Home Sleep Home

(studentský film)
Trailer

Vlak je specifický způsob dopravy, ve kterém dochází často k interakcím mezi cizími lidmi. Vzniká zde prostor pro setkávání lidí z odlišných světů, kteří by se spolu za normálních okolností nikdy nebavili. Na cestě nočním vlakem z Prahy do Budapešti se v lůžkovém kupé potkává nemluvný Standa s bodrým Bróňou. I když jsou rozdílné povahy, lahev slivovice a stesk po vzdalující se domovině je nakonec sblíží. (FamuFest)

Trailer

honajz2

Vadí mi ty prostřihy na to, že vidíme jak vlak po těch kolejích kamsi jede, kdyby to zůstalo uzavřené v tom lůžkovém kupé, bylo by to podle mě lepší. Myslím, že se ten film snažil říct to, že je jedno jaké máme politické názory, i tak si můžeme mezi sebou rozumět, což se mi jako myšlenka dost líbí. Akorát jsem jim ve finále to přátelství moc nevěřil, takže si ani nejsem úplně jistý, jestli to Rybanský opravdu myslel tak, jak jsem to pochopil. Ale zamakat víc na scénáři a mělo by to i něco víc do sebe, ale už takhle to není úplně špatné. 3* ()

MajklCZsk

Rybanský zde ukazuje, že je opravdu nejsilnějším objevem za posledních pár let pro českou kinematografii. Mezitímco jeho dokonalé Přátelské setkání nad sportem bylo pouhým opisem reality s humornými prvky, zde už Adam jde více po příběhu a jde mu to. Fandím mu neskutečně moc v jeho další tvorbě. Jen doufám, že se filmově nezkazí. Dal bych si domácí. ()