Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Ruskem na počátku 20. století otřásají sociální bouře, ale car Mikuláš II. se vzpírá změnám. Zažehne tak jiskru revoluce a konec dynastie je na dohled. (Netflix)

Recenze (25)

Nach 

všechny recenze uživatele

Výborně udělané dokudrama s důrazem na naturalističnost. Američanům se skvěle podařilo vystihnout problémy vlády posledního cara i zhoubného vlivu Rasputina na jeho rodinu a vládu. Vše je srozumitelně podáno, okomentováno a přesto i díky výborné kameře napínavé jako kvalitní historický drama, jímž určitě tento počin též je. Všem milovníkům historie doporučuji. 90% ()

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Ze začátku by se mohlo zdát, že za všechno může Mikuláš, který je blbý jako troky. Ale je to ke konci trošku složitější. Opravdu může sled špatných rozhodnutí jednoho monarchy za vznik Sovětského svazu? Franz Josef I byl prakticky osvícený vládce (kterému do toho nekecala manželka) a stejně se mu to rozpadlo. Nevím, jestli je hraný dokument horší než klasický dokument. Je mi jasné, že tam bude plno faktických chyb. Nicméně oceňuji kostýmy a snahu o vzdělání vrstev, kteří by klasický dokument odsoudili jako televizní nudu. ()

Reklama

petrsv 

všechny recenze uživatele

Seriál se snaží být hodně dramatický, bohužel na úkor některých detailů, se kterými si Amíci hlavu moc nelámali. Takže např. car a carevna nestárnou. Dramaticky však působí i Dr. Pablo de Orellana, který je jedním z komentátorů, a někdy to působí až směšně. Na chybu v posledním díle, kdy si spletl roky, ho asi zapomněli upozornit. Též chybí zmínka o tom, že ty "antibolševické síly", které dobyly Jekatěrinburg, byly vlastně oddíly čs. legionářů. ()

Hydra Foy 

všechny recenze uživatele

Podobne ako uz napisali niektori predo mnou, aj ja som bola najskor v soku z formatu hraneho dokumentu (cakala som historicku miniseriu) a v prvom dieli ma tie dokumentarne vsuvky neskutocne vyrusovali. (Aj ked ich nie je az tak vela) Postupne som si vsak na to zvykla a neskor som bola za dovysvetlovanie realii a vztahov aj vdacna. Nenechajte sa tymto formatom odradit! Bola by to velka skoda, kedze je skvele napisany, zahrany, s uzasnymi kostymami a na konci som aj napriek znalosti historie stale tak trochu dufala, ze sa mozno ktosi zlutuje... Tesim sa na viacero takychto pocinov. Vdaka, Netflix, ze popularizujes historiu na urovni :) ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Kombinácia dokumentu a hraného “seriálu” o človeku, ktorý hneď od samého počiatku tušil, že nebude dobrým vládcom, a to sa aj vďaka jeho nekompetentným rozhodnutiam, do poslednej bodky - potvrdilo. No a Ja musím dodať, že pád ruskej aristokracie, bol zrejme absolútne nevyhnutný, i keď tak drastickým spôsobom, to bolo ďaleko za hranou únosnosti. Na strane druhej, nevážili si ľudí, niet sa čo čudovať, že sa tak radikálne obrátili proti nim. Každopádne, história sa opakuje. Rusy budú mať “nového cára”, ktorému čoskoro odklepnú doživotnú imunitu. A to si povedzme narovinu, je čistý “stredovek” a návrat do hlbokého totalizmu. Smutné .. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama