F1: Touha po vítězství - Série 3 (2021) (série)

V horkém křesle (S03E09)

(epizoda)
  • Velká Británie Man on Fire
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2021, 51 min

Piloti, pod kterými se povážlivě houpou sedadla, bojují ve dvou dramatických závodech o svoje přežití ve Formuli 1. Pak všechny šokuje strašlivá nehoda. (Netflix)

TeeAge

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pre mňa spolu s epizódou The Comeback Kid jednoznačne najsilnejšie časti z celých 3 sérií. Je pravda, že sa vypočítateľnosť stala súčasťou F1 od doby hybridných motorov, ktorú bezprecedentne dominuje Mercedes. Keď ale roky sledujete niečo, aby ste bolí súčasťou tých výnimočných prípadov, keď sa papierová forma rozvráti, o to vzácnejšie a silnejšie tie momenty sú. Gasly and Perez rulezz!!! --- Liberty Media i Netflix boli ostro kritizovaný za intenzívne využitie záberov z nehody Romana Grosjeana. Za prvé: Morálne je to v poriadku, nakoľko nejde o speňaženie smrti či fatálnych následkov, ale naopak, o oslavu technického postupu bezpečnosti v rôznych kategóriách a o poklonu všetkým tým stovkám pracovníkov a dobrovolníkov, ktorí sú ochotný riskovať svoje zdravie či životy v prospech závodníkov. Za druhé: Nemorálne je niečo úplne iné, a to duch doby, kde komerčné televízie a ich bezskrupulózny producenti, dramaturgovia a moderátory sa priživujú na životnom nešťastí chorých ľudí, rozvrátených rodín, či sociálne srdcervúcich príbehov. Áno, to by som naopak určite zakázal, a požadoval právny postih všetkým takým produkciám... Mier. ()

Lacike

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Diel plný emócií... Skutočným hrdinom sezóny 2020 sú všetci tí ľudia, ktorí sa roky rokúce snažili presadzovať prísnejšie a účinnejšie bezpečnostné štandardy a potom všetci tí stewardi, ktorí prišli tak bleskovo hasiť horiaci monopost a pomohli tomu francúzskemu jelitu, ktoré urobilo tak nezmyselný a nebezpečný manéver, ktorý logicky skončil haváriou, z horiaceho vraku. 8/10. ()

Michnak

Bezkonkurenčně výjimečný díl, který už tak nadprůměrný seriál posouvá ještě daleko za hranici mých očekávání. Příběh je silný, má přesah. Nejde už jenom o dosažení stupně vítězů. Kvalita a zpracování mi hodně připomínalo Rush, což je jedině dobře. Těžko si představit, že poslední díl zvedne laťku ještě výš. ()

snas

Co dodat? jen potvrdím, že za mě absolutní emotivní jízda a zřejmě top celýho (už tak top) seriálu. ()

mety6

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pre niekoho, kto nepozera F1 a nezaujima sa o zakulisie to moze byt velmi zaujimava cast, kedze je roztahana ako sopel z nosa. Tu sa len stupnuje to, ze toto nie je dokumentarny serial ale nejaky para-dokument, ktory chce nasilu vyvolat emocie. Grosjeanova nehoda vyzerala strasne ale preco nikto neriesi to, ze to sposobil on sam svojou bezohladnou jazdou, ktorou uz vo svojej kariere sposobil mnozstvo kolizii? On nema respekt voci nikomu a zjavne ani k Laudovi, ked trepe take veci, ako v tomto seriali. ()