Země na scestí

• Čína The Wandering Earth (více)
Trailer

VOD (1)

Zemi ohrožuje blížící se srážka s Jupiterem a lidstvo hledá novou hvězdu. Osud planety teď leží v rukou hrstky nečekaných hrdinů. (Netflix)

Trailer

Adramelech

Námět filmu je, fyzikálně vzato, tak nesmyslný, že je to až zábavné. Země opatřená motory, která plachtí někam do kosmu, mi přijde vskutku žertovná. Nicméně mě potěšilo, že Číňané i v tak těžké situaci zůstali stejnými labužníky jako dřív. Sušené žížaly s durianem vypadají jako zajímavá kombinace. Přikládám záznam tematicky korespondujícího snu. - - - Sen o polévce proti zlým duchům (v noci z 15. na 16. prosince 2021) - - -     Doneslo se mi, že v Praze existuje čínské bistro, kde vaří polévku proti zlým duchům, kteří způsobují nemoci, úrazy a nehody. Usoudím, že taková polévka by mi určitě prospěla, a jdu tam.      Požádám prodavačku o jednu porci polévky proti zlým duchům. „Chcete, aby vás chránila normálně nebo fakt hodně?“ ptá se Číňanka. Říkám, že raději víc. Ona na to, že v tom případě mi do ní přidá ještě trochu masa. Ukrojí dva plátky, každý z jiného druhu masa, a porcuje je nožem na drobné kousky. Ptám se, co je to za maso. „Kachna čínská, sluka zelená,“ odvětí prodavačka. Pomyslím si, že o magickém využití těchto živočichů jsem nikdy neslyšel. Ona, jako kdyby četla moje myšlenky, poznamená, že tuto polévku vynalezli taoisté. Zeptám se, jestli ji také jedli. „Někdy,“ dí Číňanka, „ale většinou si vařili polévku z jiného zvířete.“ Tázavě na ni pohlédnu. Ona naznačí ukazováčkem gesto mlčení, sáhne pod pult a vytáhne za křídlo mrtvého netopýra, zjevně určeného k potravinářskému zpracování. ()

Wysch

Neskutečná bejkárna, kterou jsem objevil při brouzdání po netflixu a nakonec zkouknul byť s malou přestávkou. Až bude někdo nadávat na americkej patos a klišé, odkážu ho na tenhle čínskej velkofilm, kterej těží z každýho myslitelnýho sci-fi, až to ve výsledku působí po scénáristický stránce neskutečně lacině (a to podle titulků na scénáři makalo kvantum lidí). Už jenom za vlasy přitažená premisa (pravděpodobně z předlohy), neskutečně bejkovní celej příběh (z předlohy už nikoliv!) a patetický finále, kterýmu by Bruce Willis mohl jen závidět. Ale těch 50% nakonec tenhle čínskej výplach dá, byť jen za to, že střihačský nůžky aspoň zkrátily do snesitelný délky, a vcelku ucházející efekty. ()

