poster

Věčný svit neposkvrněné mysli

 • USA

  Eternal Sunshine of the Spotless Mind

 • Slovensko

  Večný svit nepoškvrnenej mysle

Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2004, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  *****

  Jedna prostá sci-fi myšlenka (člověku lze vymazat paměť) a hodinová pouť napříč její realizací - přesto se Věčnému svitu podařilo takto úzké téma rozvinout do impozantního fikčního světa, který dokáže popřemýšlet o vztazích, decentně přednést emoce, okořenit je humorem a hlavně působit lidsky - přeměnit obyčejné lidi na zajímavé a najít v jejich všedních situacích jiskru i nepostradatelnost pro život. Věčný svit snad ani není sci-fi, on prostřednictvím nereálného tematizuje reálné a ukazuje, jak pěkné může být... To vše rozvedené ve výborném scénáři s excelentními herci a není co řešit... 9/10(26.8.2010)

 • 2Pac
  *****

  UZ prvy zaber a prvy ton hudby vas vtiahne do neskutocne zaujimavej a jedinecnej atmosfery Vecneho svitu. Briliantny herecky koncert v podani Carreyho a Winslet. Carry u mna uz totalne prelomil svoj obraz "gumenej tvare" z Masky, Kate zase uz u mna nikdy viac nebude Rose z Titanicu, ale blazniva Clementine. Vecny svit ma vsetky esencie uzasneho filmu. Dokonalu hudbu, vybornu kameru, zaujimavy pribeh, vynikajuce herecke obsadenie a dovolim si napisat miestami az Lynchovsku atmosku, ktora v kombinacii s romantikou vytvara velmi zaujimavy feeling.(30.10.2004)

 • Enšpígl
  ****

  Čtyři věci k filmu. První, naprosto užásný herecký výkony Jima Carreyho a Kate Winslet. Druhá věc, děj, proboha nechat si mazat vzpomínky na nějakou holku -- NIKDY, jen ať je v tý kebuli pořádnej bordel. Poslední dvě věci jsou klučíčí poznatky, takže holky sorry - Kate Winslet má hezký nohy a Kirsten Dunst tam skáče po posteli jenom v kalhotkách. Originální scény umím prostě ocenit, ještě navíc v originálním příběhu.(23.11.2007)

 • Arbiter
  *****

  Jak blažený vestálčin úděl je, na svět zapomene, a na ni zase svět. Neposkvrněné mysli věčný svit! Modlitby její vyslyšeny, přání umí se zbýt. ___ Krásné by bylo zapomenout. Pro klid duše. Nejde ale vyrvat jen to špatné. Bohužel neexistují jen dvě barvy. Na co by nám byla zdravá duše bez obsahu. Bolest je důležitá. Protože je vášnivě zaklesnutá do krásných věcí, kterých se zbavit nechceme. Bolest je důležitá. Hýčkejte tu svini. ___ Překrásná ukázka filmařské práce.(31.12.2010)

 • Lima
  *****

  Všichni tady chválí (oprávněně) Kaufmana, ale stejně brilantní, jako jeho scenář, je i Gondryho režie, plná vizuálních nápadů a technických fines. Především je to Gondryho zásluha, že se celá dějová skládačka nerozsypala jako dům z karet a že ten typicky "kaufmanovský" zdánlivý chaos (může se tak zdát při prvním shlédnutí, s další reprízou už to dává perfektní smysl) lze v klidu vstřebat hned napoprvé. Zkrátka režisérská práce par excellence, což není nijak překvapivé. Člověk, který natočil tak úžasné klipy pro Bjork, totiž nemůže být žádné béčko :o) S každým dalším shlédnutím mám tenhle film raději, pokaždé se dá v něm najít něco nového a vždycky dokáže krásně pohladit po duši. Pro mě jeden z nejlepších a nejoriginálnějších filmů posledních let.(29.1.2005)

 • - Mazání páměti je stále metodu fiktivní, u myší se již selektivní vzpomínky však vymazat podařilo a předpokládá se, že by se jí dalo používat k léčbě posttraumatického syndromu. (Nancy...)

 • - Úvodní titulky se objeví až po 18ti minutách filmu. (don corleone)

 • - Dům, kde žije Clementine (Kate Winslet), se nachází ve Williamsburgu v Brooklynu. (Nancy...)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace