Reklama

Reklama

Skrytá válka

  • Francie Made in France (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Sam je nezávislý novinář, který se rozhodne využít své znalosti islámu a infiltrovat se do fundamentalistické sítě na předměstí Paříže. Pronikne do skupiny čtyř mladých mužů, kteří dostali instrukce k vytvoření džihádistické buňky a provedení ničivé akce ve francouzské metropoli. Čekají na návrat svého vůdce, který se záhy objeví plný čerstvě nabytých zkušeností z výcvikového tábora v Pákistánu. Zločinecké plánování začíná, ale jen vůdce podle všeho zná konečný cíl. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (34)

tahit 

všechny recenze uživatele

Islámský fundamentalismus je takřka cítit z každého záběru. Svět, který film ukazuje, je tristní příklad svobodného světa, takže v tomto ohledu nic překvapivého. Postava muslimského novináře je samozřejmě jistá úlitba. Troufám si říci, že ve filmu není zcela bezvýznamné nebezpečí návodu, (viz Avenue des Champs-Elysées). ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Mazec. Film o tom s čím se nyní potýká velká část západní Evropy. A to předpokládám, že to vše (bombové útoky, mačetové útoky, jízda náklaďákem po promenádě atd...) je jen začátek toho čemu muslimové říkají džihád. Nevěřím a nedělím muslimy na militantní a ty hodné. Korán je psán tak, že celá ta nauka je militatní a kdo se chová umírněně, nedodržuje korán a tudíž hřeší. Muslimy tedy dělím na ty co konají hned a na ty co pomalu čekají až dojde k islamizaci našeho světa ,,skrze dělohy jejich žen'' jak řekl Kaddáfí. A't tak či tak nečeká nás nic dobrého pokud hned teď nevzamatujeme. Musíme se naučit být zlí, a oni jsou moc zlí! Pokud si chce někdo někde v Emirátech či jinde věřit v Alláha, prosím. Ale tady naši předkové stovky let věděli, proč zde islám nechtějí. --- Filmů jako Made in France začne přibývat stejně tak jak bude otázka islámu stále pačivější. I bez současných migrantských vln ,,ubohých uprchlíků před válkou'' pozvaných šílenou nesvéprávnou Angelou, mají země jako Francie, Belgie atd.. co dělat s potomky migrantů z prvních migrantských vln ze šedesátých a sedmdesátých let. (koneckonců o tom je i náš film). Jak budou řešit naši politici nárůst násilí na naší ,,západní zkažené společnosti'' podobnými partičkami jako byla ta ve filmu a těmi dalšími nově příchozími, opravdu nevím. A po pravdě mám z toho strach. Škoda toho hepáče na konci i faktu, že hlavní hrdina byl muslim což má asi působit smířlivě na ty hodné návštěvníky kin (co zatím nemají žádnou buňku). 4 pytle hnojiva. * * * * ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Dobrej název! (Made in France) natočit to teď tak řeknu, že se někdo přiživuje na vlně násilí která teď nejen ve Francii probíhá, ale ono to vzniklo ještě předtím. Vizionářství? Mno možná ne možná by režisér i scénárista měli být zatčeni v souvislosti s útoky, protože takhle hustě to předpovědět to je fakt maso. Výbornej film 90% ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Původně naprosto vizionářská filmová předpověď teroristických útoků v západní Evropě (film byl natočen ještě před útoky na redakci časopisu Charlie Hebdo), ze zpětného pohledu vzhledem k řetězové řadě událostí ve Francii a Německu vysoce aktuální snímek... ,,Co kdyby" scénář Nicolase Boukhriefa a Erica Besnarda se skutečně trefil do reality a zhmotnil se ve skutečné vlně řádění džihádistů, což se v dějinách kinematografie děje povětšinou spíše vzácně, a opravdu si nemyslím, že by z toho oba tvůrci měli radost. Příběh pětice francouzských občanů, zradikalizovaných mladíků z druhé generace muslimských emigrantů, kteří vyslyšeli výzvu k džihádu a chystají se zaútočit na Paříž, ,,hlavní město hříchu". Kolik takovýhle teroristických buněk je v Evropě ještě aktivních? Raději nevědět... Umění by mělo šokovat, konfrontovat samolibé diváky se zneklidňující realitou a zároveň je provokovat a analyzovat situaci. Tohle je ona ošklivá pravda. Jsme ve válce s muslimským fanatismem... Co se formální stránky týče, Nicolas Boukhrief natočil spíše komorní film, zvolil pomalé tempo vyprávění, v druhé půli se pak snaží zakomponovat do svého snímku i vyprávěcí postupy klasického thrilleru, což mne osobně trochu rušilo. Je zajímavé, že ač jeden z hrdinů natáčí většinu příprav na videokameru, Boukhrief nepoužil tento formální prvek ani jednou a nezdůraznil tak (pseudo)dokumentární rovinu snímku, čemuž bych já osobně coby divák dal přednost. Obecně lze ovšem konstatovat, že v případě Skryté války obsah vysoce převyšuje zvolenou formu... ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Aaa un autre film français que je voyais. Cette fois encore l'autre. Ze začátku to bylo pro Sama, takový napínavý a vzrušující, vetře se k islámistům a dělá že jeden z nich. Jenže jak přijede nejdrsnější a nezkušenější terorista, z výcvikového tábora kde byl drsně proškolen, tak se celé to dobrodružství pro Sama změní boj o holý život. Neni to akční, a ani napínavý, ale je to dobře natočené a zajímavě se to vyvíjí. A bylo dobré vidět, jak se to celé zorganizují do detailu propracují a pak se začnou mezi sebou podezírat, napadat a urážet. Logicky je to dobré, protože je vidět že nemají žádnou disciplínu, jelikož to furt berou jako videohru. SPOILER ! Jo největší legrace byla, to když ten nejdrsnější terorista ze všech, je vlastně sračka a totálně neschopný idiot. Takže bylo to zajímavé, hudba se mi líbila a nápad natočit film na tohle téma, si v pohodě tu čtvrtou zaslouží. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Ve skutečnosti film jako by útoky na redakci Charlie Hebdo předvídal, vznikl ještě v roce 2014 před útoky. (PX)
  • Premiéra filmu byla dvakrát odložena. Poprvé kvůli útoku na časopis "Charlie Hebdo" v lednu 2015, podruhé z důvodu teroristických útoků v Paříži 13. listopadu 2015. (raikonen16)

Reklama

Reklama