Reklama

Reklama

Skrytá válka

  • Francie Made in France (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Sam je nezávislý novinář, který se rozhodne využít své znalosti islámu a infiltrovat se do fundamentalistické sítě na předměstí Paříže. Pronikne do skupiny čtyř mladých mužů, kteří dostali instrukce k vytvoření džihádistické buňky a provedení ničivé akce ve francouzské metropoli. Čekají na návrat svého vůdce, který se záhy objeví plný čerstvě nabytých zkušeností z výcvikového tábora v Pákistánu. Zločinecké plánování začíná, ale jen vůdce podle všeho zná konečný cíl. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (34)

Xeelee 

všechny recenze uživatele

[Febiofest 2016] Muslimský novinář se rozhodl napsat článek o náboženském fundamentalismu, ale po návratu velitele skupiny se to zvrhne a je policií donucen zůstat ve skupině teroristů a pomoct předejít katastrofě (nebo aspoň co nejvíc minimalizovat škody). Potud dobrý, ale jako zásadní problém vidím neuvěřitelnost dialogů. S takhle nedomyšlenými výmluvami by byl Sam už dávno mrtvej, ostatní řadoví členové teroristické buňky se chovali divně, manželka velitele nemohla být nápadnější, závěrečný zjištění jak to je s lidmi co rozdávají rozkazy bylo dementní a moralizující závěr byl moc nucenej, i když se s jeho vyzněním ztotožňuju. BTW ve zdejší anotaci je několik zásadních nepřesností. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Islámský fundamentalismus je takřka cítit z každého záběru. Svět, který film ukazuje, je tristní příklad svobodného světa, takže v tomto ohledu nic překvapivého. Postava muslimského novináře je samozřejmě jistá úlitba. Troufám si říci, že ve filmu není zcela bezvýznamné nebezpečí návodu, (viz Avenue des Champs-Elysées). ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Mazec. Film o tom s čím se nyní potýká velká část západní Evropy. A to předpokládám, že to vše (bombové útoky, mačetové útoky, jízda náklaďákem po promenádě atd...) je jen začátek toho čemu muslimové říkají džihád. Nevěřím a nedělím muslimy na militantní a ty hodné. Korán je psán tak, že celá ta nauka je militatní a kdo se chová umírněně, nedodržuje korán a tudíž hřeší. Muslimy tedy dělím na ty co konají hned a na ty co pomalu čekají až dojde k islamizaci našeho světa ,,skrze dělohy jejich žen'' jak řekl Kaddáfí. A't tak či tak nečeká nás nic dobrého pokud hned teď nevzamatujeme. Musíme se naučit být zlí, a oni jsou moc zlí! Pokud si chce někdo někde v Emirátech či jinde věřit v Alláha, prosím. Ale tady naši předkové stovky let věděli, proč zde islám nechtějí. --- Filmů jako Made in France začne přibývat stejně tak jak bude otázka islámu stále pačivější. I bez současných migrantských vln ,,ubohých uprchlíků před válkou'' pozvaných šílenou nesvéprávnou Angelou, mají země jako Francie, Belgie atd.. co dělat s potomky migrantů z prvních migrantských vln ze šedesátých a sedmdesátých let. (koneckonců o tom je i náš film). Jak budou řešit naši politici nárůst násilí na naší ,,západní zkažené společnosti'' podobnými partičkami jako byla ta ve filmu a těmi dalšími nově příchozími, opravdu nevím. A po pravdě mám z toho strach. Škoda toho hepáče na konci i faktu, že hlavní hrdina byl muslim což má asi působit smířlivě na ty hodné návštěvníky kin (co zatím nemají žádnou buňku). 4 pytle hnojiva. * * * * ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Dalsi film o fanatikoch, ktory neprichadza s nicim novym. Proste klasicka recyklace. Zacinam mat pocit, ze vsetci ti dzihadisti, kukluxklanisti a neviem este aki dalsi isti su len banda mladikov, ktori sa nevedia uplatnit a z nudy ich vytrhne az stretnutie s nejakym charizmatickym vodcom, ktory im pravdepodobne vdaka velkemu lofasu natlaci do hlavy kaleraby, ze sa budu môct konecne uplatnit ako teroristi a zabijat ludi, ktori neveria v ich vec, pripadne maju inu farbu/narodnost/orientaciu/alebo znacku botasiek. Nastastie väcsina z tychto mladikov su neschopni a paranoidni luzri, ktori sa neraz vyzabijaju medzi sebou, takze nic velke nedosiahnu ani v tomto smere. A presne taky je aj tento film. Nic nove v ziadnom ohlade neprinasa. Tuctovy priebeh s tuctovymi postavami. Jedina scena, ktora mala fakt tak hustu atmosferu, ze som skoro nedychal, bola finalna scena medzi hlavnym fanatikom a jeho zenou. Zaverecna pointa ma napadla dost skoro, takze ma rozosmialo, ze sa potvrdila. No a finalny happyend potvrdil, ze je to len naivny Hallmarkovsky film o teroristoch. 5/10. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Aaa un autre film français que je voyais. Cette fois encore l'autre. Ze začátku to bylo pro Sama, takový napínavý a vzrušující, vetře se k islámistům a dělá že jeden z nich. Jenže jak přijede nejdrsnější a nezkušenější terorista, z výcvikového tábora kde byl drsně proškolen, tak se celé to dobrodružství pro Sama změní boj o holý život. Neni to akční, a ani napínavý, ale je to dobře natočené a zajímavě se to vyvíjí. A bylo dobré vidět, jak se to celé zorganizují do detailu propracují a pak se začnou mezi sebou podezírat, napadat a urážet. Logicky je to dobré, protože je vidět že nemají žádnou disciplínu, jelikož to furt berou jako videohru. SPOILER ! Jo největší legrace byla, to když ten nejdrsnější terorista ze všech, je vlastně sračka a totálně neschopný idiot. Takže bylo to zajímavé, hudba se mi líbila a nápad natočit film na tohle téma, si v pohodě tu čtvrtou zaslouží. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Premiéra filmu byla dvakrát odložena. Poprvé kvůli útoku na časopis "Charlie Hebdo" v lednu 2015, podruhé z důvodu teroristických útoků v Paříži 13. listopadu 2015. (raikonen16)
  • Ve skutečnosti film jako by útoky na redakci Charlie Hebdo předvídal, vznikl ještě v roce 2014 před útoky. (PX)

Reklama

Reklama