Hledám dům holubí

Rodinný

Československo, 1985, 72 min

• dobytek

Kdysi dávno, než se Džamil Kocáb stal ministrem přes cikány a ostatní multi-kulturní odpad, tvořil takovou podivnou hudbu, která se dostala dokonce i do tohoto filmu, kterej je snad ještě horší než zmíněná Kocábova hudba. Jinak ve filmu po celou dobu sledujete, jak nějaký smradi běhaj sem a tam a ječej jak protržený a občas se jim jako bonus povede zamordovat nějaký zvíře. Opravdu hnusnej film. Hezká je tam akorát mladá Kuklová. Ornitology pak možná potěší výskyt nejrůznějších odrůd holubů...(9.4.2011)

Jeden z mnoha filmů o dětech který ničím nevynikne, ale ani není pozadu za ostatními. Celý film podle mě plynul tak jak měl, ale na víc než na průměr nedosáhl. Co mi do filmu nepasovalo, byl násilný závěr, aspoň tak to na mě působilo. Další věcí, která stojí za zmínku u tohohle filmu je hudba, která se mi svým nástrojovým obsazením (dvě kytary a bicí) a jejím zvukem velice líbila. Horší bylo, když začal zpěv, což o to špatnej nebyl, ale je to místo, kde jsem ve filmu opět zpatřoval násilí, tentokrát ve formě přechodu k vyšším tónům. Možná se to někomu líbí, ale mě moc ne...(28.8.2011)

• Vikki

Film není žádným zázrakem. patří do kategorie toho co se nepovedlo. Multikulti kocábova "hudba" to nevytrhne, ale v současnosti spíš pohřbívá. ASI HORŠÍ NEŽ SAMOTNÝ FILM JSOU KECY IDIOTŮ O NORMALIZAČNÍM FILMU APOD, TIHLE ZAKOMPLEXOVANÍ MENTÁLNÍ IMPOTENTI BY SE MĚLI OMLUVIT, ŽE SE NAUČILI PSÁT A MLUVIT.(20.5.2017)

Tak tenhle film jsem měl na kazetě a jako malý jsem se na něho rád díval. Avšak ani ne tak kvůli obsahu filmu, spíše kvůli Vildovi Čokovi, jeho zpěvu a hudbě, jenž zde byla hodně výrazná (M.Pavlíček + M.Kocáb). Jinak film na mě působil nemilým dojmem, prázdnotou života a celkovým nechutenstvím, zkrátka taková "ptákovina".... "jé, jé, jé, jé, neni to fraška, nesnáší mě můj vlastní bráška..." :D to jsem si vybal ihned, když jsem zde na to narazil :D(9.12.2012)

Kleopatra vybrala "Zamiloval se oblázek do oblázku", což je sice pěkný popěvek, ale sem se mi líbí víc: "..je je je je, není to fraška, nesnáší mě můj vlastní bráška...", pořádná rána do bicích a vyplašit hejna holubů, která se vznesou do oblak a na zem třeba spadne nějaké to holubí pírko k pohlazení nejen dětské dušičky.(12.10.2005)

• - Vo filme je päťdesiat minút muziky, väčšinou spievanej. (Raccoon.city)

• - Na ozvučovaní je zaujímavé to, že pri postsynchronoch volili opačný postup. Spevák a gitarista Vilém Čok, ktorý naspieval všetky Danove (Miroslav Čermák) songy, prišiel nahovoriť aj celý jeho text. (Raccoon.city)

• - Exteriéry sa natáčali v Podkrkonoší v obci Sklenařice. (Raccoon.city)