Monos

• Kolumbie Monos (více)

Monos je dechberoucí sága o přežití, odehrávající se v odlehlých horách Jižní Ameriky, zahalených do neprostupné mlhy. Film sleduje skupinu osmi mladých vojáků, chlapců i dívek, s přezdívkami jako Rambo, Šmoula, Bigfoot, Vlk a Bum Bum, kteří dohlížejí na americkou rukojmí Doctoru (Julianne Nicholsonová). Komando dospívajících dětí ve dne podstupuje vojenský výcvik a v noci se oddává radovánkám mládí. Jejich mise je stejně nejasná jako výhled do okolní džungle, a jelikož se velící důstojník do zapadlého koutu Amazonie vypravuje jen občas, vyžadovaná kázeň se začíná drolit. Náhlé rozkazy z centra Organizace mohou fungování prazvláštní jednotky rozvrátit úplně... (Cinemax)

Mackoun

Vizuálně a celkovou technickou kvalitou to, řekl bych, bohužel předběhlo obsah... ne, že by to byla úplná nuda (chvilkama je to i zábavný), ale není to nic, co bych měl potřebu komukoliv doporučovat. Asi mě vizuál a první dojmy z traileru zlákaly až až... ()

Olík

Je mi líto, ale koukat se přes hodinu a půl na bisexuální zřejmě vojáky neurčitého pohlaví, jak dělají kdovíco (já to nepochopil) někde kdovíkde……no, ještě jednou se omlouvám, ale nedal jsem to. ()

HenryIvan

O dosť akčnejšie než som očakával. Niečo mi na tom nesedelo, niečo otravovalo a chvíľami som sa aj nudil, no našťastie nie na dlho. Bolo to ok, no neprinieslo to nič mimoriadne. [ Art Film Fest - Košice, 20.6.2019 ] ()

Gardenboy

Za mňa slabé tri hviezdy. Možno nerozumiem umeniu, možno umenie nerozumie mne :)))))))) . Ale v každom prípade, pri tomto filme som to takmer nevydržal a keby neprišla v "poslednej chvíli" prvá akčná vojnová scéna, tak by som bol odišiel. Potom film nabral väčšie tempo, začal sa aj nejaký zmysluplnejší dej odvíjať a malo to miestami pekelne dobrú atmosféru a prekrásnu kameru/výpravu. Lenže mne to nestačí. Ja chcem, aby veci, ktoré sa tam dejú mali aj zmysel - aj keď skrytý, ale aspoň nejaký. Tu veľa vecí zmysel nemalo a to až tak, že som si hovoril WTF???. Možno to chcelo po mne príliš domýšľania alebo lúštenia alegórií, metafor a podobne, no na to ja bohužial nie som. Za atmosféru, niektoré vynikajúce dramatické a akčné scény diskutabilné 3* ale inak slabota. Asi ten ART skutočne nie je pre mňa. ()

Mamlas odpad!

Film o skupině vypatlaných militantních děcek, které mají hlídat rukojmí. 60% filmu jsou úplně zbytečné, nekonečné a nudné záběry, zbytek je zmatená slátanina bez děje a bez konce o tom, jak chodí po lese, hádají se, perou se atp. Nedívatelná, blbá, extrémně se táhnoucí nezáživná hovadina. (8%) ()

solisoli

Baladický príbeh o prasatách, ktoré sa starali o unesenú doktorku. Dej je pomätený s totálne plochým dejom, s katastrofálnymi hereckými postavami a ich výkonmi. Mimo atraktívnej prírody sa nedá kladne v tomto braku nič pozitívne hodnotiť, až do úplného trápneho záveru. Ten režisér a scenárista bol celý čas zrejme zhúlený, ako prasa. ()

DonBraso

Takový film,který moc neřekne a nebo nechá unášet.Víte vlastně úplný prdlajs jak to chodí v Kolumbii a hned z kraje se neustále heká,křičí a hlavně pere.Do toho doopravdy menší kápo,který cepuje skupinku chlapců a holek a učí je kázně.Vše kromě Julianne Nicholson jsou vlastně neherci,což bylo největší plus,protože na ně byla i radost se dívat.Bohužel zde pro někoho skvělá hudba a uvařený celek na kameře u mě nezpůsoboval orgasmum,ale po čase myšlenku,že režisér byl po chvilce dost vyčpělej a sám se v tom zabil.Jakmile člověk nerozumí podstatě filmu či si jí nedomyslí,tak je totálně nahranej.Po chvilce na kopci příběh zapadne do džungle a paní doktorka uteče.Začíná menší survival,který je jak z Ramba a to tam jeden Rambo ještě hrál:) Ale vše trvá jen triviálně krátce a střihama jste opět mimo mísu a koukáte na stále nezajímavé postavy,který už svoje mají dávno odehraný.Pak trn vytrhne opět malej vedoucí,který si jednou zastaví,že se půjde vychcat a najednou prásk...Je to hrozně těžký hodnotit,ale z Organizace a samotných členů toho moc nezjistíte a musíte se jen nechat unášet vizuálem a hudbou,ale pro mě je tohle sakra málo.Z Kolumbie jsem si ten systém výchovy asi představoval jinak.50% ()

Gregor_Samsa

Nápad zajímavý, filmové zpracování tragické. Kdyby to bylo jen průměrné, béčkové; ale ono je to rádoby inovátorské, nepovedeně, tedy laťka klesá ještě o něco níže. Do filmu nemá kdo koho vtáhnout; hlavní polodětští pseudo-hrdinové snad? Unesená zapoceně zabláceně zestárlá Doctora jako deus-ex machina? Prej indženýrka… no nevim. Jediné pozitivum je dron záběr na soutok bahnité a čisté řeky na závěr… ale to je na 100 minut života málo. Fakit, přestávám dávat na doporučení jednotlivců (todlecto je z Reflexu – kuwa!) a jedu radši znovu pátrat v archivech! [40%; 2020-02-23 Home sweet home] ()

Salvator

Velmi zajímavý snímek o manipulaci a naivních ideálech v kterém to, co předpokládáte nemusí vyjít a naopak věci nečekané přicházejí. ()

Troniq

V mnoha momentech tolik silné, v mnoha momentech tolik prázdné. Ponoření mezi zvláštní duše, do zeleného světa, do šumící krajiny. Hledání velkého potenciálu, který se nakonec rozplyne někde uprostřed tíživé atmosféry, která konstatuje, že vizuál a zvuk vyhrál nad obsahem. Jinak těžko popsatelné...nutno vidět, ale bez jistoty zalíbení a doznívajících pocitů. ()

tomycsfd

Atmosféra, ktorá sa dá krájať. Pre mňa zatiaľ favorit Art Film Festu 2019. Edit: top filmom art film festu napokon film “parazit” :) ()

Zaks

Divný film z prostredia Južnej Ameriky (Kolumbie) o mladistvých guerrilla bojovníkoch. Žiaľ, umelecký zámer autora až moc prebíja obsahovú stránku a to je vidno aj na celkovom výsledku. Vizuálne a zvukovo na úrovni, ale ináč to bola z 80% do pozlátka zabalená strašná nuda. ()