poster

KOMETA:FILM (Z nebe do pekla a zpět)

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2019, 70 min

Scénář:

Tomáš Koňařík

Hudba:

Petr Zeman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Céčko
  ****

  Jakžtakž se tomu daří hrát na emoce, ale sestříháno je to příšerně, příběh není ucelený, je vynecháno spousta podstatných věcí a neviděl jsem tam pohled nějaké třetí strany, tak ani nevím, jestli to jde nazývat plnohodnotným dokumentem. Na druhou stranu člověk na ty událost rád zavzpomíná a je jedno, jestli přes video na YouTube, nebo přes tenhle projekt.(15.3.2019)

 • ghatos
  ***

  V 90. letech jsem si říkal, že tak velké město a je tak v háji. Určitě je dobře, že Kometa hraje extraligu a město tím žije. Brno to v hokeji nakonec dokázalo, možná se to někdy podaří i fotbalové Zbrojovce. Zabranský tam opravdu udělal hodně práce. To, že si Kometa koupila postup...prostě jednou tam vznikla obrovská poptávka po úspěchu a nešlo to zastavit. Docela jsem se bavil, jak Kometa nemohla poměrně dlouho vyhrát titul, ale sypalo se do toho hodně peněz, takže kýžený úspěch nakonec přišel. Brno jako město strašně dlouho ve dvou nejpopulárnějších kolektivních sportech naplňovalo/nenaplňuje velký potenciál. Je potřeba teď postavit hokejový a fotbalový stadión a třeba taky nové nádraží a x dalších věcí...z Brna si každý dělá legraci a je třeba říct, že oprávněně. Nedávno jsem tam byl a pořád je takový prapodivný maglajz s nádechem devadesátek...přitom kdyby se to dělalo jen o něco lépe, tak celé město by mohlo být úplně jinde. 67%.(27.6.2020)

 • Frajer42
  ****

  Pokud vám v žilách neproudí modrá krev, tak jděte do píče, protože tenhle dokument není pro vás. Tenhle dokument patří nám a je určený k tomu, abychom si zde nad ním hromadně navzájem pohonili naše monstra. Je to oslava fénixe, který povstal z popela a dostal se raketou na Mars. Moc jsem úspěch klukům přál, protože to srdíčko tam zkrátka bylo. Libor Zábranský je opravdu velmi schopný borec, co se týče práci na ledě i mimo něj. Je skloubením srdíčka s velkou profesionalitou a věřím, že neřekl své poslední slovo. Kvality dokumentu po technické stránce jsou skoro až zalostné, například hudba byla úplně katastrofální, ale dokument těží z velmi atraktivního tématu a velmi dobrých archivních záběrů. Celé je to obstojně sestříhané a dostatečně dobře to funguje jako vzpomínkové video na jednu velmi příjemnou kapitolu českého hokeje, což v tomto případě snad i příjemně strávenou emotivní hodinku bohatě stačí.(31.1.2020)

 • ac3r
  ***

  Nemohu dát více jak za tři, 15 let je Kometa součást mého života, tudíž mě v tomhle nemohlo nic moc překvapit a o to musím být více kritický pač jsem si sám osobně vyžral ty posměchy, vysoké prohry a pak tu nepopsatelnou radost z mistrovských playoff apod., tudíž strašná spousta opomenutých věcí (Openair Svítkov, žádný názor nikoho ze soupeřů z vyhocevaných sérií, nic zajimavého ze zákulisí co byste už dávno nevěděli atd.) prostě jak když si člověk pustí sestřih sezóny na ČT Sport a nedozví se vůbec nic nového, a co víc chybí i spousta hráčů (Kempas, Hubas, Barus atd.), fanouškům (až na pár vět jednotlivců) a choreografiím se to nevěnuje pomale vůbec (není tu jediný záběr na nějaké choreo!!!!), což je naprosto tristní, sezóna obhajoby je odfláknutá pár záběry z Třince, přebrání klubu Zábranským tam vyznívá taky zvláštně, ale v tom je lepší asi moc nerýpat, zkrátka celkově to vypadá jak polotovar, který dělal někdo toho s Kometou zas tolik neprožil. Dávám za tři, je to takové lepší dokument než v TV, ale jen o vlásek, možná vzít si to pod sebe celý Záruba bylo by to ve finále i v TV lepší. Nevím kdo tady sází těch 5 hvězd, ty si možná zaslouží Kometa, ale tenhle dokument zdaleka jistě ne. Kometa a Boby, to je naše hobby !!!(7.3.2019)

 • Rockerman
  *****

  Kometa je pro mne tak trochu srdeční záležitostí, proto nebudu k dokumentu objektivní. Já jsem jim ty tituly moc přál a je škoda, že to nebude hattrick. Jako malý kluk jsem obdivoval Josefa Černého, který také ve filmu účinkuje a právě on byl hlavní příčinou, že jsem začal Brňanům fandit. Takže jednoznačně za 5*!(24.4.2019)

 • - Na začátku dokumentu hraje „London Town“ od Geoff Gascoyne & Iain Mackenzie. Při oslavách titulu jde v kabině slyšet úryvek písně „Raketou na Mars“ od Věry Špinarové. (Duoscop)