Země na scestí

• Čína The Wandering Earth (více)

Zemi ohrožuje blížící se srážka s Jupiterem a lidstvo hledá novou hvězdu. Osud planety teď leží v rukou hrstky nečekaných hrdinů. (Netflix)

Trailer

Toren

5/10. Velký, hloupý, občas směšný ale slušně zábavný postapo blockbuster z velké Číny je mnohem snesitelnější než tamní epické fantasy eposy či ulítlé scifi ságy. Tahle mentalita nemusí sednout každému, takže chápu zdejší rozčarovanost - za mě ale úplně okay produkt. Samozřejmě nelze srovnávat s USA produkcí. Více: https://www.youtube.com/watch?v=BbObylj89qI ()

EvilPhoEniX

Jacky Wu má rozhodně talent na hledání finančně úspěšných projektů. Po Wolf Warrior 2 si vybral další úspěšný kasovní trhák, ale samotná kvalita filmu za moc tentokrát nestojí. Čína se rozhodla natočit své první velké Sci-Fi a zkombinovala Gravitaci s 2012 a je to takový nečekaně nezábavný mišmaš s celkem schopným CGI, ale po akční stránce nevyužité a příběhově to taky nijak nevybočuje, spíš vykrádá starší známější Sci-Fi. 50% ()

T2

Rozpočet $48miliónovTržby USA $5,875,487Tržby Celosvetovo $699,760,773▐ Strašný mišung, katastrofický film skoro doslova, vypadá to a ka akoby mal Emmerich fakt ešte o niečo horší deň pri natáčaní jeho 2012. Fakt mimo celé to išlo. /35%/ ()

Cervenak

Wow! :D Čínske trikové veľkochujoviny vysoko prokonávajú tie americké nielen v stupidite, odťažitosti od postáv, ale hlavne v kvalite trikov. Napriek tomu je to celkom zábava, odsýpa to tak rýchlo, akoby to zostrihali z dvakrát takého dlhého filmu. Viem si celkom predstaviť, že na papieri to vyznievalo ako originálna a vedecky dobre premyslená sci-fi (napokon, je to od "toho Číňana, čo dostal Huga za Problém troch telies"), ale takto sfilmované je to absolútny trash. :) ()

Malarkey

Jedním slovem – mazec. Číňani doslova epicky zfilmovali povídku současně nejúspěšnějšího čínského sci-fi spisovatele, který stojí za trilogií Problém tří těles. A jelikož tuto trilogii mám aktuálně rozečtenou a jedná se o těžkotonážní technologické skvosty, nápad jsem kvitoval rozhodně s nadšením. Počítejte tedy s absolutním hard ci-fi námětem, do kterého ale tvůrci pro výrazný komerční úspěch vměstnali pár „haha“ momentů na úrovni českého Kameňáku nebo Babovřesek. Digitál je ale epický. Celá řada záběrů by si zasloužila zarámovat a navždy na ně nezapomenout. Když tedy přijmete námět a přijmete i pro laika nelogičnosti, které Vám tam úplně nevysvětlí, tak si myslím, že nemůžete nebýt nespokojeni. Tři hvězdy dávám hlavně proto, že film je určen především čínskému publiku a čínské nátuře. Některé jejich expresivní vyjadřování jsem úplně nedával. Zbytek ale pecka. ()

• Trailer na film bol prvýkrát predstavený 25.12.2018 v Čínskom múzeu pre letectvo a vesmír v Pekingu. [Zdroj: mtime.com] (Enceladus)
  • S tržbami 693 milióny amerických dolarů v Číně (700 miliónů celosvětově) se ke květnu roku 2019 jedná o druhý nejvýdělečnější čínský film všech dob. (Jirka_Šč)