poster

Skrytá válka

 • Francie

  Made in France

 • Francie

  Inside the Cell

 • Velká Británie

  Inside the Cell

Thriller

Francie, 2015, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  ****

  Dobrej název! (Made in France) natočit to teď tak řeknu, že se někdo přiživuje na vlně násilí která teď nejen ve Francii probíhá, ale ono to vzniklo ještě předtím. Vizionářství? Mno možná ne možná by režisér i scénárista měli být zatčeni v souvislosti s útoky, protože takhle hustě to předpovědět to je fakt maso. Výbornej film 90%(9.8.2016)

 • KNTRFKT
  ***

  Je to film, kterej syrově ukazuje, jak by se všichni ti Sluníčkáři, pozéři, sebemrskači a podpůrci masového stěhování národů do, zřejmě nafouklé, Evropy, měli jít zakopat. Je to film, kterej by si měla Angela s Hollandem pouštět před spaním, aby se jim na těch miliónech, co kurvením světa inkasují hůře spalo. Je to film, který by měl probudit každého idiota, který si do teď myslel, že když si na svý kukuřičný pole nasadí hejno sarančat, bude mít dvojnásobně větší úrodu. Hlavně se pak všichni nedivte, že budou ve volbách vyhrávat fašisti a komouši. Protože není nikdo sympatičtější, než miloučký Syřánek, který je tak strašně ochotný a přívětivý, když vám prodává kebab, ale když přijde domů, po nocích sestavuje bombu, která třeba vyhodí do vzduchu školu, kam chodí vaše dítě. Jak poetické, že je film z Francie, když už tam nevědí, co s nimi... Ale vláda je všechny vzdělá, že to se u nás, milý Ahmede, nemůže znásilňovat chlapečky v aquaparku. A on to pochopí a budem si tu vedle sebe krásně žít a klouzat se po duze. /viděno v rámci Febiofestu(23.3.2016)

 • Xeelee
  ***

  [Febiofest 2016] Muslimský novinář se rozhodl napsat článek o náboženském fundamentalismu, ale po návratu velitele skupiny se to zvrhne a je policií donucen zůstat ve skupině teroristů a pomoct předejít katastrofě (nebo aspoň co nejvíc minimalizovat škody). Potud dobrý, ale jako zásadní problém vidím neuvěřitelnost dialogů. S takhle nedomyšlenými výmluvami by byl Sam už dávno mrtvej, ostatní řadoví členové teroristické buňky se chovali divně, manželka velitele nemohla být nápadnější, závěrečný zjištění jak to je s lidmi co rozdávají rozkazy bylo dementní a moralizující závěr byl moc nucenej, i když se s jeho vyzněním ztotožňuju. BTW ve zdejší anotaci je několik zásadních nepřesností.(27.3.2016)

 • tahit
  ***

  Islámský fundamentalismus je takřka cítit z každého záběru. Svět, který film ukazuje, je tristní příklad svobodného světa, takže v tomto ohledu nic překvapivého. Postava muslimského novináře je samozřejmě jistá úlitba. Troufám si říci, že ve filmu není zcela bezvýznamné nebezpečí návodu, (viz Avenue des Champs-Elysées).(28.9.2016)

 • Big Bear
  ****

  Mazec. Film o tom s čím se nyní potýká velká část západní Evropy. A to předpokládám, že to vše (bombové útoky, mačetové útoky, jízda náklaďákem po promenádě atd...) je jen začátek toho čemu muslimové říkají džihád. Nevěřím a nedělím muslimy na militantní a ty hodné. Korán je psán tak, že celá ta nauka je militatní a kdo se chová umírněně, nedodržuje korán a tudíž hřeší. Muslimy tedy dělím na ty co konají hned a na ty co pomalu čekají až dojde k islamizaci našeho světa ,,skrze dělohy jejich žen'' jak řekl Kaddáfí. A't tak či tak nečeká nás nic dobrého pokud hned teď nevzamatujeme. Musíme se naučit být zlí, a oni jsou moc zlí! Pokud si chce někdo někde v Emirátech či jinde věřit v Alláha, prosím. Ale tady naši předkové stovky let věděli, proč zde islám nechtějí. --- Filmů jako Made in France začne přibývat stejně tak jak bude otázka islámu stále pačivější. I bez současných migrantských vln ,,ubohých uprchlíků před válkou'' pozvaných šílenou nesvéprávnou Angelou, mají země jako Francie, Belgie atd.. co dělat s potomky migrantů z prvních migrantských vln ze šedesátých a sedmdesátých let. (koneckonců o tom je i náš film). Jak budou řešit naši politici nárůst násilí na naší ,,západní zkažené společnosti'' podobnými partičkami jako byla ta ve filmu a těmi dalšími nově příchozími, opravdu nevím. A po pravdě mám z toho strach. Škoda toho hepáče na konci i faktu, že hlavní hrdina byl muslim což má asi působit smířlivě na ty hodné návštěvníky kin (co zatím nemají žádnou buňku). 4 pytle hnojiva. * * * *(7.8.2016)

 • - Ve skutečnosti film jako by útoky na redakci Charlie Hebdo předvídal, vznikl ještě v roce 2014 před útoky. (PX)

 • - Premiéra filmu byla dvakrát odložena. Poprvé kvůli útoku na časopis "Charlie Hebdo" v lednu 2015, podruhé z důvodu teroristických útoků v Paříži 13. listopadu 2015. (raikonen16)