Hledám dům holubí

Rodinný

Československo, 1985, 72 min

Zapomeň na obvyklou dětskou poetiku servírovanou paní režisérkou, i když i toho se zde dočkáme. Věra Plívová-Šimková versus Pražský výběr zkoušející ve stodole. Film o mládeži osmdesátých let, naplno se oddávající výběrovým rytmům, bizarně falzetovým zakončováním slov a prapodivnému tanci. Revoluční pohled na hudební kulturu podtrhuje vynikající soundtrack, podpořený skvělou závěrečnou tancovačkou v tomto stylu, napříč všemi generacemi. Film s atmosférou úletu jménem Čekání na Patrika, ale s daleko větší kvalitou scénáře.(17.1.2015)

• ostravak30

Při vší úctě k paní Šimkové, která má jinak dobré filmy, tohle byl totální úlet. Tak za prvé bych začal muzikou. Já osobně nemám Pražský výběr rád. Můj názor je takový, že nemají kvalitní písničky, jejich texty jsou jednoduché a podobné si jako vejce vejci a hudba je soubor nesourodých hlasitých mixů pro mě něčeho nepochopitelného. Ale slyšet je prakticky celý film, to pro mě bylo doslova utrpení. Herecké výkony snad nejde komentovat, když k žádným pořádným výkonům nedošlo. Scénář byl doslova příšerný, ale vůbec nejhorší bylo, že herci-neherci na sebe dialogy nekřičeli, ale doslova vyřvávali. A to tak, že jim po většinu času nebylo ani rozumět. Byl to prostě jeden velký uřvaný rámus. Ať už řvala dvaasedmdesát minut neposlouchatelná muzika nebo herci, bylo to přes sedmdesát minut utrpení. Takže již nikdy více.(21.7.2016)

Usmevny pribeh z vesnickeho prostredi o dvou velkych vasnich.Ktere z nich vsak prati vice te hudebni, hre na bubny ci pestovani holubu? Pani Simkove-Plivove se i toto povedlo,opet nas zavede do sveta deti, ktery nastesti vetsinou uznava jine hodnoty nez svet dospelich. Texty pisni Josefa Novotneho a Michala Cernika zdarile nahrali a nazpivali Michal Kocab,Michal Pavlicek a Vilem Cok. Poradny Bigbit se tim stal neodmyslitelnym rysem tohoto filmu. "Nekdy mivam za lubem ,ze se stanu holubem a poletam si elce pelce do pekelce nad dubem". V hlavnich rolich dvou bratru se predstavili starsi Dan - Miroslav Cermak a mladsi Tom - Radek Tec. Jitka Zelenohorská spolu s Pavlem Novym natocili v roce 1984 dva filmy, v kterych hraji jakozto manzelsky par.Pavlu Novemu role otce vyslovene sedi.Ten druhy film je od reziserky Renakove-Kralove Vyhravat potichu, opet z ne mestskeho prostredi..(10.10.2008)

Tak tenhle film je masakr,hotové psycho.film provází muzika Čoka a Kocába, kterou tam hraje vesnický teeneger mající kapelu ještě se dvěma chuligánama.chvílema mi ta muzika šla na palici jak ten šťovík hýkal jak ten Čok.ale dívat se na to dá,má to děj a vybočuje z té rutyny politických a krimi (bakaláři:)) snímků té doby. :))(26.8.2011)

Kleopatra vybrala "Zamiloval se oblázek do oblázku", což je sice pěkný popěvek, ale sem se mi líbí víc: "..je je je je, není to fraška, nesnáší mě můj vlastní bráška...", pořádná rána do bicích a vyplašit hejna holubů, která se vznesou do oblak a na zem třeba spadne nějaké to holubí pírko k pohlazení nejen dětské dušičky.(12.10.2005)

• - Na ozvučovaní je zaujímavé to, že pri postsynchronoch volili opačný postup. Spevák a gitarista Vilém Čok, ktorý naspieval všetky Danove (Miroslav Čermák) songy, prišiel nahovoriť aj celý jeho text. (Raccoon.city)

• - Exteriéry sa natáčali v Podkrkonoší v obci Sklenařice. (Raccoon.city)

• - Vo filme je päťdesiat minút muziky, väčšinou spievanej. (Raccoon.city)