Země na scestí

• Čína The Wandering Earth (více)

Zemi ohrožuje blížící se srážka s Jupiterem a lidstvo hledá novou hvězdu. Osud planety teď leží v rukou hrstky nečekaných hrdinů. (Netflix)

Carpinus

Když pominu fakt, že i ulítlá fantasmagorie vypadá vedle tohodle fimu jako běžná realita, tak to bylo docela dobré. Celý film jsem věděl, že tohle člověk nemá šanci zrealizovat ani za 10 000 let a to mi to trošku kazilo celkový dojem. Ale chápu, že pro čínského zatím nenáročného diváka to musela být bomba. A kdyby mi bylo 15, asi bych byl také ohromen a nešetřil superlativy. ()

jlevcik

Film jako takový je neskutečný brak. Špatné herecké výkony, špatný scénář, ale... Dobrý námět, výborné vizuální zpracování a dokonce i dobrý soundtrack. V Číně se skutečně snažili, ale jako celek k pousmání. O nelogičnosti některých scén se rozepisovat nebudu, jen bych zde zbytečně spoileroval. ()

neurochirurg odpad!

Bežne filmy nekomentujem, ale tento musím. To aký k***** dá 5 hviezdičiek za hovadinu s najhoršou réžiou, kamerou, scenárom a hereckým podaním? Veď ten film nemá hlavu ani pätu. Kamera katastrofálna. Scenár nikde. Dialógy chaotické. Herecké výkony asi najhoršie, aké som kedy v akom filme videl. Ak niekto dá tejto nezmyselnej hovadine jednu a viac hviezdičiek, mal by si premyslieť hodnotenie iných a budúcich filmov alebo túto stránku nenavštevovať. Po tomto filme som zrušil odber z NETFLIXU. Jednoducho odpad nepodporujem a nebudem podporovať. ()

JamaicaHadra

Nápad přestěhovat Zemi do jiné sluneční soustavy je pro mne inovativní. Čínské provedení audio-vizuálu je kvalitní i když chvílemi (jízda tahače) mi to přišlo jako z nějaké PC hry, ale co už. Příběh je mírně kostrbatý a herecké výkony mi přišly mnohdy přehnané a působili komicky, nicméně to je asi dané mentalitou Číňanů. Celkově jsem měl rozporuplné pocity, ale vzhledem k oblibě sci-fi, dobrému námětu a průměrným hereckým výkonům, schvaluji ke sledování ;) ()

ReichelTomas

Jeden z nejlepších filmů vůbec!!! Tohle že se nedá srovnávat s USA produkcí? Vždyť to je vizuálně úplně stejné, ale narozdíl od americké tvorby je tohle dějově lepší, konečně taky slyším jiný jazyk, než tu pitomou ájinu a nejsou tam... jak bych to řeknul... „kvóty na ty moderní výdobytky“. Radši to nebudu rozvádět, zavřeli by mě :). Každopádně se strašně těším na další díl. ()

Stanislaff

No, proti spolupráci Rusů a Číňanů ve vesmíru nic nemám. A v tomto filmu nám to tvůrci připomněli, kdo, s kým a pro koho. Světové společenství nemluvilo anglicky (fuj) 😂 ale francouzsky. Technicky, dějově i příběh mi velmi připomínal Rolanda E. Ano, v budoucnu bude hrát první housle Čína, druhé Rusko a ten západní ksindl bude velmi upozaděn. 🤣🤣🤣 Hlava a i ruce mě nebolely, zachechtal jsem se a docela si odpočinul. ()

PetrDuda

Myšlenka dobrá, ale vyloženě je to jen výplod. Je to až příliš neuvěřitelné, možná to byl záměr. I když se jedná o scifi, mám rád alespoň trochu těch teorií, které se tváří, že by mohly fungovat, tady i dítě ví, že by to možné nebylo. Proto je to jen oddechovka pro nevyhnutelné zkrácení času. Doporučuji jen v případě, že nenajdete scifi s lepším hodnocením. ()

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

27.12.2019

Čína, druhý největší filmový trh po Spojených státech amerických, se dlouhé roky zdála být pro Hollywood jedním z hlavních terčů filmového marketingu. Pakliže studia chtěla zaútočit na tamější… (více)