Věčný svit neposkvrněné mysli

• USA Eternal Sunshine of the Spotless Mind (více)

Joel (Jim Carrey) je ohromen, když zjistí, že si jeho přítelkyně Clementine (Kate Winsletová) nechala vymazat z paměti jejich bouřlivý vztah. Ze zoufalství kontaktuje vynálezce tohoto zákroku, doktora Howarda Mierzwiaka (Tom Wilkinson), aby mu naordinoval stejnou léčbu. Když se však jeho vzpomínky na Clementine začnou vytrácet, Joel si náhle uvědomí, jak moc ji stále miluje. Charlie Kaufman získal Oscara za (velmi) originální scénář. V tomto surrealistickém milostném příběhu, který je úchvatným a vizuálně podmanivým mistrovským dílem, hrají také Kirsten Dunstová, Elijah Wood a Mark Ruffalo. (Cinemax)

Leila75

Originální myšlenka,avšak dle mě příliš hystericky,zmateně a chaoticky podaná.Jim Carrey-po všech Maskách,Zvířecích detektivech milé překvapení! ()

Cristiena

Jednoduše úchvatné.Konečně film, který je krásně natočený, konečně film, který není prvoplánovitý, konečně film, jež si i žádá být viděn vícekrát než pouze jednou, konečně film, z něhož si snad každý musí něco odnést, každý v něm najde něco pro sebe.Je strašně zajímavé sledovat ve vzpomínkách Joela a Clementine, ten zmatený tok myšlenek, ten jejich rozporuplný vztah, tu osudovost.Jim Carrey dokázal, že hrát umí, Kate Winslet je taktéž strhující. ()

Margareth

Po první zkouknutí filmu jsem měla zvláštní smíšený pocit, pak jsem se na to koukla sama a v klidu a film jsem si naprosto zamilovala ... je to nádherný film o lásce ... plný počet mluví za vše. ()

DanieLadra

Mistrovské puzzle, které se zvláštním pocitem pozorujete a tajíte dech. Teprve až když je skládanka kompletní a vy se z odstupu podíváte jak vlastně dílo vypadá, dojde vám, že je to jedna z nejhezčích věcí co jste viděli. ()

BillyBob

Zvláštní, po druhém shlédnutí to na vás udělá mnohem větší dojem, než na první shlédnutí. A v tom tkví krása tohoto filmu. ()

vlkcz

Asi existují vztahy, pro které je člověk předurčen a nemá smysl se jim bránit. Myslel jsem si to už dávno, ale tenhle film mi to potvrdil. Kromě tohohle potvrzení mě film dostal krásným zobrazením toho stavu, který občas asi prožije každý před usnutím nebo probuzením, kdy se reálné podněty v mozku melou se vzpomínkami a představami do surrealistických zážitků. Bez váhání ***** ()

JAzzeURo

Velmi působivé existenciální drama. Herecké výkony, až na Elijaha Wooda, velice věrohodné. Každopádně většinový podíl nese scénárista Charlie Kaufman. ()

Umělec

Hluboký film o lásce a osamění. Excelentní herecké výkony Jima Carreyho a Kate Winslet, podpořené skvělou a přesnou režií. Zajímavá a smysluplná pomalost filmu navozující melancholickou náladu, podtržená skvělou hudbou (a tichem:-). Snové bloudění ve vzpomínkách z dětství, schovávání své lásky před smazáním, pouštení si kazet se vzpomínkami… Prostě úžasný film, kterému není co vytknout. 100% ()

Romanko99

Zaujimave, originalne, o osudovej laske.. Vymazat z hlavy sa to da, zo srdca to uz ide trosku tazsie... Skodna par nudnejsich scen, inak by to bolo za plny pocet. ()

CZBios

Film jsem začal sledovat aniž bych si přečetl nějaké info. Hned po chvíli jsem správně film zařadil do dramatu, romantického nebo existenciálního. První polovinu filmu jsem si pro sebe říakl, co za člověka tohle točil a druhá polovina mi na mou otázku odpověděla. Ústředním motivem filmu je vymazání vzpomínek, ale záhy si uvědomíte, že film skutečně mluví o pravdě... 4* ()

whoof

Nebudu to nijak okecávat... byla to jednoduše naprostá BOMBA!! Film, který mi vyrazil dech :)) Navíc parádně zahrané Jima Carreyho jsem měl vždycky hrozně rád a viděl jsem s ním skoro všechno, ale stejně mě překvapil. Stejně tak Kate Winslet byla naprosto úžasná ... jeden z nejlepších filmů co jsem viděl ()

♠Apple♠

Jelikož Carreyho mám zafixovaného jako herce trochu úchylných debílků, velice mile mě překvapil svou civilní rolí zde. Vůbec celý film byl milým překvapením, svým poetickým názvem mě zmátl natolik, že jsem nevěděla, co si pod ním mám představit, a tak jsem k němu přistupovala velice obezřetně bez žádného očekávání. A třebaže hlavní zápletka s mazáním vzpomínek je fantasmagorie obrovská, celý film působí neuvěřitelně příjemně (navíc se neustálým střídáním dějových časů, které vám nedovolí odpoutat pozornost) a vy si jen opravdu přejete, aby to s Joelem a Clementine dobře dopadlo. ()

Myrddin8

Opravdu máte pravdu o tom druhém zkouknutí. Měním ze čtyř hvězdiček na pět. Tenhle film se prostě MUSÍ vidět minimálně 2x. Teprve po tom odhalíte skutečnou podobu a charakter tohoto úžasného filmu. ()

Dastin

Nevšední film s originálním(maximálně) námětem. Skvělý scénař, střih, skvělý Jim. A to jsem ho viděl zatím jen jednou, a jak tady tak čtu, tak po druhém zhlednutí je zážitek z něj ještě silnější. Zatím 4*, ale už se těším na další zhlédnutí. EDIT: Podruhé jsem film ještě neměl možnost shlédnout, ale po rozložení v hlavě dávám 5* ()

9HK

Hodně tady čtu že se hodnocení zvédá z každým dalším zhlédnutním....já to viděl pouze jednou...a nějak jsem nechápal...úvod se mi líbil...ale co se dělo pak..zmatek...snad to napodruhý, napotřetí bude lepší.. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz