poster

Co se stalo Rosemary Kennedyové? (TV film)

 • Francie

  Qu'est-il arrivé à Rosemary Kennedy?

 • angličtina

  What Ever Happened to Rosemary Kennedy?

Dokumentární / Životopisný / Historický

Francie, 2018, 52 min

Režie:

Patrick Jeudy

Hrají:

John F. Kennedy (a.z.), Robert F. Kennedy (a.z.)
 • ostravak30
  ****

  Je neuvěřitelné, že tohle Kennedyovi dovolili. Kdo ví, možná za tenhle čin přišel zasloužený trest. Krutý, ale zasloužený. Je totiž ironií osudu, že Rosemary všechny členy původní rodiny přežila a ne zrovna o málo. To jak se zachovali je skutečně odporné. A nejhorší je, že to byli zvdělaní lidé. Ovšem tenkrát nebyli ani zdaleka jediní, kteří uvěřili lobotomii. Jsou zde skvělé záběry se skvělými prostřihy a vše je děláno dramatickou formou, která chytí a zároveň děsí. Trochu jako domentární thriller s hororovými prvky.(14.8.2020)

 • Lukrecie
  *****

  Člověka až mrazí, ale v tomto případě bohužel v negativním smyslu díky nelidskosti, zrůdnosti, násilí a zneužití moci. :(Jak je vidět i Amerika má svoje "Co by tomu řekli lidi" a jak se říká v každé rodině je něco : ( Dobře, že se točí takové dokumenty. Čest památce Rosemary Kennedy. Budiž ji útěchou snad jen to, že se na rozdíl od svých bratrů dožila vysokého věku, ale v jakém stavu. :( Unikátní záběry z rodinných alb i videí a také záběry tehdejšího dění, politické situace a války.(22.5.2019)

 • NinonL
  *****

  SPOILER ! Krásný dokument o nešťastném osudu nejstarší dcery Josepha Patricka Kennedyho a sestry bývalého prezidenta USA. Její ambiciózní rodiče nesnesli pomyšlení na to, že by mentálně zaostalejší dívka (úroveň 10letého dítěte) poškodila pověst rodiny. Přesouvali ji z jedné školy do druhé, poté z jednoho ústavu do druhého. Neustále ji též kritizovali za to, že nedrží dost dietu a že se chová odvázaně. Až se její otec rozhodl nechat jí provést zákrok nejodpornější - lobotomii. Po ní dívka ztratila paměť a i zbytek předchozích schopností. Také věřím, že prokletí rodiny Kennedyů je za to, co provedli Rosemary.(17.6.2020)

 • Arsenal83
  ****

  "Výdobytky" medicíny priniesli mnohé bizarné riešenia, ale fakt nedokážem pochopiť, ako lekári mohli praktizovať lobotómiu ako vedecký zázrak. Je to hnus len na to pomyslieť, žiaľ, zdá sa, že chirurg sa skutočne rovná mäsiarovi (řezníkovi). Je zaujímavé, že taký Antonio Egas Moniz dostal za lobotómiu v roku 1949 dokonca Nobelovu cenu! A pre tých, ktorí majú radi nadsádzku a za čokoľvek sa len tak neurazia, krátky úryvok z mojej knihy: "Kým sa lobotómia oficiálne zakázala, len v USA bolo viac ako 40 000 ľudí lobotomizovaných, často dokonca bez ich súhlasu. Medzi nimi sa ocitla aj 23-ročná Rosemary Kennedyová, sestra známeho amerického prezidenta, na ktorú sa jej otec sťažoval, že je „impulzívna a prostoreká“, ako by to bolo medzi ženami niečo výnimočné. Následkom zákroku sa mentálne dostala na úroveň dvojročného nemluvňaťa, nevedela chodiť ani rozprávať a sústavne sa pomočovala. Prostorekosť ju tak navždy prešla."(22.3.2020)

 • Radko
  ****

  Smutný dokument, presne popisujúci jeden z dôvodov dedičného prekliatia klanu Kennedyovcov. To, že jeho dôsledky nie sú spravodlivé, je druhá vec.(18.6.2020)