Body at Brighton Rock

Thriller

USA, 2019, 87 min

• Morholt

Mladá strážkyně parku se ztratí v lese a poté, co několikrát zakopne a vybije se jí telefon, najde pod skálou mrtvolu, okolo které se začne záhy motat podezřelé individuum. Člověk by čekal nějaký survival s padouchem či medvědem, ale chyba lávky. Buchta se jen motá na místě a má halušky nebo co. Nuda k ukousání. Z letargie mě probral až závěr s šelmou, který víc než cokoliv jiného rozesměje a ačkoliv to tvůrci asi neměli v úmyslu, tak právě za něj dávám bídných 10%.(17.5.2019)

• Morien

Očekávala jsem jednoduché drámo žena versus příroda, případně žena versus její nitro, a místo toho teď nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Teoreticky je to přesně to, co film doručí, ale pane bože... Kdyby tam aspoň nebyly takové věci jako záběr na ni, jak pohazuje zapalovač na zem, a následně potom na ni, jak ho zázračně vytahuje z kapsy.(1.7.2019)

• LIVINGDEAD

Tak nějak jsem čekal krásnou divokou přírodu, mohutné lesy a v nich zbloudilou křehkou dívenku. Lesy a skály byly, ale místo křehké dívenky se objevilo naprosté nemotorné trdlo. U některých scén jsem tak hlasitě smál, až jsem si málem cvrknul do gatěk. Jako komedie dobré. Jak natočit thriller? Pošlete frndu do lesa, která si udělá zranění sama sobě.... :-)(4.5.2019)

Don't be a statistic. Never hike alone. Ano, hlavní hrdinka je husa. Kdo z nás není či nebyl? Film je pro ty, kteří již to, co se nazývá coming-of-age prodělali alespoň tolikrát, aby se dokázali zasmát tomu, jaká (ještě větší) hrůza to s námi samými bývala před posledním přerodem. Pipka Wendy je přesně ten typ, který znáte coby kolegyni, od níž z důvodů péče o výsledek nic nechcete. Všechno groteskně špatně, mnohdy několik věcí zároveň. Kdo dokáže zakufrovat v lese, kde je za každým druhým pařezem kohoutek s pitnou vodou? Young = pussies. Wendy je však nejen zhotovitelem, nýbrž i bdělým pozorovatelem svých neúspěchů; ona ví, že je husa a je rozhodnutá to tak nenechat, čímž se stává o poznání sympatičtější, než jiní a než množství diváků, kteří přivedli tento film k souhrnnému hodnocení 33%. Čtyřiadvacetihodinové zasvěcení na druhý osobnostní level je nepřetržitě skautsky zábavné a někdy i filmařsky dobré, jako když režisérka Roxanne Benjamin, produkčně dojemně zhruba na úrovni své hrdinky (a s rozpočtem jejího platu juniorské strážkyně přírodního parku), dociluje slušné úrovně noční paranoie sou-bytí s postavou z úvodní písně skupiny Oingo Boingo Dannyho Elfmana. (Právě poslouchám.) Wendy, you have to be tougher.(23.7.2019)

• oveckaoa

Wendy si vymění s kámoškou směnu a jde vyvěšovat plakáty s varováním na Brighton Rock. Po cestě ztratí mapu, najde mrtvolu a uvízne tam. Tenhle film je asi tak zážitný jako kdyby Vás nutily vegetariáni jíst brouky kukly a podobné sračky umělecká hodnota nula (kdejaký dokument na animal planet to strčí do kapsy jak nic) většinu filmu se zde absolutně nic nestane a po thrillerové stránce to taky selhává. Závěr s medvídkem je parodie sama o sobě. Tu 1 hvězdu dávám zato ,že je to tak krátké díky bohu. Jinak jak tohle mohlo jít do kin je mě záhadou.(5.5.2019)