Bezstarostná dívka

Bezstarostné dievča

Komedie / Drama

Francie, 2019, 92 min

• marhoul

Pokud se máme bavit o umění, tak to je tady těžko. Kámenem úrazu je ústřední role. Zahia Dehar, až nápadně připomínající vyžilé peroxidové Aranky z Ostrava- Přivoz (ne že by to nebyly fešandy, často ozdobené šátkem s květinovým motivem přes ramena a zlatým chrupem v celém úsměvu ), od své životní role, kdy coby sedmnáctiletá, oděna jen do mašle v rozkroku, podržela na bujarém večírku dvěma nagelovaným kopačkám, které následně zažalovala za sexuání zneužití, což už samo o sobě vyznělo všelijak, nijak nepokročila. Evidentně nepoučitelná i nadále pokračuje v nejlehčím módu. Ono by na to zas tolik nebylo, jenomže místo rajcovní éterické bytosti ražení Laetitia Casta, máme možnost v podstatě celý snímek ohlížet odhalenou, vulgární šlápotu, promenádující se bez vršku, nebo bez spodku, nebo roztahující nohy, pochopitelně silikonem ani botoxem se nešetřilo, prostě Oscar za kostýmy nehrozí.., což chlípné pánské publikum rádo ocení, však o žádné velké herectví se nejedná, ani neuvidíte nic, co byste ještě neviděli. Na pornhub bez problému narazíme na lepší herecké výkony, navíc vizuálně příjemnější, a to je co říct. Bardotka byla taky poleno, ovšem její exhibice byly z jiného vesmíru. Přitom snímek jakýs takýs příběh má, takže z mé strany: pakliže by byla obsazena do hlavní role dívka méně vyžilá, rafinovaně vnadná, ale herecky talentovaná, nikoli takto laciná, jistě by se to u mě setkalo s lepší odezvou. Komediální, psychologický snímek si představuji jinak. A může tam být erotických scén víc, než písku na dece.(20.11.2020)

Hmm. Zaujímavé pocity po dopozerení. Také ako z reálneho života, nefalšované. Sofia bola ten typ ženy čo sa páči chlapom s istým vkusom. Mne sa pri nej akurát zdvíhal žalúdok. 0% prirodzenosti, zranená bytosť nastavená na samodeštruckiu.. teplý kamoš mi prišiel tiež prirodzený, nie len nejaký LGBT konštrukt, ako je vo zvyku vo viacerých filmoch tejto doby..(24.10.2020)

• Arsenal83

Francúzske "herečky" s priezviskami Farid a Dehar pod taktovkou samozvaného režiséra Zlotowskeho. Títo čistokrvní Francúzi, ktorých súkmeňovci zvyknú väčšinou vypaľovať predmestia Paríža sa rozhodli natočiť niečo, čo už vidíme na zadných stranách aj takých denníkov ako Šport. Proste nejakú divnú ódu na ženské telo. Špeciálne Zahia Dehar nerobí nič iné, len sa vyzlieka. Mimochodom, je to tá istá dievčina, ktorá ako sedemnásťročná bola "darčekom" pre futbalistu Riberyho na narodeninovej párty, na ktorej sa nechala vytrtkať oslávencom a jeho kamošom Benzemom, aby ich neskôr žalovala za sexuálne zneužitie. Jedným slovom ludra, ktorá to dokazuje aj svojou ďalšou "kariérou" a rovnako tak týmto film. Nič viac ako odpad si to nezaslúži. Účel tohto filmu je mi naozaj záhadou. Buď sú cieľovou skupinou honibrci alebo je režisér honibrkom sám.(25.6.2020)

• Aljak

Hmmm, to mohlo byť také dobré! Mohlo, ale nebolo. Pôsobivý vizuál s potencionálne zaujímavou dvojicou dievčat v hlavných úlohách zostal utopený v chabom deji a vo veľmi nevýraznej konverzácii. Jedinú útechu tak napokon po väčšinu filmu prináša pohľad na Naïmu a Sofiu, hoci musím uznať, že mňa osobne oveľa viac zaujala introvertnejšia postva Naïmy v podaní Miny Farid (krásne oči, aj celkovo pôvabná žena). Mimochodom, pamätáte na toľko prepieraný sexuálny škandál z roku 2009, do ktorého boli zaplatené francúzske futbalové hviezdy Ribéry a Benzema? Kto by to bol povedal, že tou neslávne slávnou "femme fatale" bola práve Zahia Dehar, ktorá hrala vo filme extrovertnú Sofiu. Ďaleko to dotiahla dievčina...(17.7.2020)

Není to vůbec špatné. Nejvíc film drhne asi ve vykreslení toho, co hlavní postava cítí k své sestřence a co se jí honí hlavou - celou první půlku to není moc jasné, ale vlastně to nakonec ničemu nevadí. Nevadí ani jistá rozředěnost scénáře, díky které těch pár zásadních vět a motivů zůstávají v paměti, nejsou zaneseny žádným balastem. Nejsilnější sdělení ale pro mě bylo vždycky v třetím plánu - chování sluhy k ostatním "níže postaveným", nechápavé pohledy číšníků, víceznačné dialogy jako "Ano"-"Ne."-"Ano."-"Ne..."-"Ano."-"Ne...", na kterých pak vlastně stojí celé vyznění filmu. (spoiler) Takový stručnější, holčičí a optimističtější Sladký život.(30.11.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. května 2019 na filmovém festivalu v Cannes. (Stoka)