Aftermath

Krátkometrážní / Horor
Španělsko, 1994, 30 min

Aftermath, druhý film Nachoa Cerdá, nás zavádí do prostředí márnice a seznamuje nás především s osobou jednoho z patologů. Zpočátku nám ukazuje docela věrohodně popis jeho práce, když však muž zůstane v márnici sám, máme možnost pozorovat jinou stránku jeho života. I když je film vcelku odporný, nedá se mu upřít jisté kouzlo a citlivý pohled na smrt. Tento snímek dokonce vyhrál v roce 1997 cenu za nejlepší krátkometrážní film na jednom z Asijských festivalů. (TheRaven)

Troll

Zajimavý krátký snímek, který ale není můj šálek kafe (stejně jako třeba nekromantik), proto se mi těžko hodnotí. Vyzdvihnul bych mrazivou atmosféru a netradiční téma snímku. Navíc ta hlavní postava, takové psycho pohledy a navíc jeho úchylka..no, nemám slov. ()

Rathalos

Reziser Nacho Cerda ma urcite talent,to,co clovek vidi v tomto filme je dost realne,na urovni a donuti premyslat,no nejaky extremny pocit znechutenia sa nedostavil,bol som na pitve,takze ziadne prekvapenie,az na tu nekrofiliu,to je odporne...:-) ()

Dimo

Tak trochu vrchol morbidní nechutnosti, jak obrazové, tak i zvukové. Komu se dělá zle jen když se řízne do prstu a ukápne mu jedna kapka krve, by toto půlhodinové dílko měl nechat být. O čem to celé je? Sledujeme jednu šichtu patologa, který svou práci zjevně miluje a dává do ní všechno, (dvojsmysl, ano, jen si to připusťte) občas taky něco z práce ukradne. Nepadne jediné slůvko, slyšíme jen jeho různorodé dýchání, které o něm však prozradí dost. Přes vysoké riziko "zvednutí kufru" je dílo zajímavé známou klasickou melodií a také obrazové snímání je kus umělecké práce. Dílo, jaké jsem ještě neviděl a jeho vytvoření je vážně pozoruhodné, neboť vzbuzuje otázky, proč se do něj autoři pouštěli. Šokovat, znechutit či vytvořit něco nového, nebo dokonce umělecké nutkání? Či snad jen uskutečněný hodně zvrhlý nápad? Všechno je možné. ()

foundation

Vrcholne tragicka a na najvyssiu mieru samoucelna sracka. Pitvy som mal v druhom rocniku na medicine takze ma jaksi nedokazu sokovat ci znechutit zabery mrtvoly v ktorej sa hrabe na hlavu padnuty retardovany patolog navyse bez akehokolvek zmyslu alebo vyznamu./jeho nadrzanost nepocitam/ Zbytocnejsi kvazi film som dost dlho nevidel. Je mi jasne ze niekomu sa to bude zdat morbidne, nechutne ci zvratene ale na druhu stranu film je urceny pre uzku skupinu fanusikov podobneho zanru takze sa ocakava ze ti ktori sa o filme dopoculi resp. si dali namahu a zohnali si ho maju uz nejaku tu morbiditu a zvratenost napozeranu. V tom pripade mi z toho jasne vychadza moj predosly zaver. Zbytocna uboha kravina ktora nema naozaj nema co ponuknut. Snad len tym ktori nemaju na taketo veci zaludok a silou mocou si chcu pozriet nieco po com im bude zle. A nejaka originalita? come on people. EDIT : Po dlhej dobe som si pozeral moje komentare a dal Aftermathu este jednu sancu lebo sa mi nechcelo verit ze to moze byt az take zle. Tak trochu uznavam svoj omyl a hlavne v ramci objektivneho hodnotenia prisudzujem 2 hviezdy za tu ,,udajnu, brutalitu :). Niektorym ludom ktorym som to pustil z toho bolo naozaj velice spatne, ja vsak trvam na tom ze tato samoucelna hovadina ma jednoducho znechutit a vystrasit nedokazala hlavne pre tu samoucelnost. ()

