Nonni og Manni (TV seriál)

• angličtina

Nonni and Manni

Nonni a Manni

Dobrodružný / Rodinný

Island / Norsko / Západní Německo, 1988

Podarený seriál o dvoch malých bratoch. Videl som ho veľmi veľmi veľmi dávno, ale niečo si pamätám doteraz.(15.9.2011)

Super serial o dvoch bratoch a ich zlom nevlastnom otcovi. Serialu dominuje krasna (myslim, ze norska) krajina a skvela "pišťalková" hudba.(25.6.2004)

Vikongský potomkovia v krásnom seriáli, ktorý patrí medzi tie nostalgické pecky. Ale nanešťastie zabudnuté.(6.4.2011)

Seriál sa odohráva na Islande (ale natáčaný je v Nórsku) a patrí k jednému z prvých "balíkov" severskej produkcie v televízii na našom území a v danom období. V šiestich dieloch sú vykreslené osudy dvoch bratov, staršieho Nonniho a mladšieho Manniho, ktorí prišli o otca vinou zlého majiteľa nehnuteľností Magnusa Hanssona. Ten samozrejme zvalí vinu na otcovho priateľa. Seriál má nádherný hudobný doprovod Klausa Doldingera a poetické prostredie. Ostáva mi už len dúfať, že sa mi ho podarí ešte niekedy uvidieť.(19.11.2008)

Napínavý seriál s krásnou islandskou krajinou. Tohle fakt opravdu není Norsko. Podle knih Jóna Sveinssona, které vyšly kdysi dávno i u nás. Jón Sveinsson je vlastně Nonni a příběhy jsou dost inspirovány jeho dětstvím. Na Islandu vyšla třídisková edice. Je zde několik jazykových verzí, bohužel bez titulek.(24.2.2009)