Mezi námi zvířaty (TV seriál)

Creature Comforts

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2003, 26x10 min

Charles Copping

Stuart Hancock

Claire Jennings

Zvuk:

Sean Millar

Nápad to bol fakt dobrý, ale zdalo sa mi to nedotiahnuté. Je síce pekné, že zvieratá tu majú ľudské problémy a zasvätene hovoria o všeličom možnom, ale čo z toho, keď je to len minimálne zaujímavé a hlavne málo vtipné. Aardmanov mám rád, ale tentokrát u mňa nezabodovali. Niekedy proste len dobrý nápad nestačí.(9.10.2008)

Úžasný a originální nápad, který má oproti spoustě dalším úžasným nápadům jedno nikoliv nezanedbatelné plus! Byl totiž stejně úžasně doveden do konce, což není u všech úžasných nápadů zas tak samozřejmé. Výtvarník, který zvířátka stvořil a animátor, který je rozhýbal, to musí být veselé kopy, že kdyby to bylo jen trochu možné, jdu s nimi na pivo. Zvířátka řeší lidské problémy a tak nemocného pejska (snad je to pejsek) trápí skutečnost, že se musí teploměr strkat do konečníku, který je k tomu, aby z něj něco vycházelo a manželka od papouška má starosti s ustupujícími dásněmi. Jak by ne! Všechna zvířátka mají totiž lidské zuby a to nejen opice, lvi, psi a kočky, vosy, blechy a jiná žoužel, ale i takový tukan, který jich má pochopitelně víc než dvaatřicet. Ty lidské zuby mi zničí! Muhehe! :-)))(7.12.2008)

Úžasnost tohoto díla ještě zvětšuje skutečnost, že dialogy ve filmu jsou autentické zvukové záznamy skutečných rozhovorů s lidmi na různá témata. Tvůrci vzali tyto nahrávky a vložili je do úst plastelínovým zvířatům, která tímto způsobem komentují různé situace. V titulcích jsou jednotliví představitelé označeni souhrnně jako The Great British Public („Britská veřejnost“).(24.12.2012)

Nápad byl moc dobrý a neotřelý. I zpracování je až návykově milé. Ale když ono to není vtipné. Hravé to sice je, ale po chvíli to omrzí. Nickovi Parkovi jde stále produkce od ruky, stále je schopný tvůrce, ale příště by si mohl najmout schopnější scénáristy, kteří by dokázaly z tak slibného námětu vymáčknout o něco víc, než hravou blbůstku s plastelínou.(9.1.2007)

Jde v podstatě o to, že úžasně legrační, ale velmi krásně naanimovaná zvířátka z plastelíny jsou zpovídána (interviewována - včetně mikrofónu na obrazovce :-)) a povídají zasvědceně o všem možném (včetně problémů s globalizací a o tom, zda jsme ve vesmíru sami či ne) - co myslíte, že řeší tlustá mrožice na ledové kře?(2.12.2004)