Hledám dům holubí

Rodinný

Československo, 1985, 72 min

• ostravak30

Při vší úctě k paní Šimkové, která má jinak dobré filmy, tohle byl totální úlet. Tak za prvé bych začal muzikou. Já osobně nemám Pražský výběr rád. Můj názor je takový, že nemají kvalitní písničky, jejich texty jsou jednoduché a podobné si jako vejce vejci a hudba je soubor nesourodých hlasitých mixů pro mě něčeho nepochopitelného. Ale slyšet je prakticky celý film, to pro mě bylo doslova utrpení. Herecké výkony snad nejde komentovat, když k žádným pořádným výkonům nedošlo. Scénář byl doslova příšerný, ale vůbec nejhorší bylo, že herci-neherci na sebe dialogy nekřičeli, ale doslova vyřvávali. A to tak, že jim po většinu času nebylo ani rozumět. Byl to prostě jeden velký uřvaný rámus. Ať už řvala dvaasedmdesát minut neposlouchatelná muzika nebo herci, bylo to přes sedmdesát minut utrpení. Takže již nikdy více.(21.7.2016)

• waits

Sotva prumerny detsky film o venkovske kapele, vedene ukricenym teenagerem/bubenikem. Ten sice bubnuje ve stodole, ale kdyz se do toho pusti, zni to jako nejaka kapela z Prahy, coz pusobi trochu nepatricne. No, bodejt ne, kdyz se natacelo ve Svobodove studiu a do nastroju hrabnul Electrovox neboli Prazsky vyber po zakazu ziveho hrani. Vsak jsem taky mazal koupit si EP z filmu, i kdyz texty jsou hrozne a chut po nevydanem LP Straka v hrsti se nespravila ani nahodou. A proc probuh vsechny postavy ve filmu desne krici?(1.12.2010)

• dobytek

Kdysi dávno, než se Džamil Kocáb stal ministrem přes cikány a ostatní multi-kulturní odpad, tvořil takovou podivnou hudbu, která se dostala dokonce i do tohoto filmu, kterej je snad ještě horší než zmíněná Kocábova hudba. Jinak ve filmu po celou dobu sledujete, jak nějaký smradi běhaj sem a tam a ječej jak protržený a občas se jim jako bonus povede zamordovat nějaký zvíře. Opravdu hnusnej film. Hezká je tam akorát mladá Kuklová. Ornitology pak možná potěší výskyt nejrůznějších odrůd holubů...(9.4.2011)

"Ne, ne, ne, ne, není to fraška, nesnáší mě, můj vlastní bráška"- line se z úst Miroslava Čermáka hlasem Vildy Čoka. Tak to je asi to první , co mě při vzpomínce na Holubí dům napadne. Podobných snímků pro děti a potažmo teenagery nebylo až tak moc, takže nebyla bych asi vděčná za všechno, ale tohle mě bavilo a na bubnujícího Dana asi nikdy nezapomenu, (puberta/tehdy/ dělá své).(15.11.2011)

• Vikki

Film není žádným zázrakem. patří do kategorie toho co se nepovedlo. Multikulti kocábova "hudba" to nevytrhne, ale v současnosti spíš pohřbívá. ASI HORŠÍ NEŽ SAMOTNÝ FILM JSOU KECY IDIOTŮ O NORMALIZAČNÍM FILMU APOD, TIHLE ZAKOMPLEXOVANÍ MENTÁLNÍ IMPOTENTI BY SE MĚLI OMLUVIT, ŽE SE NAUČILI PSÁT A MLUVIT.(20.5.2017)

• - Vo filme je päťdesiat minút muziky, väčšinou spievanej. (Raccoon.city)

• - Exteriéry sa natáčali v Podkrkonoší v obci Sklenařice. (Raccoon.city)

• - Na ozvučovaní je zaujímavé to, že pri postsynchronoch volili opačný postup. Spevák a gitarista Vilém Čok, ktorý naspieval všetky Danove (Miroslav Čermák) songy, prišiel nahovoriť aj celý jeho text. (Raccoon.city)