Hledám dům holubí

Rodinný

Československo, 1985, 72 min

Kleopatra vybrala "Zamiloval se oblázek do oblázku", což je sice pěkný popěvek, ale sem se mi líbí víc: "..je je je je, není to fraška, nesnáší mě můj vlastní bráška...", pořádná rána do bicích a vyplašit hejna holubů, která se vznesou do oblak a na zem třeba spadne nějaké to holubí pírko k pohlazení nejen dětské dušičky.(12.10.2005)

• waits

Sotva prumerny detsky film o venkovske kapele, vedene ukricenym teenagerem/bubenikem. Ten sice bubnuje ve stodole, ale kdyz se do toho pusti, zni to jako nejaka kapela z Prahy, coz pusobi trochu nepatricne. No, bodejt ne, kdyz se natacelo ve Svobodove studiu a do nastroju hrabnul Electrovox neboli Prazsky vyber po zakazu ziveho hrani. Vsak jsem taky mazal koupit si EP z filmu, i kdyz texty jsou hrozne a chut po nevydanem LP Straka v hrsti se nespravila ani nahodou. A proc probuh vsechny postavy ve filmu desne krici?(1.12.2010)

Velmi jednoduchý rodinný snímek hodící se hlavně pro děti o rivalitě a věčných sporech mezi dvěma bratry někde na vesnici. Mladší s velkým zaujetím chová holuby, které mu plaší starší bratr neustálým hraním na bicí nástroj. A tak se stále hádají a dělají si naschvály. Ale jak se říká: tak dlouho se chodí se džbánem, až se ucho utrhne. Za zmínku stojí použitá doprovodná hudba. Trio Kocáb, Pavlíček, Čok bych u dětského filmu opravdu nečekal. Jelikož si jejich písničku neustále popěvují starší kluci, kteří mají svoji kapelu a neustále hledají místo pro zkoušení, je tento výběr vlastně trefný. Jinak na tomto počinu nic zvláštního není, takže se nelze divit, že je dnes již pozapomenutý. Špatný však rozhodně také není. Je to takový obyčejný příběh z vesnického života, který by se klidně mohl i stát.(23.7.2014)

"Ne, ne, ne, ne, není to fraška, nesnáší mě, můj vlastní bráška"- line se z úst Miroslava Čermáka hlasem Vildy Čoka. Tak to je asi to první , co mě při vzpomínce na Holubí dům napadne. Podobných snímků pro děti a potažmo teenagery nebylo až tak moc, takže nebyla bych asi vděčná za všechno, ale tohle mě bavilo a na bubnujícího Dana asi nikdy nezapomenu, (puberta/tehdy/ dělá své).(15.11.2011)

• Pitryx

To se paní Šimková zcvokla nebo co? Nebo jí Kocáb podplatil? Nebo jí snad nedali předem přečíst scénář, nebo prostě nevím co. Naprosto bezdějově debilní film s odpornými pazvuky, ze kterých mne bolela hlava už po deseti minutách. A do toho ještě banda věčně uřvaných pazdrátů. Stručně a krátce, humus film na entou. K poblití. Ještě že mne kdysi tento film minul, obávám se že bych nesl následky ještě dnes. 201411117137/7139///Tak zde čtu oficiální text distributora a nemůžu smíchy.Poločeský a poloslovenský blábol, který by zasloužil vytesat do kamene.///(15.12.2014)

• - Na ozvučovaní je zaujímavé to, že pri postsynchronoch volili opačný postup. Spevák a gitarista Vilém Čok, ktorý naspieval všetky Danove (Miroslav Čermák) songy, prišiel nahovoriť aj celý jeho text. (Raccoon.city)

• - Exteriéry sa natáčali v Podkrkonoší v obci Sklenařice. (Raccoon.city)

• - Vo filme je päťdesiat minút muziky, väčšinou spievanej. (Raccoon.city)