poster

Skrytá válka

 • Francie

  Made in France

 • Francie

  Inside the Cell

 • Velká Británie

  Inside the Cell

Thriller

Francie, 2015, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  ***

  Dalsi film o fanatikoch, ktory neprichadza s nicim novym. Proste klasicka recyklace. Zacinam mat pocit, ze vsetci ti dzihadisti, kukluxklanisti a neviem este aki dalsi isti su len banda mladikov, ktori sa nevedia uplatnit a z nudy ich vytrhne az stretnutie s nejakym charizmatickym vodcom, ktory im pravdepodobne vdaka velkemu lofasu natlaci do hlavy kaleraby, ze sa budu môct konecne uplatnit ako teroristi a zabijat ludi, ktori neveria v ich vec, pripadne maju inu farbu/narodnost/orientaciu/alebo znacku botasiek. Nastastie väcsina z tychto mladikov su neschopni a paranoidni luzri, ktori sa neraz vyzabijaju medzi sebou, takze nic velke nedosiahnu ani v tomto smere. A presne taky je aj tento film. Nic nove v ziadnom ohlade neprinasa. Tuctovy priebeh s tuctovymi postavami. Jedina scena, ktora mala fakt tak hustu atmosferu, ze som skoro nedychal, bola finalna scena medzi hlavnym fanatikom a jeho zenou. Zaverecna pointa ma napadla dost skoro, takze ma rozosmialo, ze sa potvrdila. No a finalny happyend potvrdil, ze je to len naivny Hallmarkovsky film o teroristoch. 5/10.(12.8.2016)

 • Yoshitsune
  ****

  Aaa un autre film français que je voyais. Cette fois encore l'autre. Ze začátku to bylo pro Sama, takový napínavý a vzrušující, vetře se k islámistům a dělá že jeden z nich. Jenže jak přijede nejdrsnější a nezkušenější terorista, z výcvikového tábora kde byl drsně proškolen, tak se celé to dobrodružství pro Sama změní boj o holý život. Neni to akční, a ani napínavý, ale je to dobře natočené a zajímavě se to vyvíjí. A bylo dobré vidět, jak se to celé zorganizují do detailu propracují a pak se začnou mezi sebou podezírat, napadat a urážet. Logicky je to dobré, protože je vidět že nemají žádnou disciplínu, jelikož to furt berou jako videohru. SPOILER ! Jo největší legrace byla, to když ten nejdrsnější terorista ze všech, je vlastně sračka a totálně neschopný idiot. Takže bylo to zajímavé, hudba se mi líbila a nápad natočit film na tohle téma, si v pohodě tu čtvrtou zaslouží.(9.10.2016)

 • tahit
  ***

  Islámský fundamentalismus je takřka cítit z každého záběru. Svět, který film ukazuje, je tristní příklad svobodného světa, takže v tomto ohledu nic překvapivého. Postava muslimského novináře je samozřejmě jistá úlitba. Troufám si říci, že ve filmu není zcela bezvýznamné nebezpečí návodu, (viz Avenue des Champs-Elysées).(28.9.2016)

 • Xeelee
  ***

  [Febiofest 2016] Muslimský novinář se rozhodl napsat článek o náboženském fundamentalismu, ale po návratu velitele skupiny se to zvrhne a je policií donucen zůstat ve skupině teroristů a pomoct předejít katastrofě (nebo aspoň co nejvíc minimalizovat škody). Potud dobrý, ale jako zásadní problém vidím neuvěřitelnost dialogů. S takhle nedomyšlenými výmluvami by byl Sam už dávno mrtvej, ostatní řadoví členové teroristické buňky se chovali divně, manželka velitele nemohla být nápadnější, závěrečný zjištění jak to je s lidmi co rozdávají rozkazy bylo dementní a moralizující závěr byl moc nucenej, i když se s jeho vyzněním ztotožňuju. BTW ve zdejší anotaci je několik zásadních nepřesností.(27.3.2016)

 • kaylin
  ***

  Francouzi se rozhodli, že si natočí vlastní mafiánský film ve stylu současné britské školy, kdy jde hlavně o zachování současného prostředí. Stejně ale máte pocit, že to je celkově tak nějak vytržené z reality a ve skutečnosti to až tak realistické není. Není to ultranásilné, je to jen takové průměrné. Nic víc.(2.2.2016)

 • - Premiéra filmu byla dvakrát odložena. Poprvé kvůli útoku na časopis "Charlie Hebdo" v lednu 2015, podruhé z důvodu teroristických útoků v Paříži 13. listopadu 2015. (raikonen16)

 • - Ve skutečnosti film jako by útoky na redakci Charlie Hebdo předvídal, vznikl ještě v roce 2014 před útoky. (PX)