Docela zamotaný a místy nepřehledný příběh, ale filmu to vůbec nevadí a stále udržuje pozornost diváka.(30.1.2011)

Je neuvěřitelné, že jeden z nejoriginálnějších westernů natočí Makedonec a děj se odehrává v Makedonii. Ale je to tak..... Je to mnohem víc, než jen pocta žánru.... Manchevski poskládal zdánlivě neslučitelné tak, že pokud na jeho hru přistoupíte, musíte být nadšení..... Já tedy jsem...(30.1.2011)

Naturalistický snímek se zajímavým příběhem odehrávajícím se v minulosti a současnosti zároveň. Příběh zde vypráví stařena zloději, kterého zastihne připravená se zbraní v ruce. Nutí ho poslechnout si příběh z minulosti, který se odehrál v Makedonii v období bojů mezi Makedonci, Albánci a Turky kolem roku 1910. Skvělá hudba typická pro Makedonii, slušné herecké výkony, výborná kamera a skutečně realistické ztvárnění tíživé situace na Balkáně před sto lety. 80%(15.10.2006)

• - Okrem autentických lokácií v Macedónsku a americkom meste New York prebiehala časť natáčania aj v nemeckom meste Kolín nad Rýnom. (MikaelSVK)