Epizody(6)

Ruskem na počátku 20. století otřásají sociální bouře, ale car Mikuláš II. se vzpírá změnám. Zažehne tak jiskru revoluce a konec dynastie je na dohled. (Netflix)

EasternJoe

Velice dobrý dokument s osvědčenými historiky (Simon Sebag Montefiore) a uvěřitelným hereckým obsazením. Jasně vysvětlené ruské reálie, vliv Rasputina, co, a proč se dělo. Nicméně, jednu hvězdičku jsem musel přeci jen dát dolů, a to za jednu věc. Fakování. Sorry, ale téměř puberťácké opakování toho slova, a to i v naprosto nepřiměřených scénách, dost sráželo hodnotu tohoto dokudrama. ()

Rozmarýna

Čekala jsem, že to bude hraný seriál, a proto mě překvapily komentáře historiků. Ale nakonec jsem je velmi ocenila. Každoročně na VŘSR nás učitelé krmili střílením do proletariátu, Prozatímní vládou a svržením cara, jejich informace nebyly zajímavé a byly jen částečné. Konečně vím, jak to bylo. ()

cageyy

Nejdříve mě zaskočilo, že děj je doplněn komentáři, které působily spíš jako dokument. V prvním díle mi to až vadilo, ale nakonec to celkem příjemně doplnilo děj. Dozvěděla jsem se věci, které mě překvapily. Jak je již u Netflixu zvykem, výprava seriálu krásná 👍85% ()

Lalaith22

Velmi zajímavý pohled na to, jak si díky omezenému rozhledu a špatnému rádci vykope car sám hrob. Ze začátku měl tolik možností se zachránit a pomoci sobě i svým lidem. ()

Aguirre

Naozaj, nedychal som pritom. Historiu Ruska mam nastudovanu vcelku detailne. Tento serial ale netrpel neprimeranou romantikou ci nekritickym obdivom. Slabsie miesta to nemalo. A posledna scena bola dokonale vyladena. ()