Piková dáma

(festivalový název)
  • Rusko Pikovaja dama: Zazerkalje (více)

Zlověstný duch Pikové dámy opět žízní po krvi a tentokrát jeho oběti jsou žáci internátní školy, umístěné ve starém sídle a zahalené ponurými pověstmi. Vypráví se hrůzostrašné příběhy o vraždách dětí, které byly v tomto domě spáchány v devatenáctém století.  Jednoho dne najdou teenageři v opuštěném křídle budovy zrcadlo pokryté tajemnými kresbami. Jen tak pro zábavu provedou studenti před tímto zrcadlem mystický obřad, který vyzývá ducha Pikové královny. Přejí si různé věci a doufají, že jim je duch splní. Mládež si ale neuvědomuje, že cenou za jejich rozmary bude jejich vlastní duše. Piková královna nebude odpočívat, dokud je všechny nedostane... (LIVINGDEAD)

brasek

Na ruský mysteriózny horor určite milé prekvapenie (pomerne často mi však niektoré scény pripomínali už videné). Väčšia časť príbehu je kvalitne spracovaná, má dynamiku, gradáciu deja a pracuje sa s napätím. Veľká škoda, že nadstavená kvalita nevydrží celý príbeh a záverečné finále je len mierny odvar. ()

SpicyNugget

Parta dětí na intru se baví historkami o Pikové dámě - ženě, která splní přání. Protože je škola stará jak svět, brzy objeví i zrcadlo, bránu ke spojení s Pikovajou damou. Z prdele řeknou svá přání a to bude mela, když se začnou plnit, ovšem doslova - když řekneš, že chačeš prestat žrať, neznamená to, že zhubneš, znamená to, že skutečně už nic nepozřeš. Problém bude, když si Piková dáma začne za svá splněná přání vybírat svou krutou daň... Tenhle horor je jeden z mých TOP. Skvělý námět, pointu jsem až do poslední chvíle netušila a ta ženská je děsivá jak noc (ne-li ještě víc). Děcko mě štve ještě teď při psaní, takového rozmazleného spratka, který se na tebe lepí každou chvilku, abys pohledal. Film mi nepřišel jako vykradený, měla jsem pocit, že vidím zase úplně nové téma (ač zrcadla a duchy všichni známe). Za mě super. ()

AmunRa

Prvotřídní ruská kopie průměrného amerického hororu. Kdyby se tam nemluvilo rusky, vůbec by mi nedošlo, že je to ruský film. Parta mládeže v internátní škole vyvolá strašidlo, které je pak morduje - v kolika hororech už tohle klišé bylo? Na druhé straně, nic proti. Obsazení je neokoukané a herci nehrají vůbec špatně, interiéry i exteriéry přiměřeně pochmurné, technické zpracování solidně provedené. V podstatě se filmu nedá nic vytknout, jen to prostě není ničím zajímavé. ()