Reklama

Reklama

Věčný svit neposkvrněné mysli

  • USA Eternal Sunshine of the Spotless Mind (více)
Trailer

Obsahy(1)

Joel (Jim Carrey) je ohromen, když zjistí, že si jeho přítelkyně Clementine (Kate Winsletová) nechala vymazat z paměti jejich bouřlivý vztah. Ze zoufalství kontaktuje vynálezce tohoto zákroku, doktora Howarda Mierzwiaka (Tom Wilkinson), aby mu naordinoval stejnou léčbu. Když se však jeho vzpomínky na Clementine začnou vytrácet, Joel si náhle uvědomí, jak moc ji stále miluje. Charlie Kaufman získal Oscara za (velmi) originální scénář. V tomto surrealistickém milostném příběhu, který je úchvatným a vizuálně podmanivým mistrovským dílem, hrají také Kirsten Dunstová, Elijah Wood a Mark Ruffalo. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 507)

castor 

všechny recenze uživatele

Tahle uznávaná Britka jednou pronesla: „Doufám, že se budu s postavami, které hraji, trápit a ničit po zbytek života, protože v okamžiku, kdybych si řekla, že něco lehce zvládnu, nemá smysl, abych v tom pokračovala. Když se člověk uchýlí k podobnému postoji, přestane se zlepšovat a učit se.“ V případě Kate Winslet by to byla sakra škoda. Tady se objevuje v jednom z nejneobvyklejších romantických filmů, které jsem kdy viděl. Její postava nechává zasahovat do nejkřehčích zákoutí své mysli, divák si může lehce zanadávat nad některými lehce matoucími scénami, ale hlavně se kochat nejen jí, ale i Jimem „tehdy hodně v kurzu“ Carreym a inteligentním příběhem. ()

sepp 

všechny recenze uživatele

Neco tak originalniho, naprosto ulitleho a v konecnym dusledku i temer dokonaleho, muze vzejit snad jen z pera Charlieho Kaufmana. Misto osvedceneho "Kaufmanisty" Spikea Jonze, ktery z jeho nametu vytvori vzdy nezapomenutelny zazitek, se filmu ujal Michel Gondry, jez uz ma na svedomi scenaristovo Human nature, ale s neprilis dobrym vysledkem. Tentokrat ale nelze rezii temer nic vytknout a vse je navic umocneno hereckym koncertem Jima Carreyho - kdo si stale jeste mysli, ze se umi jen sklebit a nic jineho, by se mel dat dobrovolne ustavne lecit. Pro mne nej film roku 2004. ()

Reklama

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Scenáristicky brilantní, ale emočně chladný. Když se mělo vše timingově uzavřít začínají závěrečné titulky, jenže Eternal Sunshine není láska na první pohled, a jestli o tomhle režisér Michel Gondry věděl a záblesk bílé opony na konci příběhu byla jen vstupní brána pro druhé zhlédnutí, tak tenhle promyšlený tah je na 5*, ale co když se na to nepodíváme podruhé? ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Asi to není nejlepší film do životního období osamělých večerů, kdy jsou vám jedinými společníky skripta, zákony, alkohol a myšlenky na lásku, která je prostě pryč. I když..:) Kaufmanovsky řekněme asi netradiční vyprávění a rekvizity jsou tu jen živnou půdou, základem pro skvělé výkony úplně všech - ovšem např. kvality Toma Wilkinsona se ukážou až skoro na konci filmu, zcela v souladu s pečlivě promyšleným scénáristickým útokem. Kate Winslet je od dob Titanicu čím dál krásnější...a hlavně líp hraje;) Na což se ovšem dost těžko myslí, když vidíte to její nadšení z módy let šedesátých a najednou hrozně moc chcete, aby se vrátila (ta šedesátá léta). A Jim Carrey svými "dětskými" scénkami jen dokazuje svoje herecké umění, stejně jako scénografové a trikaři zase to svoje. Jediný film od Michela Gondryho, který jsem viděl, a už to tak asi i zůstane - ale pochybuju, že to není jeho nejlepší kus. Tuhle nereálnou story o druhé šanci a o tom, co skutečně chceme, beru se vším všudy a dávám 90%. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Původně na tomto místě byl sáhodlouhý rozbor mé lásky k tomuto hravému, okouzlujícímu a pravdivému filmovému skvostu. Jenže po několika projekcích jsem si řekl "čert to vem". Takže krátce: Věčný svit neposkvrněné mysli JE to nejlepší co (nejen) v posledních letech vzniklo. Potřebujete vědět proč? Pokud ano, tak se na osudový vztah Joela a Clementine (... no jokes about her name!) budete muset podívat sami. Slovy totiž ten zážitek nejde ani popsat. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (46)

  • Když Joel (Jim Carrey) sedí ve svém autě, pozorně sledujte malý a drobný modrý puntík na pravé straně jeho hlavy, který má přímo vedle pravého oka. O moment později vidíme Joela ve vestibulu. Puntík je najednou mnohem menší a od jeho očí dál. (LoLaa)
  • Behom natáčania scény kúpania v umývadle Kate Winslet (Clementine) odpadla. Vtedy zistila že je tehotná a čaká druhé dieťa, syna Joa. (matthew.17)
  • Děj se odehrává převážně v Rockville Centre, předměstí Long Islandu, dále v Montauku na Long Islandu a v New Yorku. (Nancy...)

Související novinky

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

V posledních hodinách roku 2023 bohužel přichází smutné zprávy z Velké Británie. V sobotu 30. prosince totiž filmový svět ve věku pětasedmdesáti let náhle opustil anglický herec nominovaný na dvě… (více)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle… (více)

Reklama

Reklama