Hellknight12

Čo o tomto filme povedať ? Na úvod si dáme čísla. Film vyšiel na 50 miliónov zárobok je 699,8 miliónov. Na ČSFD má 50% na IMBD má 6/10. Je to katastrofické sci-fi z čínskej produkcie. Je to čínsky veľko-projekt, ktorý sa snaží preraziť do sveta. Prečo si vybrali Netflix ? Prečo to nehodili do kina ? Netflix je síce známi ale myslím si, že v kine by prerazil viac. Než začnem hodnotiť film chcem povedať, že ázijská kinematografia mi nevadí. Ja som hororový maniak a mám niekoľko filmov z Ázie rád. Napríklad Videl som Diabla, Oko, Zmeškaný Hovor. Mám rád aj niektoré akčné filmy z Ázie. Tak a teraz k filmu. Film má 125. Pre mňa je to zbytočne predĺžený film. Mohlo ho mať kľudne 75 min. Odohráva sa to v dvoch lokalitách zem a vesmír. Tá vesmírna lokalita je dobrá. Čo sa týka lokality na Zemi úplne zlá. Film mi príde ako remix filmov: Sunshine, Deň Potom a 2012. Čo sa týka hereckých výkonov ehmm. Škoda reči horší herecký výkon som dlho nevidel. Naposledy vo filme Smash Cut ( Šialenec ) z roku 2009. A čom bol Smush Cut netuším zapamätal som si ho len vďaka hlavnej herečke 😀. Čo sa týka príbehu tak ten je úplne pritiahnutý za vlasy. Slnko skončí za 100 rokov a ako zachrániť ľudstvo ? No predsa odsunieme Zem niekam úplne doprdele do vesmíru. Samozrejme že, pri ceste ktorá má trvať okolo 2500 rokov či tak nejako sa hneď na začiatku niečo poserie. Celý film sa točí v rozpätí asi ,2 mesiace prúser sa spravý a nasledujúcich 2500 rokov zjavne nedošlo k žiadnemu prúseru. Keďže je v podstate Happy End. Film sa snaží hrať aj na city. Hlavne na konci. Na mňa to vôbec nepôsobilo keďže mne tie postavy boli úplne ukradnuté. Celkové hodnotenie za mňa 20% aj to s privretim okom. Už nechcem vidieť žiadne ázijské katastrofické sci-fi 😀. ()

Nethar

Uvěřitelnost hodnotit z pochopitelných důvodů nebudu (lidé postaví gigantický pohonný mechanismus, který vychýlí Zemi z její oběžné dráhy, přeruší rotaci a přepravuje do jiného planetárního systému, Jupiter náhle mění sílu gravitace, apod.). Triky na velmi vysoké úrovni, je to celé takové velkolepé, obří, vybuchující a pohyblivé ;-) Ale taky to je dost hodně čínské. Odlišná mentalita je znát, vtípky nejsou vtipné, smutné chvilky ztráty bližních přehrají během asi pěti vteřin něco z minulosti, co nikdy předtím ani potom nebylo a nemuselo být zmíněno, nijak s ničím nesouvisí a potřebovalo by to několik desítek minut, aby to dávalo smysl, všechno to prostě letí nějak hrozně rychle, jako že "udělejte to epické a vybuchující a barevné, dejte tam vše, co vás napadne a moc nad tím nepřemýšlejte. Máte? Super. Vypadá to skvěle, možná přepatlané, ale každý si aspoň něco najde. Cože? Že to má dohromady 12 hodin? Tak to ne, sestříhejte to nějak na dvě, to je fuk, hlavně nechte ti nejlepší trikové scény." ()

majec4

Paci sa mi ten mega Sci-Fi namet. Je to sice miestami nelogicke, ale bavil som sa. Vo filme sa vkuse nieco deje, niekedy az zrychlenym tempom. Niektore sceny su neskutocne (odcerpavanie atmosfery Jupiterom je podla mna epicke), ine ma neoslovili kvoli zvlastne vyzerajucej grafike. Vidiet ze to je ina kultura, k niektorym procesom v deji sa pristupuje inak ako pri USA produkcii. Raz za cas takato vzorka z ineho sudka nezaskodi. Predloha musi byt celkom pecka. Zaujimal by ma hlavne koniec, podari sa to? Hodnotenie tohto filmu mi pride sice kus prisne, ale viem to pochopit. Na tento film osobne asi len tak lahko nezabudnem. Za mna 3,5*. Dovod je ze niekde v strede som si uvedomil, ze ma caka este hodina a ja som mal pocit ze by to uz mohlo pomaly aj koncit. Scenar by som kus zvolnil. ()

• S tržbami 693 milióny amerických dolarů v Číně (700 miliónů celosvětově) se ke květnu roku 2019 jedná o druhý nejvýdělečnější čínský film všech dob. (Jirka_Šč)
  • Trailer na film bol prvýkrát predstavený 25.12.2018 v Čínskom múzeu pre letectvo a vesmír v Pekingu. [Zdroj: mtime.com] (Enceladus)

Související novinky

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

27.12.2019

Čína, druhý největší filmový trh po Spojených státech amerických, se dlouhé roky zdála být pro Hollywood jedním z hlavních terčů filmového marketingu. Pakliže studia chtěla zaútočit na tamější… (více)