Romulus a Remus jsou osmnáctiletá dvojčata vychovaná pastýřem, která vedou poklidný život u řeky Tibery. Remus je přesvědčen, že se dokáže vzepřít vůli bohů, a že je předurčen stát se králem města, které s bratrovou pomocí najde. Ale jejich tragický osud je již zpečetěn… Na konci této neuvěřitelné cesty oba bratři založí jednu z největších říší všech dob – Řím. (Cinemax)

raru

Nepoznám historické súvislosti,ale celkový dojem z tohto filmu bol u mňa mizerný.Snáď len tá naturálnosť by sa dala vyzdvihnúť,ale inak podpriemer. ()

Pythonator

Hysterická historie z pera Římanů. To je hned vidět, co za prasata ti Taliáni jsou a co za prasata stálo u zrodu té veleslavné krvelačné říše. Příběh to sice nemá, ale zato to má spoustu syrových krvavých scén. Postavy to sice nemá, ale zato to má spoustu bezduchého zabíjení. Sympatie to sice nemá, ale zato to má takovou tu pravou římskou romantiku plnou cákanců krve a rádoby intelektuálního filozofování o ničem. Další pokus o syrovou artovou sračku opět vyšel. Film odnikud nikam, co nemá čím zaujmout ani nadchnout, přece musí být nutně uměním. ()

Mrdada

asi tak to reknu kdyby jsem to mel shlednout v kine a dat ty penize tak jsem nastvanej na celej mozna mesic ale takhle ze jsem to videl doma stazeny tak dam dve hvezdy za snahu ()

Chicharron

Nekonečná řezničina, skoro se dá říct bez ladu a skladu, bez nějakého převratného děje či pokusu o historickou věrohodnost, ze které zbyl jen latinský jazyk, ve kterém je film namluven. I ta pověstná vlčice, která měla odkojit Romula a Rema, se jaksi ztratila v (latinském) překladu... Ztráta času. ()

goauld

Nebýt některých velmi realistických momentů (téměř přeseknutí nohy, probodutí mečem / šípem) tak bych šel asi o stupínek níže. Naštěstí zde alespon byli všici protagonisté dostatečně špinaví, takže bych jim jak dobu tak podmínkami žití v dané době celkem věřil. Nicméně otázky by se i zde našli (kdo onoho neštěstníka visícího na stromě vlastně zabil?), proč se vesničani rozutekli do temného lesa (po incidentu s "králem"), když věděli, že v lese není zrovna bezpečno a proč vlastně mnišku "král" uvázal ke stromu? ...jinak celkem děj roztáhlý (vše se odehrávalo v lese) a konec.. tak nějak to zakončit museli. Bohužel mě vůbec nikdo s hlavních protagonistů neoslovil, takže mi celkem bylo jedno "rozuzlení". Na jedno kouknutí (když teda nic v TV nedávají) to ale stačí. ()

Jan00

Horší zpracování historie jsem neviděl. Tvůrci filmu dali přednost, před hodnotným dějem historie, krvelačnosti a násilí. To co předvedli se dalo místo 123min ukázat za 30min. Dávám jednu hvězdu za kameru. ()