poster

Hledám dům holubí

Rodinný

Československo, 1985, 72 min

 • Vikki
  *

  Film není žádným zázrakem. patří do kategorie toho co se nepovedlo. Multikulti kocábova "hudba" to nevytrhne, ale v současnosti spíš pohřbívá. ASI HORŠÍ NEŽ SAMOTNÝ FILM JSOU KECY IDIOTŮ O NORMALIZAČNÍM FILMU APOD, TIHLE ZAKOMPLEXOVANÍ MENTÁLNÍ IMPOTENTI BY SE MĚLI OMLUVIT, ŽE SE NAUČILI PSÁT A MLUVIT.(20.5.2017)

 • Michelle75
  ****

  "Ne, ne, ne, ne, není to fraška, nesnáší mě, můj vlastní bráška"- line se z úst Miroslava Čermáka hlasem Vildy Čoka. Tak to je asi to první , co mě při vzpomínce na Holubí dům napadne. Podobných snímků pro děti a potažmo teenagery nebylo až tak moc, takže nebyla bych asi vděčná za všechno, ale tohle mě bavilo a na bubnujícího Dana asi nikdy nezapomenu, (puberta/tehdy/ dělá své).(15.11.2011)

 • Falcor
  ****

  Kleopatra vybrala "Zamiloval se oblázek do oblázku", což je sice pěkný popěvek, ale sem se mi líbí víc: "..je je je je, není to fraška, nesnáší mě můj vlastní bráška...", pořádná rána do bicích a vyplašit hejna holubů, která se vznesou do oblak a na zem třeba spadne nějaké to holubí pírko k pohlazení nejen dětské dušičky.(12.10.2005)

 • waits
  **

  Sotva prumerny detsky film o venkovske kapele, vedene ukricenym teenagerem/bubenikem. Ten sice bubnuje ve stodole, ale kdyz se do toho pusti, zni to jako nejaka kapela z Prahy, coz pusobi trochu nepatricne. No, bodejt ne, kdyz se natacelo ve Svobodove studiu a do nastroju hrabnul Electrovox neboli Prazsky vyber po zakazu ziveho hrani. Vsak jsem taky mazal koupit si EP z filmu, i kdyz texty jsou hrozne a chut po nevydanem LP Straka v hrsti se nespravila ani nahodou. A proc probuh vsechny postavy ve filmu desne krici?(1.12.2010)

 • MickeyStuma
  ***

  Velmi jednoduchý rodinný snímek hodící se hlavně pro děti o rivalitě a věčných sporech mezi dvěma bratry někde na vesnici. Mladší s velkým zaujetím chová holuby, které mu plaší starší bratr neustálým hraním na bicí nástroj. A tak se stále hádají a dělají si naschvály. Ale jak se říká: tak dlouho se chodí se džbánem, až se ucho utrhne. Za zmínku stojí použitá doprovodná hudba. Trio Kocáb, Pavlíček, Čok bych u dětského filmu opravdu nečekal. Jelikož si jejich písničku neustále popěvují starší kluci, kteří mají svoji kapelu a neustále hledají místo pro zkoušení, je tento výběr vlastně trefný. Jinak na tomto počinu nic zvláštního není, takže se nelze divit, že je dnes již pozapomenutý. Špatný však rozhodně také není. Je to takový obyčejný příběh z vesnického života, který by se klidně mohl i stát.(23.7.2014)

 • - Na ozvučovaní je zaujímavé to, že pri postsynchronoch volili opačný postup. Spevák a gitarista Vilém Čok, ktorý naspieval všetky Danove (Miroslav Čermák) songy, prišiel nahovoriť aj celý jeho text. (Raccoon.city)

 • - Vo filme je päťdesiat minút muziky, väčšinou spievanej. (Raccoon.city)

 • - Exteriéry sa natáčali v Podkrkonoší v obci Sklenařice. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace