KOMETA:FILM (Z nebe do pekla a zpět)

Dokumentární / Sportovní

Česko, 2019, 70 min

Tomáš Koňařík

Petr Zeman

Jako zarytej fanda Komety davam plnej pocet. Pri nekterych momentech jsem zavzpominal na emoce, pri kterych jsem nektere chvile prozival. Taky jsme si vzpomnel, ze se toho nekteri nedozili. Bohuzel. Proste Statl je Statl, to je zivotni styl. Kometa a Boby to je nase hoby. Videl jsem to bez bonusu, tak se tesim, ze to nekdy shlednu z bonusama.(15.3.2019)

Pokud vám v žilách neproudí modrá krev, tak jděte do píče, protože tenhle dokument není pro vás. Tenhle dokument patří nám a je určený k tomu, abychom si zde nad ním hromadně navzájem pohonili naše monstra. Je to oslava fénixe, který povstal z popela a dostal se raketou na Mars. Moc jsem úspěch klukům přál, protože to srdíčko tam zkrátka bylo. Libor Zábranský je opravdu velmi schopný borec, co se týče práci na ledě i mimo něj. Je skloubením srdíčka s velkou profesionalitou a věřím, že neřekl své poslední slovo. Kvality dokumentu po technické stránce jsou skoro až zalostné, například hudba byla úplně katastrofální, ale dokument těží z velmi atraktivního tématu a velmi dobrých archivních záběrů. Celé je to obstojně sestříhané a dostatečně dobře to funguje jako vzpomínkové video na jednu velmi příjemnou kapitolu českého hokeje, což v tomto případě snad i příjemně strávenou emotivní hodinku bohatě stačí.(31.1.2020)

Veskrze průměrný dokument, který měl být pravděpodobně mnohem lepší. Záběry jsou sice fajn, ale celkově nepřicházejí s ničím novým. Druhý titul je absolutně odfláknutý a film by si obecně zasloužil o něco delší stopáž a větší důraz na důležitější momenty série. Takhle tvůrci sebrali několik důležitých chvil (zkrátili, co se dalo), a poskládali je za sebe. Snímek tak ničím výrazněji nevybočoval z řady "dokumentů", které byly svého času vytvářeny pro shrnutí uplynulé sezóny play-off. Nicméně zobrazení sezóny 2016/2017 bylo povedené. Zábranského uznávám za to, jak vytáhl Kometu z naprostého dna, ale jeho prohlášení: "Když to nešlo sportovně, muselo to jít jinak." se mi ze sportovního hlediska jednoduše příčilo. Ať to každý vnímá, jak chce, ale Brno bude za nákupy licencí navždy tím, kdo si ligu koupil (a dokonce 3x). Fanoušky, ani tento fakt však do hodnocení nezohledňuji. S filmem to nemá nic moc společného, a bylo by to na delší debaty někde v diskuzi... Pásky z Nagana nebyly kvalitativně ohroženy ani v nejmenším.(15.3.2019)

Jakžtakž se tomu daří hrát na emoce, ale sestříháno je to příšerně, příběh není ucelený, je vynecháno spousta podstatných věcí a neviděl jsem tam pohled nějaké třetí strany, tak ani nevím, jestli to jde nazývat plnohodnotným dokumentem. Na druhou stranu člověk na ty událost rád zavzpomíná a je jedno, jestli přes video na YouTube, nebo přes tenhle projekt.(15.3.2019)

Kometa je pro mne tak trochu srdeční záležitostí, proto nebudu k dokumentu objektivní. Já jsem jim ty tituly moc přál a je škoda, že to nebude hattrick. Jako malý kluk jsem obdivoval Josefa Černého, který také ve filmu účinkuje a právě on byl hlavní příčinou, že jsem začal Brňanům fandit. Takže jednoznačně za 5*!(24.4.2019)