Věčný svit neposkvrněné mysli

Večný svit nepoškvrnenej mysle

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Romantický / Drama / Sci-Fi

USA, 2004, 108 min

Soundtrack Jon Brion: 1. Theme [2:24] ,2. Mr. Blue Sky - Electric Light Orchestra [5:03] ,3. Collecting Things [1:13] ,4. Light & Day - The Polyphonic Spree [3:02] ,5. Bookstore [0:52] ,6. It's The Sun - The Polyphonic Spree [5:33] ,7. Wada Na Tod - Lata Mangeshkar [5:54] ,8. Showtime [0:55] ,9. Everybody's Gotta Learn Sometimes - Beck [5:54] ,10. Sidewalk Flight [0:31] ,11. Some Kinda Shuffle - Don Nelson [2:10] ,12. Howard Make It All Go Away [0:14] ,13. Something - The Willows [2:23] ,14. Postcard [0:23] ,15. I Wonder - The Willows [2:56] ,16. Peer Pressure [1:12] ,17. A Dream Upon Waking [3:36] ,18. Strings That Tie To You [2:33] ,19. Phone Call [1:03] ,20. Nola's Bounce [1:56] ,21. Down the Drain [0:56] ,22. Row [0:59] ,23. Drive In [2:19] ,24. Main Title [1:23] ,25. Spotless Mind [1:12] ,26. Elephant Parade [0:28],(11.5.2011)

Věčný svit v mé filmové mysli!!! Když jsem jej viděla prvně, nebavil mě, dodnes si to vysvětluji tím, že jsem mu nevěnovala příliš pozornost a sledovala jej jen tak jedním okem... ale musela jsem jej docenit, prostě musela a dala mu druhou šanci, ostatně, od druhého shlédnutí už jsem jej viděla mohokrát a nedám na něj dopustit. Nejvíce jsem jej ale docenila v momentě, kdy jsem poprvé byla schopná milovat... samozřejmě jako každý člověk, když mě film zcela vtáhne, tak se sžívám s hrdinou a právě ve chvíli, kdy mám vztah a miluji a je to tolik křehké, tak se cítím, že tomu filmu můžu rozumět tak, jak by si sám tvůrce přál. Tleskám, nádhera.(22.5.2008)

Zdánlivě komplikované, ale podané s úžasnou lehkostí. Intelektuálně náročné i emocionálně působivé. Každopádně hlavně krásné a silné. Nechci nikoho vyjímat, musel bych pochválit úplně všechny složky filmu. P.S. Tak jsem po roce viděl Věčný svit znovu a nemůžu než potvrdit mé loňské dojmy. Je to chytré, emocionálně působivé a hlavně MILÉ! :o)(10.8.2005)

Všichni tady chválí (oprávněně) Kaufmana, ale stejně brilantní, jako jeho scenář, je i Gondryho režie, plná vizuálních nápadů a technických fines. Především je to Gondryho zásluha, že se celá dějová skládačka nerozsypala jako dům z karet a že ten typicky "kaufmanovský" zdánlivý chaos (může se tak zdát při prvním shlédnutí, s další reprízou už to dává perfektní smysl) lze v klidu vstřebat hned napoprvé. Zkrátka režisérská práce par excellence, což není nijak překvapivé. Člověk, který natočil tak úžasné klipy pro Bjork, totiž nemůže být žádné béčko :o) S každým dalším shlédnutím mám tenhle film raději, pokaždé se dá v něm najít něco nového a vždycky dokáže krásně pohladit po duši. Pro mě jeden z nejlepších a nejoriginálnějších filmů posledních let.(29.1.2005)

Něco úžasného. Velký zážitek z hlediska filmu, ze začátku mě film zaujal, ale trochu jsem v ději tápal. Vše se ovšem napravilo a krásně do sebe zapadlo, těším až film uvidím s odstupem času po druhé, prožitek se určitě zvedne. Absolutní hodnocení je ovšem bez debat, málokterý film dokáže zaujmout po celou dobu jeho trvání a to navíc ještě s takovou grácií a lehkostí jako Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Vynikající scénář a Jim Carrey, věděl jsem vždy, že má velký herecký potenciál, hrát takřka cokoliv i vážné role.(2.12.2008)

• - Úvodní titulky se objeví až po 18ti minutách filmu. (don corleone)

• - Charlie Kaufman musel strávit jistý čas nad studiem knih o mozku a o tom, jak paměť filtruje vzpomínky, aby přišel na to, jak by mohlo vypadat její vymazání. (Siriuss)

• - Když Joel (Jim Carrey) sedí ve svém autě, pozorně sledujte malý a drobný modrý puntík na pravé straně jeho hlavy, který má přímo vedle pravého oka. O moment později vidíme Joela ve vestibulu. Puntík je najednou mnohem menší a od jeho očí dál. (LoLaa)