Romulus a Remus jsou osmnáctiletá dvojčata vychovaná pastýřem, která vedou poklidný život u řeky Tibery. Remus je přesvědčen, že se dokáže vzepřít vůli bohů, a že je předurčen stát se králem města, které s bratrovou pomocí najde. Ale jejich tragický osud je již zpečetěn… Na konci této neuvěřitelné cesty oba bratři založí jednu z největších říší všech dob – Řím. (Cinemax)

mira007

Italské filmové zpracování story o dvou bratrech, kteří založili v 8.století před Kristem slavné město, kam vedou všechny cesty. Syrové, špinavé, brutální ,naturalistické, bojové, násilné, ale také dost nudně pomale vyprávěné odnikud nikam ... Nebavilo mne to, ačkoliv mám rád historické filmy. ()

AloeB

Hele, ona ta latina (případně proto-latina) udělá hodně. I s relativně průměrným filmem jako je tento. A i přesto, že je pravděpodobně kromě jmen tím historicky nejakurátnějším na tomto filmu. A protože jde o můj první film, který jsem viděl v latině, odpustím mu ten kapku slabší scénář a budu to brát jako mystický příběh, který se nějakých reálií moc nedrží. ()

Maximilianus

Skromný príbeh o tom , ako to možno bolo. Prišlo mi to celkom nudné a zbytočné. Za menšie plus považujem, že chlapi aj prostredie vyzerali reálne nijako, v súbojoch sa nepárali, ale aj tých bolo málo a boli celkom krátke. 6,2/10. ()

bearmeedek odpad!

Hrozná sračka! Tohle nemá nic společného s historickým filmem. Céčkové béčko, kde přes dvě hodiny putuje tlupa primitivů temným lesem a na konci je divákovi řečeno, že takhle byl založen Řím. ()

Meev

Takhle to dopadá, když si dáte opravdu velkou práci s vizuálem až zapomenete na zbytek. Dějově by se to dalo na těch 126 minut rozložit o mnohem líp, že by snad divák zhlédl i něco jiného než jen putování pár lidí, které člověk ani pořádně nezná, protože na scénář se tady očividně... ehm, ehm, scénář se prostě zanedbal. Silných momentů tu je dost, se zvukem to filmaři uměli a napětí tady rozhodně nechybí. Prostředí a masky jsou dost věrohodné, akční scény přehledné, všechno šlape jak má. Nebýt dlouhé stopáže a scénáře, určitě by to byl hit. ()

ANTYCHRYST

Zdali je ta historka o vzniku Říma opravdu jako ve filmu.. tak to je hustý.. :) takový komorní, historický nářez.. a to dosti výživný.. S ničím se to nepáře.. Bojové scény, souboje.. Jsou maximálně reálné a surové.. Žádné uhejbani s kamerou nečekejte.. Je to jízda.. Pěknej curacek se z toho jednoho stal.. Moc mu stoupla do hlavy.. Kněžka je zajímavá tajemná postava.. Celou dobu jsem nevěděl co od ní čekat.. Závěr dobrý :) 80% velké překvapení a brutální podívaná ()

Hemlock

Nebylo to vůbec špatné, ale na můj vkus to bylo až moc pobožné, hlavně ten konec. Každopádně se jedná o pěkné historické zpracování vzniku města všech měst, jež je opředeno pověstí Romula a Rema - jeden ateista jako řemen a druhý fanatický pyroman, prostě bratři jak se patří. Velké plus za ztvárnění autentické a syrové atmosvéry v bažinách okolo řeky Tibery. Stačilo vidět jednou, 55 %. ()

Pitryx odpad!

Nervák jako prase. Parta lidí jde lesem. Toť vše. Sem tam občasný drobný krváček. Ač je zde i jinde psáno, že jde o „řežbu“. Nevím kde, ani ty přehnaně krvavé scény jsem nikde neviděl, ale je možné, že jsem koukal na jiný film. Nevím proč, ale já měl celý snímek pocit, že se dívám na období po lovcích mamutů, nějaké neandrtálce nebo co. Pořád jsem měl dojem, že tehdy snad již bylo lidstvo někde jinde ne? No, dobře no, neusnul jsem, ale ke konci už přejížděl. Ještě jsem měl smůlu, že jsem měl film dabovaný a originál se mi shánět rozhodně nechtělo. ()