xDirtyFrankx

Mr.Bean je pěknej úchylák. Vynikající. Při pitvě jsem cítil smrt a když pak Bean Martu brousil, tak jsem si jen řikal, proč si nevzal šprcku. Depresivní, zvláštní, morbidní a zároveň krásný, dojemný a srandovní. ()

masekjc

Super...hodně úchylné a brutální. Tohle by si zasloužilo minimálně celovečerní film. Technicky, režisérsky i herecky bezvadně odvedená práce! ()

adamix

Účel, s akým bol AFTERMATH vytvorený, to spĺňa, ale neočakávajte niečo, čo máte potrebu vidieť, aby ste sa stali filmovým fajnšmekrom. Pokiaľ niekto trpí nekrofíliou, užije si túto epizódku z prostredia patológie do sýta. Tých, ktorých to ,,iba,, zaujíma, si môžu pripísať na konto ďalšiu bizarnosť. ()

MORION

Zaujimava a vcelku odvazna myslienka.. povedat nieco o com sa vie, ale mlci. Proste poukazovat na tabu spolocnosti sa (nielen) dnes nevyplaca.. ako ostatne vidiet aj z hviezdiciek, ktore sa pohybuju v okrajovych hodnotach. Dozaista kontroverzna tema podla mna spracovana s vysokou davkou kompromisu do (pre beznych ludi) pozeratelnej/znesitelnej a stravitelnej formy. Naturalistickejsia a realistickejsia forma by film predurcila pre velmi uzke publikum a to ocividne nebolo reziserovym cielom.. Samotne spracovanie neprinasa nic nove ani prevratne.. priemerna amosfera, strih, zaujimavejsia kamera, hlavny predstavitel sa mohol do role vzit trosku viac (no to by uz mozno naozaj chcelo trochu uleteneho predstavitela;) takze zaujimavou sa nakoniec stava prave myslienka, ktorej vypovedna hodnota, ale nedosahuje mety ktore by ohromovali. Takze hviezdicka navrch prave za namet.. ()

maldoror16

Rozhodně zajímavý počin, kvalitně technicky zvládnutý a podaný a výborně zahraný... nijak extrémně šokující (nechutný - jen chvilkama - to jo), zato osobitý a zamyšleníhodný... fascinující fenomén smrti a fascinace smrtí a mnoho dalšího... ps: není nad to, když člověka práce baví; ps2: co mají vaši mazlíčci nejraději...50%. ()

djbarrel

Myslím, že se jedná o dost rozporuplný snímek, ze kterého se vám buď zvedne žaludek a nebo vám přijde zajímavý. Já asi patřím do té druhé skupiny a snímek se mi "líbil" . Navíc mě samozřejmě odrovnal ten konec. 95 % ()

Carnosaurus

Kdyby mě bavilo sledovat pitvání a prznění mrtvoly, tak si to asi užiju lépe. Jinak snímek je technicky parádně zpracovaný a celkem brutální. To je všechno. ()

bmx6

Je to mazec,ale určitě film stojí za zamyšlení.Hnusnej úchylák a pěkná nechutnost a pěkná nekrofilie,ale pořád si říkám,že na tom něco je.Tohle se určitě někde děje a ani o tom nevíme,nebo spíš to vědět nechceme.Každopádně na tento snímek níkdy nezapomenu. ()

Emperor1

Nedokážu ohodnotit, shlédnul jsem jen ze zvědavosti, jaká je má míra outlocitu. Ale v podstatě mě toto zpracování tématu nekrofilních tužeb nijak zvlášť nezaujalo, ano, jsou tam nechutný scény, ale větší problém mám se zobrazováním násilí páchaném na živých. Na druhou stranu představa toho, co se děje s mým blízkým po smrti, je znepokojivá ... tohle dílko mi nepřišlo originální ani tématem, ani zpracováním, ale jistě se najdou znalci, kteří je ohodnotí objektivněji. ()