Harpoon

• Velká Británie Harpoon

Trojica najlepších priateľov v zostave Richard (Christopher Gray), Sasha (Emily Tyra) a Jonah (Munro Chambers) si vyjdu na bezstarostnú plavbu, lebo ich vzťahy sa trocha skomplikovali. Myslia si, že sa odreagujú a zabudnú na problémy, ktoré mali pred plavbou. Ale stane sa presný opak a prejdu najväčšou skúškou vo svojom živote. Uviazli na lodi a jedlo a voda sa minuli a ešte vyplávali na povrch ich temne tajomstva a s priateľov sa razom stali rivali o to, kto prežije a kto na lodi umrie. Len dopredu sa tlačí otázka, mal to niekto všetko premyslené, alebo to bola naozaj len všetko zhoda okolností? (Astaroth12)

xxmurphyxx

No ale pozrime sa na to! A vraj na slušný film treba slušný rozpočet. Zjavne treba hlavne slušný nápad a vedieť s ním pracovať, čo sa tu zjavne podarilo na výbornú. Ten low budget rozpočet tu je cítiť v podstate len v neznámych, miestami trochu amatérsky pôsobiacich hercoch. Všetko ostatné je podľa mňa na veľmi solídnej úrovni aj keď čo sa dá odfláknuť na prostredí pozostávajúceho z jednej malej lode a oceánu. Nápad je ale naozaj veľmi dobre zrealizovaný spolu s niekoľkými menšími či väčšími prekvapeniami a dokáže udržať pozornosť až do konca čomu dosť pomáha aj krátka stopáž. Zo začiatku som myslel, že mi bude prekážať narátor ale aj vďaka nemu dostal koniec ten správny rozmer. Keď hodnotím tento film celkovo, bez ohľadu na rozpočet tak je to niečo medzi fakt silnými tromi až štyrmi. Ale hodnotiť to s prihliadnutím naň v rámci menších filmov tak je to čistých päť, fakt som sa dobre bavil a bez problémov som odpustil miestami slabšie herecké podanie. ()

Chicharron

Jedna hvězdička za ironickou koncovku...ale jinak děsná ptákovina s dost nesympatickými herci... Týpek poskakuje na dně mělčiny, takže je vidět jak kolem sebe víří písek a řve směrem k lodi, jestli ho chtějí utopit. To mně fakt pobavilo. ()

Andrew88cz

Bláznivá komedie s nádechem thrilleru o žárlivosti, obětavosti a toho, co je kdo schopen obětovat pro lásku a kam až je schopen zajít :)) (6/10) ()

McGuffin

V příběhu Harpoon je přátelství, láska, nevěra, pomsta, naděje, beznaděj, vražda a nešťastná náhoda. Režírující scénárista Rob Grant roztočí na souši a na vodě lopatky božích mlýnů nad milostným trojúhelníkem čítajícím lidí pět, ale dva z nich nevidět. Tak jak vypravěč postupně vyčerpává všechny variace dané situace, mění se i tempo vyprávění a při změnách to ve švech trochu praská. Až je všechny za osmdesát minut ve výše uvedeném pořadí vyčerpá, přijde ten správný čas na tříminutovou závěrečnou pecku Michelle Osis a Davida Arcuse. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

lineker

Ostře vyhraněný mix žánrů. Černý hůmor/emočně vypjatý thriller. Nemohu říci, že mne to nebavilo, i když ten kontrast byl možná chvílemi až moc silný. ()