Středoškolák Hodaka se rozhodne k radikálnímu kroku a uteče ze svého rodného, izolovaného ostrova do Tokia. Zanedlouho zjišťuje, že život v Tokiu není žádný med a čím dál více uzavřený Hodaka se dostává do tíživé finanční situace, protože si nemůže najít práci. Nekonečné deštivé dny jako kdyby symbolizovaly Hodakovo trápení. V nouzi přijímá práci editora v podezřelém okultním plátku, ale jeho dny doslova rozjasní až setkání s neobyčejnou dívkou Hinou. Hina totiž má schopnost zastavit déšť a rozehnat oblaka... (Scalpelexis)

eliza56

Krásná animace. Dobrá hudba. Nicméně chybělo mi to wow jako u Your Name, které prostě nasadilo laťku děsně vysoko. Tohle mě zkrátka tak za srdce nechytlo. Bylo to hezký ale svým způsobem nudný. Delší dobu jsem se odhodlávala ke shlédnutí, protože Your Name je moje srdcová záležitost (se shlédnutím tohohle filmu začalo moje "anime" období) a tohle je sice dobrý ale prostě tomu něco chybělo - nejspíš humor, víc gradující děj? Nebo jen kouzlo ačkoliv se zdálo, že tam je? Zatím za 3 a uvidím, třeba když se na to podívám jindy bude to lepší. ()

Acehow

Je to nádherně vypadající film s hezkým soundtrackem a dobrými hereckými výkony. 3 hvězdičky dávám z důvodu že žádný z základních elementů tohoto filmu okrem animace nebyl nijak vyjímečný a kvuli konec který mi příjde jednoduše hloupý. ()

RUJA

Začátek skvělý, ale jak to sklouzlo k těžkotonážní romantice, ztratilo to poetiku. Toho patosu korunovaném popíkem Radwimps je na mě přespříliš... ()

paveltommy

Nádhera, prostě špička!. Po předchozím "Your name / Kimi no na wa" si režisér potřeboval dílo zopakovat, a přišel s tímhle. Dechberoucí animace, skvěle hudebně podkreslený příběh, prototyp na pořádné japonské anime - romantické, akční tak akorát, záhadné a dramatické, a je zde vidět že představivost se dá stále krásně servírovat kousek po kousku. Příběh je prostě skvělý a divákovi je odkrývaný postupně, v polovině filmu vlastně stále nevíte na čem jste. Déšt působí jako z hraného filmu, scény jako když blesk uhodí do auta jsou prostě parádní a zůstanou vám v paměti ještě chvíli po tom, co tohle shlédnete. Jediná věc ohledně které bych si posteskl je stejně jako u "your name" málo rozvinutý konec. Zakončení je sice krásně vysvětlené, ale mohlo by tam být více interakce mezi hlavními postavami na konci filmu. I tak ve mně zanechal film mnoho emocí. Zasloužených a emotivních 90-95%. ()

MajBoss

Film se nese v podobné náladě jako předchozí snímek Kimi no na wa. (2016), jehož hrdinové se dokonce mihnou i v tomto filmu. Pro mě osobně byl však tento film ještě lepší, byť hlavní zápletka v tomto příběhu se nemusí zdát tak hlubokomyslná. Opět to bylo ale úžasné dobrodružství, překrásná animace a skvělá hudba od Radwimps, která dodává celému filmu tu správnou atmosféru. Je to jeden z těch filmů, kde divák prožívá všechnu radost, ale i utrpení společně s hlavními hrdiny a nevadí mu u toho ukápnout i nějakou tu slzu. ()

Harrman

Animace prostě top, příběh a konec už tak ne a je to škoda. Postavy mi nepřirostly k srdci, jako tomu bylo u Your name, kde jsem po skončení filmu hledal, kde koupím merch. Tady už po 10 min po skončení si nepamatuju jméno ani jedné postavy ()