V r. 1941 se v týlu postupujících Němců vedle spousty dalších obklíčených vojáků Rudé armády pohybuje také nemilosrdný mstitel s náramně přesnou muškou. Už si vysloužil i vlastní přezdívku – Rudý přízrak. (chamonix)

OtokPag

Kdepak “western” nebo snad nějakej bláznivej “spaghetti western”, tohle je sakra mrazivej “ostern”. Už jen ta úvodní  nevydařená poprava si zaslouží plný počet zmrzlíků 🥶🥶🥶🥶🥶. ()

JanniV

Řemeslně natočená nenápadně nápadná ruská, potažmo/lehce rudá propaganda. Pokud to budete brát takto, tak se potrháte smíchy, když na konci najdete věnování neznámému vojínovi v angličtině uprostřed azbuky. Dneska, uprostřed ukrajinské krize, mi to spíš otvírá kudlu v kapse. Ne, že bych neuznával utrpení Rusů za války, ale ... co je moc, to je prostě moc. Musel jsem si pustit Kam orli nelétají, abych to nějak vyvážil. Nevzniknout to o dva roky dřív, tak to snad budu brát jako varování, že ruský voják/člověk je skoro neprůstřelnej, minimálně do doby, než ty k**** náckovský všechny postřílí. :D V jiné době bych to asi tak nestrhal. ()

Branique

Nečakal som od toho veľa, keďže ide o ruský film. Ale bol som nadšený. Proste taký western na ruský spôsob. Niektoré situácie vypálili úplne inak ako by divák čakal na základe typického Hollywoodskeho klišé. Čo dávalo filmu bonus navyše. Za mňa naozaj veľmi svieže prekvapenie. ()

Dendee

Jak to sesumírovat - Válečný western? Nebo eastern? Je to něco, jak kdyby Hodný, zlý a ošklivý zabloudili do druhé světové, muzikální doprovod obdobný jak od jednoho nejmenovaného Itala, vláčení po pláních, které nejsou tentokrát poušť, ale jsou zasněžené, dlouhé pohledy do očí s cukáním a k tomu akční jízda. Navíc mám rád Juru Borisova a tahle divná směsice funguje, takže  kombinace Tenkrát na východě a Pro hrst rublů uričtě udělá příjemnější večer. ()

Gnomo

Rusové umí dělat válečné filmy. Pokud to myslí vážně, je to bez diskuse.Poněkud se jim to nedaří, když se snaží o něco ve stylu hollywoodských blockbusterů nebo když zkusí nějaký experiment.Což je podle mého případ Rudého přízraku. Je to směs klasického ruského/sovětského válečného filmu, westernu, komedie a já nevím čeho ještě - a právě to ten film sráží.To, že je to taková směsice, je možná dáno tím, že se na scénáři podílelo 5 lidí a každý si tam chtěl dát to svoje.Samozřejmě každý to může vidět jinak, někomu se to bude líbit, někdo na tom bude hledat vši.Dobře se na to koukalo, ale neskončí to mezi filmy, ke kterým se vracím.(Pozor - malý spoiler)Trochu mi tam přišla zbytečná ta komplikace s těhotnou a porod, ale život někdy tropí divné věci.Musel jsem přimhouřit obě oči, abych zkousnul toho německého oficíra s rozbitou hubou, který tam hodiny leží na sněhu v mrazu a ne a ne zmrznout. Tady ta básnická licence scénáristického týmu a pana režiséra přestřelila.Jako v mnoha zimních filmech tvůrci trochu nedomysleli, že pečlivě prohrnuté cesty nemohly vést všude, ke každému stavení.Za mne poněkud rozpačité 3 * ()