Kouzelná flétna (TV film)

• Švédsko

Trollflöjten

The Magic Flute

The Magic Flute

Hudební / Romantický / Fantasy / Komedie

Švédsko, 1975, 135 min

První jednání místy maličko rozvleklé, ale jinak je to naprostý skvost... možná i to nejlepší, co jsem kdy od Bergmana viděl (a to je Sedmá pečeť v mém top tenu...)(28.4.2008)

Bergmanův výklad příběhu jedné z největších klasicistních oper a v intenci Mozartovy operní tvorby opery patrně vůbec největší, je rozhodně pozoruhodný a snadno snášející ta nejvyšší možná měřítka, ovšem za to, že nepoužil původní a k německé opeře logicky ten jediný a nejlépe padnoucí jazyk, musím jednu hvězdu ubrat. Vizuálně je to nicméně opravdu podmanivé.(4.5.2011)

Ingmar Bergman se rozhodl spojit se s Mozartem a tihle dva pánové vytvořili tohle dílko. Od ostatních Bergmanových filmů se liší prakticky vším, ale to by nemělo fanoušky tohohle velikána odradit od zhlédnutí. Snímek vystřeluje do výšin legendární Mozartova hudba. Navíc Bergman měl štastnou ruku při výběru herců, kteří nepůsobí jako operní primadony. Přesto snímek dost shazuje jeho divadelnost i jeho délka. Na druhou stranu ale chápu, že s délkou původního materiálu nemohl dělat Bergman prakticky nic, protože operu samotnou zkrátit nemůže. Navíc si myslím, že živé divadelní představení by bylo pro mě zajímavější, neboť na tak dlouhou stopáž je ve filmu příliš mále děje. V divadle to člověk tak nevnímá. 80%(28.3.2014)

• Martin741

Rezisera Yngmara Bergmana hodne uznavam za kultovu Sedmu pecet a dve jeho trilogie. No ale toto prehnal, a to poriadne. Dej to nema, cumiet na postavy, ako sa snazia "spievat" /podla mna len ziapu jeden na druheho/ je vopruz a priserna nuda. Bergmane, hodne Vas uznavam, ale tu tento velikan sliapol do hovna, respektive do poriadne velkeho cerstvo tepleho kravskeho lajna. 5 %(9.4.2016)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Kostýmy(14.4.2004)

• - Snímek vznikl na objednávku švédské televize (kde si odbyl premiéru na Nový rok 1975), ale už při natáčení se počítalo s jeho promítáním v kinech. (Zdroj: Letní filmová škola)