Reklama

Reklama

Svět je v budoucnosti téměř vyhuben smrtícím virem a zabijáckými roboty, které stvořili lidé. Vědec, který je za tyto události odpovědný, projde při vědeckém projektu časovou smyčkou, kterou se dostává do válkou zničené budoucnosti. Postupně si vše uvědomuje a zkouší tuto smrtící zkázu zastavit. (Chupacabre)

Recenze (16)

t_gon 

všechny recenze uživatele

Zajímavý počin : „obšlehnout“ hlavní myšlenku a téma z Terminátora a děj podobně zasadit do blízké budoucnosti, kdy to s lidstvem nevypadá ani trochu dobře. To si totiž jednoho dne vědci trošičku „zablbli“ a poslali do minulosti konce 20. století po zuby ozbrojeného robota. Chyba ovšem byla na místě, když se z čista jasna na scéně objevili civilisti. Takže hlavní vědec projektu Sinclair cestuje časem pomoci civilistům, jenže během vytvořeného paradoxu se budou neustále posílat časem vražední roboti, kteří mají v merku vyhlazení lidstva. Sinclair se bude muset hodně zapotit, aby napravil svou chybu… Dnes jistě nezajímavý snímek, ale z nostalgie a vztahu k podobným filmům tehdejší doby si A.P.E.X i dnes šanci zaslouží a minimálně dobře pobaví. ()

A.L.E.S. 

všechny recenze uživatele

Bez některých scén bych se klidně obešel, neměl jsem dojem, že jsou pro film důležité. Ale celkový nápad a myšlenka mi přišly skvělé. Ztvárnění postapokalyptické budoucnosti už tady několikrát bylo a pořád bude, je to celkem vděčné téma. Ale tady je to navíc doplněno o možnost vše zvrátit - tedy o cestování časem. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Dlouho před TERMINATOR: SALVATION se nám temnou terminátorovskou budoucnost rozhodl ukázat céčkař Phillip J. Roth a nějakým omylem to tahle jeho simandlovina u nás dotáhla až do kin a Fuka ji v Cinemě celkem po zásluze oprocentil dvacítkou. A.P.E.X neboli Advanced Prototype EXploration unit jsou výzkumní a kdovíproč těžce vyzbrojení androidi, kteří naštěstí pro hrdiny neumí moc mířit a vypadají jakoby vypadli ze "STRÁŽCů VESMÍRU". Vědátor Sinclair je v rámci výzkumu cestování v čase (které nápadně připomíná HVĚZDNOU BRÁNU z téhož roku) posílá z roku 2073 do roku 1973, přičemž se mu zadaří časový paradox, který promění jinak zřejmě pohodový svět budoucnosti (uvidíme z něj jen Sinclairovu ložnici a laboratoř) v ruiny, v nichž zbytky lidstva decimuje smrtící virus a desítky A.P.E.X.ů. Aby vše uvedl do pořádku, vydává se Sinclair se skupinkou vojáků napříč pustinou do své bývalé laboratoře a tady vidím kámen úrazu - časové skoky jsou jen na začátku a na konci filmu a zdlouhavý prostředek pojednává jen o cestě pouští a o přestřelkách s androidy, přičemž přestřelkami jsou míněny opravdu masívní pyrotechnické orgie. Za ně a za tu hroznou chuť natočit si taky něco o cestování časem, která mě přitom posedla, ty dvě hvězdy dám. ()

Mr.Bulanek 

všechny recenze uživatele

Už jenom z toho názvu mi naskakuje husí kůže. Ve stejnojmenném prostředí jsem strávil dny při vytváření databázové aplikace, od té doby je pro některé Apex synonymem pro peklo. Proto byla povinnost vidět tento film, i když s A.P.E.X. má s Apexem málo společného. Například není to peklo, ale dobré Sci-Fi. ()

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Dodnes som nejako nepobral tú zápletku, asi vážne nedáva zmysel. Že vedci vysielajú naspäť časom na prieskum po zuby ozbrojených robotov naprogramovaných zničiť všetko čo im príde pod kanón je proste hovadina, takisto ako úvodná reč o sterilizácii obyvateľstva v oblasti výskytu časových paradoxov. Nie úplne prehľadné zauzlovanie časovej kontinuity dodáva ale na druhej strane filmu istú atmosféru a deju dovoľuje ozvláštňujúce scifácke klikyháky, ako náhle miznutie ľudí v rámci čistenia paradoxu. Inak je to typické 90-kové béčko, kde drsňáci v postapo budúcnosti bojujú proti vraždiacim plechovkám trpiacim tzv. syndrómom Starwarsovského stormtroopera. Proste trafiť čokoľvek pre nich znamená vypáliť najprv tak sto rán niekam do riti. Našťastie je ten film plný efektných výbuchov a nenudí ani v neakčných scénach, takže sa dá pozrieť aj dnes ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama