Konec dětství

• Česko Ten kluk Mudge (více)

Filmové drama režiséra Michaela Burkeho vypráví o čtrnáctiletém farmářském chlapci, který se nedokáže vyrovnat se smrtí své matky. Otec Duncana nechápe, jeho vrstevníci se mu posmívají a on zoufale touží po přátelství. (oficiální text distributora)

Adiemus

Možná se pletu, ale scénu, kdy Duncan ukousne slepici hlavu, jsem brala jako vzdor, jako odhodlání postavit se všem; postoj - ano, jsem slabší, ale když na to přijde, mohu ukázat drápy. Vlastně osvědčil daleko víc odvahy stát za svým, když si navzdory nesouhlasu svého otce sebral z hromady věcí určených ke spálení matčin kožich, zatímco jeho "silnější" a okolím uznávanější spolužák se nechá převálcovat okolnostmi a není schopen projevit své pravé já. ()

cinemaboy7

Výborně napsáno, zahráno i zrežírováno. Opravdu zajímavý a poutavý příběh chlapce, který citově závislý na své matce, hledá náhradu po její smrti v jejích šatech, slepici a kamarádech. Netuší, že citu se mu nakonec dostane od toho nejbližšího. ()

GAVIN17

Film o citlivém dospívajícím chlapci, který se nemůže vyrovnat se ztrátou maminky, cítí se osamělý a hledá někoho, koho by mohl mít rád, když jeho ovdovělý otec se k němu chová odměřeně. Má však tu smůlu, že v okolí jejich farmy nežije žádný kamarád, s nímž by nalezl porozumění. A parta hrubých výrostků starších než on z něj má jen legraci, což vyústí až v tragický závěr, při němž teče krev nevinné oběti, kdy ale naštěstí chlapcův otec pochopí, že tu je jeho jediný syn, který ho zoufale potřebuje a tak hoch najde konečně někoho, kdo ho má rád takového, jaký je. Dobrý příběh řadící se do série filmů o toleranci, porozumění a pochopení jedinečnosti každé osobnosti odehrávající se v příjemné krajině státu Vermont. Zaslouží 4 hvězdičky. ()

Bigfuckman

Slepičář Hirsh si žije takovým lehkým vesnickým životem, tak nějak podobně jako v našich luzích a hajích Ota Rákosník či Václav. Jenže tito 2 narozdíl od Hirshe maj ve své ač chabé, ale přeci jen sexuální orientaci jasno. Psychologický snímek průměrného děje i charakteru. ()

honeybunn2

Zvláštny pomalý film o hladní vlastnej identity a vyrovnavaní sa so smrťou matky. Asi nie je ľahké byť synom farmára, kresťana, ktorý by najradšej mal zo svojho syna chlapisko, ktoré sa viac zaujíma o zeny, farmárčenie a chlastanie, ako o oblečenie vlastnej zosnulej matky. Príbeh, ktorý sa mohol stať mnohým chlapcom z amerického vidieku, ale nie každý by sa takýmto príbehom pochválil. Jediné čo mi asi na tomto filme vadilo, že som mala neustále pocit, ze to je televízny film nie bigscreen. Proste to bolo asi príliš komorne filmársky pojaté. 3 hviezdy. ()

Shane.Mc

No dle komentářů jsem to čekala trošičku "drsnější" než co se ni dostalo. Osud chlapce mu nadělil pěkných pár ran z období dospívání, ikdyž on sám je trochu zvláštní a jediná přítelkyně po smrti matky se mu stala slepice. Už tohle je zajímavé téma na film, nicméně ať jsem se snažila sebevíc film mě docela nudil. Co mě však dostalo do kolen byl výkon Emile Hirsche a jeho podání Duncana. Skvělý herecký výkon! ()

JuniorSrky

Konec dětství ztvárněný hodně silně realisticky především zásluhou excelentího hereckého výkonu Emila. Film, který se zažere silně pod kůži. ()

darkdaze

Úžasné drama, které mě chytlo v prních minutách a nenechalo odejít. Emile Hirsch je opravdu maximálně přesvědčivý a jeho výraz ve chvíli kdy byl znásilněný Vás prostě nemůže nechat chladnými...! ()

penegal

Skutečně výborné dílo které má mnoho zajímavých aspektů. Vyrovnat se smrtí matky je už samo o sobě těžké a pokud k tomu člověk přidá ještě comming out a to vše posazené do vesnického prostředí tak "liberální" země jako je USA....režisér měl před sebou nelehký úkol a to stejné platí o E. Hirschovi - oba se však svých úkolů zhostili řekl bych na 1. Spojení na matku přes bílou slípku, uklidňování slípky tím, že si člověk strčí její hlavu do úst, další velmi zdařilá byla plnoštíhlá dívka, které jsem zájem o Duncana opravdu věřil. Zajímavé také bylo, že otec po smrti matky nachází skryté láhve ukazující na problémy komepnzující se alkoholem. Je zajímavé, že otec si schová trs manželčiných vlasů, ale Duncanovi bere vše co mu matku připomíná. Co se týká Perryho - stálý souboj mezi tím, co je "správné" a co je SPRÁVNÉ není myslím nutno dále rozebírat. SPSA ()

skepticka

Aké to si musí byť,keď prídete o všeko čo ste na svete milovali? Keď sa cítite stratený a nepochopený,bez najmenšej nádeje?Už dlho som pri filme nemala v očiach slzy a tento ma skutočne dostal.Za inakosť sa proste draho platí! Veľmi pekný koment:Radek99 ()