poster

Skrytá válka

 • Francie

  Made in France

 • Francie

  Inside the Cell

 • Velká Británie

  Inside the Cell

Thriller

Francie, 2015, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  ****

  Dobrej název! (Made in France) natočit to teď tak řeknu, že se někdo přiživuje na vlně násilí která teď nejen ve Francii probíhá, ale ono to vzniklo ještě předtím. Vizionářství? Mno možná ne možná by režisér i scénárista měli být zatčeni v souvislosti s útoky, protože takhle hustě to předpovědět to je fakt maso. Výbornej film 90%(9.8.2016)

 • Lacike
  ***

  Dalsi film o fanatikoch, ktory neprichadza s nicim novym. Proste klasicka recyklace. Zacinam mat pocit, ze vsetci ti dzihadisti, kukluxklanisti a neviem este aki dalsi isti su len banda mladikov, ktori sa nevedia uplatnit a z nudy ich vytrhne az stretnutie s nejakym charizmatickym vodcom, ktory im pravdepodobne vdaka velkemu lofasu natlaci do hlavy kaleraby, ze sa budu môct konecne uplatnit ako teroristi a zabijat ludi, ktori neveria v ich vec, pripadne maju inu farbu/narodnost/orientaciu/alebo znacku botasiek. Nastastie väcsina z tychto mladikov su neschopni a paranoidni luzri, ktori sa neraz vyzabijaju medzi sebou, takze nic velke nedosiahnu ani v tomto smere. A presne taky je aj tento film. Nic nove v ziadnom ohlade neprinasa. Tuctovy priebeh s tuctovymi postavami. Jedina scena, ktora mala fakt tak hustu atmosferu, ze som skoro nedychal, bola finalna scena medzi hlavnym fanatikom a jeho zenou. Zaverecna pointa ma napadla dost skoro, takze ma rozosmialo, ze sa potvrdila. No a finalny happyend potvrdil, ze je to len naivny Hallmarkovsky film o teroristoch. 5/10.(12.8.2016)

 • Big Bear
  ****

  Mazec. Film o tom s čím se nyní potýká velká část západní Evropy. A to předpokládám, že to vše (bombové útoky, mačetové útoky, jízda náklaďákem po promenádě atd...) je jen začátek toho čemu muslimové říkají džihád. Nevěřím a nedělím muslimy na militantní a ty hodné. Korán je psán tak, že celá ta nauka je militatní a kdo se chová umírněně, nedodržuje korán a tudíž hřeší. Muslimy tedy dělím na ty co konají hned a na ty co pomalu čekají až dojde k islamizaci našeho světa ,,skrze dělohy jejich žen'' jak řekl Kaddáfí. A't tak či tak nečeká nás nic dobrého pokud hned teď nevzamatujeme. Musíme se naučit být zlí, a oni jsou moc zlí! Pokud si chce někdo někde v Emirátech či jinde věřit v Alláha, prosím. Ale tady naši předkové stovky let věděli, proč zde islám nechtějí. --- Filmů jako Made in France začne přibývat stejně tak jak bude otázka islámu stále pačivější. I bez současných migrantských vln ,,ubohých uprchlíků před válkou'' pozvaných šílenou nesvéprávnou Angelou, mají země jako Francie, Belgie atd.. co dělat s potomky migrantů z prvních migrantských vln ze šedesátých a sedmdesátých let. (koneckonců o tom je i náš film). Jak budou řešit naši politici nárůst násilí na naší ,,západní zkažené společnosti'' podobnými partičkami jako byla ta ve filmu a těmi dalšími nově příchozími, opravdu nevím. A po pravdě mám z toho strach. Škoda toho hepáče na konci i faktu, že hlavní hrdina byl muslim což má asi působit smířlivě na ty hodné návštěvníky kin (co zatím nemají žádnou buňku). 4 pytle hnojiva. * * * *(7.8.2016)

 • Xeelee
  ***

  [Febiofest 2016] Muslimský novinář se rozhodl napsat článek o náboženském fundamentalismu, ale po návratu velitele skupiny se to zvrhne a je policií donucen zůstat ve skupině teroristů a pomoct předejít katastrofě (nebo aspoň co nejvíc minimalizovat škody). Potud dobrý, ale jako zásadní problém vidím neuvěřitelnost dialogů. S takhle nedomyšlenými výmluvami by byl Sam už dávno mrtvej, ostatní řadoví členové teroristické buňky se chovali divně, manželka velitele nemohla být nápadnější, závěrečný zjištění jak to je s lidmi co rozdávají rozkazy bylo dementní a moralizující závěr byl moc nucenej, i když se s jeho vyzněním ztotožňuju. BTW ve zdejší anotaci je několik zásadních nepřesností.(27.3.2016)

 • Yoshitsune
  ****

  Aaa un autre film français que je voyais. Cette fois encore l'autre. Ze začátku to bylo pro Sama, takový napínavý a vzrušující, vetře se k islámistům a dělá že jeden z nich. Jenže jak přijede nejdrsnější a nezkušenější terorista, z výcvikového tábora kde byl drsně proškolen, tak se celé to dobrodružství pro Sama změní boj o holý život. Neni to akční, a ani napínavý, ale je to dobře natočené a zajímavě se to vyvíjí. A bylo dobré vidět, jak se to celé zorganizují do detailu propracují a pak se začnou mezi sebou podezírat, napadat a urážet. Logicky je to dobré, protože je vidět že nemají žádnou disciplínu, jelikož to furt berou jako videohru. SPOILER ! Jo největší legrace byla, to když ten nejdrsnější terorista ze všech, je vlastně sračka a totálně neschopný idiot. Takže bylo to zajímavé, hudba se mi líbila a nápad natočit film na tohle téma, si v pohodě tu čtvrtou zaslouží.(9.10.2016)

 • - Premiéra filmu byla dvakrát odložena. Poprvé kvůli útoku na časopis "Charlie Hebdo" v lednu 2015, podruhé z důvodu teroristických útoků v Paříži 13. listopadu 2015. (raikonen16)

 • - Ve skutečnosti film jako by útoky na redakci Charlie Hebdo předvídal, vznikl ještě v roce 2014 před útoky. (PX)