Reklama

Reklama

Tábor Sleepaway 2

(neoficiální název)
  • USA Sleepaway Camp II: Unhappy Campers (více)

Obsahy(1)

Vražedkyně Angela změnila své stanoviště a přesunula se do jiného Campu. Nyní je vychovatelkou, což nevěstí nic dobrého. Zabíjení si vychutnává různými metodami. A posílá tak do pekel skupiny mladých dívek. (darek kartac)

Recenze (61)

jarkolar 

všechny recenze uživatele

Povedený pokračování, který svižně drží (možná lehce překonává) tempo prvního dílu. Počet mrtvých podle mě přesáhl 20, ikdyž počítat jsem je vážně nestíhal :). Sice už nás nečeká žádný zvrat jako v prvním díle, protože známe totožnost vraha, to ale zase umožňuje odlehčit děj hláškami Angely. Představitelka hlavní role mi neskutečně seděla a moje původní zklamání změnou vražedkyně vystřídalo potěšení, že si Pamela Springsteen zahraje Angelu i v příštím díle. Za mě na stejné úrovni jako díl první. ()

Kordus 

všechny recenze uživatele

Vlastně se ani nejedná o horror, ale komedii využívající horrorové postavy a žánrová klišé. Od začátku víme, kdo je vrah (a pokud jste náhodou neviděli první dil, seriózní slasher, vrahovy motivy vám hned na začátku řekne jedno děvče, ktere následně přijde o jazyk i o život). Celou dobu sledujeme, co dela, dopředu poznáme, koho chce zabit... Pokud chcete děsivý příběh plný rafinovaných vražd, budete spokojeni maximálně z poloviny. Zabití jsou skutečně vtipná a docela originální, ale dojíždí na špatné provedení a nedostatek financí. Poprve se zde setka Freddy a Jason (nebudu vas napinat, nakonec vyhraje Leatherface :D). ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Běžný tábor, no... Hezké lesy v okolí, sport, hry, bazén a všechno jak má být: kytary, chlast a kozičky (těch bylo docela dost), čili žádná nuda. Ale hlavně si vyzkoušíte spoustu užitečných a praktických věcí. Jak se zachází s vrtačkou, jak se griluje double-sister-burger, a že nastartovat motorovku se někdy nepodaří ani na třetí pokus (bohužel pár nelogických pitomostí taky - například kadibudka, čili suchý záchod, je od slova suchý, nikoli plavat či topit se). Jen nezapomeňte, že nesmíte naštvat instruktorku (vyvalit na ni zpod trička kozy není dobrý nápad), aby vás neposlala předčasně „domů“!                  Jak se mi líbilo na táboře: Bylo to sice strašidelné míň než stezka odvahy pro oddíl Jiskřiček, ale zábavné docela jo. Hmm, a kluci mají prý rádi vrchní roztleskávačky? Tak o tom nic nevím, na pionýrském táboře mého dětství žádné roztleskávačky nebyly! Jenom samá Máňa nebo Mařena ve spartakiádních bombarďácích :-(     Naštěstí tu Píseň šťastného táborníka jsme si nezpívali: „...I'm a happy camper, I love the clear blue sky, and with the grace of God, I'll camp until I die! :-)) ()

Zayl 

všechny recenze uživatele

Kempová vyvražďovačka, kterou sráží nezáživná zabití. Znovu se nám představí Angela, a přestože její bodycount je vysoký, nedokáže vzbudit patřičný respekt. Přinejmenším se pokračování nebere vážně a dělá si srandu i z ikon, jakými jsou Jason, Freddy nebo Leatherface. Je to škoda, mohlo to dopadnout i lépe a nahota několika dívek to už nezachrání. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

První díl série namísto přímočarých atrakcí stavěl na samotném prostředí letních táborů coby věčného pekla dospívání prosyceného šikanou a socializačními procesy potírajícími individualitu. Ve dvojce noví tvůrci (protože stejně jako třeba "Halloween" či "Pátek třináctého" si i tuhle původně indie žánrovku pod sebe fofrem stáhlo velké studio) celý koncept obrátili a naopak servírují nezřízenou sérii tábornicky tematizovaných likvidací, lavírující záměrně, ale bohužel také nekoncepčně na hraně plně hororvého slasheru a parodie. Novum v rámci žánru tentokrát představuje nejen fakt, že od začátku je jasné, kdo je zabiják, ale také že vlastně představuje hlavní postavu. Trend povyšovat monstra na hlavní hvězdy zavedly již dříve sequely nejpopulárnějších sérií, především "Noční můry v Elm Street", "Pátku třináctého" i "Halloween". Přesto ale tyto tituly z větší části pořád stavěly svá vyprávění na klasické struktuře, kde vždy figurovaly nové skupiny teenagerů rozvíjených jako ústřední postavy, případně že final girl z předchozích dílů pokračuje v honu na monstrum. Druhý "Sleepaway Camp" naopak od začátku ukazuje kemp a jeho osazenstvo vlastně očima ústřední vražedkyně, kterou mord od mordu více vztahují k její upjaté snahze naplňovat a také vymáhat vzorné chování. Paradoxně tím ale nakonec snímek opět pokračuje v principu prvního dílu, že skýtá větší pobavení svou zastřešující prací s žánrovými schématy než primárními atrakcemi. Likvidace zpovykaných teenagerů sice tentokrát mají o poznání větší šťávu a explicitnost, ale právě tím, že se z filmu zcela eliminovalo napětí, staly se z nich jen mechanicky řazené výjevy bez gradace i jakéhokoli hlubšího efektu, ale také bez dostatečně využité nadsázky. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy je Angela (Pamela Springsteen) v chatce s mrtvými obětmi, si můžeme v záběru zaostřeném na mrtvolu všimnout, jak vydechne. (darek kartac)
  • Když je na konci filmu v chatce záběr na mrtvoly, tak si u jedné můžeme všimnout LP, konkrétně od skupiny Flotsam and Jetsam a alba „Doomsday for the Deceiver“ z roku 1986. Tato hudba však ve filmu použita nebyla. (cmenda)

Reklama

Reklama