Reklama

Reklama

KOMETA:FILM (Z nebe do pekla a zpět)

Trailer 2

Obsahy(1)

Brněnský hokejový sen se stal v roce 2017 skutečností. Kometa po 51 letech dosáhla na mistrovský titul a v roce následujícím jej dokázala obhájit. Emocemi nabitý filmový dokument mapuje brněnský fenomén od jeho začátků až do současnosti. Jedenáct mistrovských titulů v éře Rudé hvězdy a později ZKL Brno vystřídalo po revoluci období temna, ve kterém neměl klub peníze nejen na hráče, ale ani na hokejky. Zatímco národní tým zažíval zlaté žně, brněnský hokej byl na dně, od něhož se zvolna začal odlepovat až poté, co do klubu vstoupil bývalý hráč a současný majitel Libor Zábranský. Dokument líčí náročnou cestu z bahna až na hokejový trůn, která se neobešla bez náročných bojů na ledě i v zákulisí, těžkých rozhodnutí, zklamání a velké trpělivosti, po které přišla o to sladší odměna. (ČSFD)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (14)

ddf76 

všechny recenze uživatele

Jako zarytej fanda Komety davam plnej pocet. Pri nekterych momentech jsem zavzpominal na emoce, pri kterych jsem nektere chvile prozival. Taky jsme si vzpomnel, ze se toho nekteri nedozili. Bohuzel. Proste Statl je Statl, to je zivotni styl. Kometa a Boby to je nase hoby. Videl jsem to bez bonusu, tak se tesim, ze to nekdy shlednu z bonusama. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Kometa je pro mne tak trochu srdeční záležitostí, proto nebudu k dokumentu objektivní. Já jsem jim ty tituly moc přál a je škoda, že to nebude hattrick. Jako malý kluk jsem obdivoval Josefa Černého, který také ve filmu účinkuje a právě on byl hlavní příčinou, že jsem začal Brňanům fandit. Takže jednoznačně za 5*! ()

Reklama

ghatos 

všechny recenze uživatele

V 90. letech jsem si říkal, že tak velké město a je tak v háji. Určitě je dobře, že Kometa hraje extraligu a město tím žije. Brno to v hokeji nakonec dokázalo, možná se to někdy podaří i fotbalové Zbrojovce. Zabranský tam opravdu udělal hodně práce. To, že si Kometa koupila postup...prostě jednou tam vznikla obrovská poptávka po úspěchu a nešlo to zastavit. Docela jsem se bavil, jak Kometa nemohla poměrně dlouho vyhrát titul, ale sypalo se do toho hodně peněz, takže kýžený úspěch nakonec přišel. Brno jako město strašně dlouho ve dvou nejpopulárnějších kolektivních sportech naplňovalo/nenaplňuje velký potenciál. Je potřeba teď postavit hokejový a fotbalový stadión a třeba taky nové nádraží a x dalších věcí...z Brna si každý dělá legraci a je třeba říct, že oprávněně. Nedávno jsem tam byl a pořád je takový prapodivný maglajz s nádechem devadesátek...přitom kdyby se to dělalo jen o něco lépe, tak celé město by mohlo být úplně jinde. 67%. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Pokud vám v žilách neproudí modrá krev, tak jděte do píče, protože tenhle dokument není pro vás. Tenhle dokument patří nám a je určený k tomu, abychom si zde nad ním hromadně navzájem pohonili naše monstra. Je to oslava fénixe, který povstal z popela a dostal se raketou na Mars. Moc jsem úspěch klukům přál, protože to srdíčko tam zkrátka bylo. Libor Zábranský je opravdu velmi schopný borec, co se týče práci na ledě i mimo něj. Je skloubením srdíčka s velkou profesionalitou a věřím, že neřekl své poslední slovo. Kvality dokumentu po technické stránce jsou skoro až zalostné, například hudba byla úplně katastrofální, ale dokument těží z velmi atraktivního tématu a velmi dobrých archivních záběrů. Celé je to obstojně sestříhané a dostatečně dobře to funguje jako vzpomínkové video na jednu velmi příjemnou kapitolu českého hokeje, což v tomto případě snad i příjemně strávenou emotivní hodinku bohatě stačí. ()

LdVk 

všechny recenze uživatele

Hned ze startu sem hodil sicnu a čubrněl na tento biják s otevřenýma auglema. Bylo to betelný a byl to fofr jak to ladilo. Nebyly to prodrbaný love za lupeň. Biják skoro bez jediné krpy. Podle mě zde chyběla zmínka o Michalu Kempným, ale to nebyla žádná fela, protože každý by si našel tu svoji osobnost brněnského hokeje, kterou by si tam dosadil. Jako patriot doporučuji i cajzlům, ať hodí čučku jak se vítězí, co znamená tradice a jaký to je mít goldnu. Ještě mají co biflovat. Ale pro ně je to asi v kopru, páč na to pěkně jebou. Po bijáku byl od fans pěknej brajgl jak chálovali popcorn a ti taky hned radši brali kramle :). Já ještě držel fleka a hodil voko na bonusy. A ď za ně. Pak fajrunk na šmirgl, Doma si dám ještě lampu červa, ať to vstřebám. Prostě žádná křeč. ()

Zajímavosti (1)

  • Na začátku dokumentu hraje „London Town“ od Geoff Gascoyne & Iain Mackenzie. Při oslavách titulu jde v kabině slyšet úryvek písně „Raketou na Mars“ od Věry Špinarové. (Duoscop)

Reklama

Reklama