helrohir

Veľmi zaujímavý, a na Talianov až atypický spôsob prezentácie legendy spojenej so založením Večného mesta. Atmosféra filmu je naozaj dokonalá, proste krvavý a špinavý starovek v celej svojej nádhere. Bojové scény sú jedny z najrealistickejších (čo značí aj jedny z najbrutálnejších), čo som v historickom filme mal možnosť vidieť. Pre lepšiu predstavivosť a porovnanie, čo sa týka atmosféry, celkového nasvietenia scén, práce kamery a v podstate vizuálu ako celku, tak tento film je veľmi podobný Gibsonovmu filmu Apocalypto. Dokonca aj využitie archaického jazyka (latinčiny) je dôkazom, odkiaľ filmári čerpali inšpiráciu. Z tohto pohľadu je film naozaj zážitok, ale čo sa týka obsahovej stránky, bohužiaľ, podstatná časť filmu je postavená na prapodivnej púti lesom a následným pobytom v nejakej bažine, pričom mimo nejakých hádok, delirických stavov a neustáleho omieľania prázdnych fráz o božstvách nemá divákovi veľmi čo ponúknuť. Preto je priemerné hodnotenie asi najspravodlivejšie, ale fanúšikom historických filmov určite film doporučujem. 60%. ()

solisoli

Zvláštna vízia príbehu o vzniku Ríma, Rómulusom a Rémusom z obdobia ich dospelosti. Presnejšie by som to nazval drastická fantázia, nakoľko som osobne stál v Pompejach, jednej ulici, pred ich domom. Určite som tam nebol sám. Etruskovia sú skutoční zakladatelia Ríma, kde Rómulus a Rémus, sú len mýtom, ktorý si Apeninci osvojili. Rokom 2019 by som to scenáristicky riešil inak. Aj keď to malo slušný spád mi to pripadalo, ako krvavá a drastická fantazmagória. ()

prochyn

Dobrý pokus. Bohužel jen pokus o historický film. Krvavé bitky a dlóóóuhé putování jako náplň filmu nestačí. A autoři by si měli něco přečíst před tím, než takovou píčovinu natočí. ()

srolyma

Neuvěřitelně nudný a k nevydržení se vlekoucí italský film o Romulovi a Removi, který spolehlivě uspí i v deset hodin dopoledne a ani těch několik málo slušných krvavých rubaček to nevytrhne. Většinou se tady jen diskutuje nebo pořvává, řeší se zásadní věci, jako jestli se může překročit posvátný oheň a navíc se to odehrává buď v noci nebo v šeru, takže je houby vidět. ()

harycek

Pomalu vše ve tmě , samá mystika , hysterické výlevy a filozofické úlety !? pacienti s depresemi by měli škodu na zdraví !? vcelku vyhozené peníze!!! ()

rigby

Drsný naturální film, ve kterém život nemá žádnou cenu a záběry smrti na všechny způsoby se rozhodně nešetří. Vše se navíc odehrává v divoké přírodě. Jen škoda, že je tempo tak pomalé a délka tak neúprosně nekonečná. Ale jinak se jedná o pěkný kousek do historie Říma. ()

Saxos

Škoda, že v době mé základní školní docházky, jsme si takových filmů v TV ani kině, moc neužili. To by člověk v hodině dějepisu treba zazářil. Z Ženy za pultem nás paní učitelka nezkoušela. Klady: i když v historickém založení trochu chaoz, opravdu si myslím, že bych dostal tak za 3, prostě dobrá. ()

notozjano

Veliká škoda promarněného potenciálu. Moc dialogů a bohužel i monologů naprosto kontrastuje s výbornou akcí a tato zachraňuje film od naprostého propadáku. ()

Scaevola

Kopčen s Havranpírkem se na svých cestách zatoulali zbytečně na jih, čímž si pohněvali tamní domorodce, a v surovém boji o oheň se nakonec rozkmotřili... Inu, moderní variace na klasicky italské sandálové velkofilmy doplácí na očividně omezený rozpočet. Ne že by snímek ztrácel vinou nějaké konkrétní chyby, ale výsledek vzdor pohledné a hojné akci působí nepřesvědčivě a scénář pracující s náhlým prohozením hrdiny a antihrdiny bohužel postrádá psychologickou či alespoň nábožensky motivovanou logiku. Nemám tedy vůbec nic proti zvolenému nápadu, byť bych možná přitlačil na mytologickou linku, ale bratři do cíle tak úplně nedorazili. ()