Mezi námi zvířaty (TV seriál)

Creature Comforts

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2003, 26x10 min

Charles Copping

Stuart Hancock

Claire Jennings

Scénografie:

Kitty Clay

Úžasný a originální nápad, který má oproti spoustě dalším úžasným nápadům jedno nikoliv nezanedbatelné plus! Byl totiž stejně úžasně doveden do konce, což není u všech úžasných nápadů zas tak samozřejmé. Výtvarník, který zvířátka stvořil a animátor, který je rozhýbal, to musí být veselé kopy, že kdyby to bylo jen trochu možné, jdu s nimi na pivo. Zvířátka řeší lidské problémy a tak nemocného pejska (snad je to pejsek) trápí skutečnost, že se musí teploměr strkat do konečníku, který je k tomu, aby z něj něco vycházelo a manželka od papouška má starosti s ustupujícími dásněmi. Jak by ne! Všechna zvířátka mají totiž lidské zuby a to nejen opice, lvi, psi a kočky, vosy, blechy a jiná žoužel, ale i takový tukan, který jich má pochopitelně víc než dvaatřicet. Ty lidské zuby mi zničí! Muhehe! :-)))(7.12.2008)

Oproti jiným počinům Nicka Parka je to trošku nudné. První části jsou ještě zvládnutelné, ale po čase se začně zdát, že se to až příliš opakuje a nepřinese to už nic nového. Nejvíce se mi líbí asi to, že to má více rovin. Pro děti to může sloužit jako zábava a taky trochu výchovně, "dospělejšímu" publiku pak jistě neunikne nejedna souvilsost mezi "zvířátky" a skutečnými lidmi, hlavně brity.(24.4.2009)

Úžasnost tohoto díla ještě zvětšuje skutečnost, že dialogy ve filmu jsou autentické zvukové záznamy skutečných rozhovorů s lidmi na různá témata. Tvůrci vzali tyto nahrávky a vložili je do úst plastelínovým zvířatům, která tímto způsobem komentují různé situace. V titulcích jsou jednotliví představitelé označeni souhrnně jako The Great British Public („Britská veřejnost“).(24.12.2012)

Nápad to bol fakt dobrý, ale zdalo sa mi to nedotiahnuté. Je síce pekné, že zvieratá tu majú ľudské problémy a zasvätene hovoria o všeličom možnom, ale čo z toho, keď je to len minimálne zaujímavé a hlavne málo vtipné. Aardmanov mám rád, ale tentokrát u mňa nezabodovali. Niekedy proste len dobrý nápad nestačí.(9.10.2008)

Nebylo to tak dokonalé jako příběhy Wallace & Gromita, ale většinou zábavné a vtipné. Některé hlášky vyznívají z úst (tlam) zvířátek opravdu bizarně a v řadě scén je zase vtipnější to, co se odehrává na pozadí. Takovýchhle seriálků bych klidně bral i víc. Druhá řada seriálu už mi ale přišla o hvězdičku slabší.(23.12.2004)