Reklama

Reklama

KOMETA:FILM (Z nebe do pekla a zpět)

Trailer 1

Obsahy(1)

Brněnský hokejový sen se stal v roce 2017 skutečností. Kometa po 51 letech dosáhla na mistrovský titul a v roce následujícím jej dokázala obhájit. Emocemi nabitý filmový dokument mapuje brněnský fenomén od jeho začátků až do současnosti. Jedenáct mistrovských titulů v éře Rudé hvězdy a později ZKL Brno vystřídalo po revoluci období temna, ve kterém neměl klub peníze nejen na hráče, ale ani na hokejky. Zatímco národní tým zažíval zlaté žně, brněnský hokej byl na dně, od něhož se zvolna začal odlepovat až poté, co do klubu vstoupil bývalý hráč a současný majitel Libor Zábranský. Dokument líčí náročnou cestu z bahna až na hokejový trůn, která se neobešla bez náročných bojů na ledě i v zákulisí, těžkých rozhodnutí, zklamání a velké trpělivosti, po které přišla o to sladší odměna. (ČSFD)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (14)

Nevka 

všechny recenze uživatele

Veskrze průměrný dokument, který měl být pravděpodobně mnohem lepší. Záběry jsou sice fajn, ale celkově nepřicházejí s ničím novým. Druhý titul je absolutně odfláknutý a film by si obecně zasloužil o něco delší stopáž a větší důraz na důležitější momenty série. Takhle tvůrci sebrali několik důležitých chvil (zkrátili, co se dalo), a poskládali je za sebe. Snímek tak ničím výrazněji nevybočoval z řady "dokumentů", které byly svého času vytvářeny pro shrnutí uplynulé sezóny play-off. Nicméně zobrazení sezóny 2016/2017 bylo povedené. Zábranského uznávám za to, jak vytáhl Kometu z naprostého dna, ale jeho prohlášení: "Když to nešlo sportovně, muselo to jít jinak." se mi ze sportovního hlediska jednoduše příčilo. Ať to každý vnímá, jak chce, ale Brno bude za nákupy licencí navždy tím, kdo si ligu koupil (a dokonce 3x). Fanoušky, ani tento fakt však do hodnocení nezohledňuji. S filmem to nemá nic moc společného, a bylo by to na delší debaty někde v diskuzi... Pásky z Nagana nebyly kvalitativně ohroženy ani v nejmenším. ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

V 90. letech jsem si říkal, že tak velké město a je tak v háji. Určitě je dobře, že Kometa hraje extraligu a město tím žije. Brno to v hokeji nakonec dokázalo, možná se to někdy podaří i fotbalové Zbrojovce. Zabranský tam opravdu udělal hodně práce. To, že si Kometa koupila postup...prostě jednou tam vznikla obrovská poptávka po úspěchu a nešlo to zastavit. Docela jsem se bavil, jak Kometa nemohla poměrně dlouho vyhrát titul, ale sypalo se do toho hodně peněz, takže kýžený úspěch nakonec přišel. Brno jako město strašně dlouho ve dvou nejpopulárnějších kolektivních sportech naplňovalo/nenaplňuje velký potenciál. Je potřeba teď postavit hokejový a fotbalový stadión a třeba taky nové nádraží a x dalších věcí...z Brna si každý dělá legraci a je třeba říct, že oprávněně. Nedávno jsem tam byl a pořád je takový prapodivný maglajz s nádechem devadesátek...přitom kdyby se to dělalo jen o něco lépe, tak celé město by mohlo být úplně jinde. 67%. ()

Reklama

Céčko 

všechny recenze uživatele

Jakžtakž se tomu daří hrát na emoce, ale sestříháno je to příšerně, příběh není ucelený, je vynecháno spousta podstatných věcí a neviděl jsem tam pohled nějaké třetí strany, tak ani nevím, jestli to jde nazývat plnohodnotným dokumentem. Na druhou stranu člověk na ty událost rád zavzpomíná a je jedno, jestli přes video na YouTube, nebo přes tenhle projekt. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Kometa je pro mne tak trochu srdeční záležitostí, proto nebudu k dokumentu objektivní. Já jsem jim ty tituly moc přál a je škoda, že to nebude hattrick. Jako malý kluk jsem obdivoval Josefa Černého, který také ve filmu účinkuje a právě on byl hlavní příčinou, že jsem začal Brňanům fandit. Takže jednoznačně za 5*! ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Pokud vám v žilách neproudí modrá krev, tak jděte do píče, protože tenhle dokument není pro vás. Tenhle dokument patří nám a je určený k tomu, abychom si zde nad ním hromadně navzájem pohonili naše monstra. Je to oslava fénixe, který povstal z popela a dostal se raketou na Mars. Moc jsem úspěch klukům přál, protože to srdíčko tam zkrátka bylo. Libor Zábranský je opravdu velmi schopný borec, co se týče práci na ledě i mimo něj. Je skloubením srdíčka s velkou profesionalitou a věřím, že neřekl své poslední slovo. Kvality dokumentu po technické stránce jsou skoro až zalostné, například hudba byla úplně katastrofální, ale dokument těží z velmi atraktivního tématu a velmi dobrých archivních záběrů. Celé je to obstojně sestříhané a dostatečně dobře to funguje jako vzpomínkové video na jednu velmi příjemnou kapitolu českého hokeje, což v tomto případě snad i příjemně strávenou emotivní hodinku bohatě stačí. ()

Zajímavosti (1)

  • Na začátku dokumentu hraje „London Town“ od Geoff Gascoyne & Iain Mackenzie. Při oslavách titulu jde v kabině slyšet úryvek písně „Raketou na Mars“ od Věry Špinarové. (Duoscop)

Reklama

Reklama