3 nindžové v zábavním parku

• Česko

Tři nindžové v zábavním parku

3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain

Traja nindžovia v zábavnom parku

Rodinný / Akční / Komedie

Yoram Ben-Ami

Scénografie:

Chuck Conner
  • Barak

Se divím, že jsem tuhle sračku vůbec dokoukal. Úvodní scéna: Nějaká výcviková aréna, kde asijský děda učí tři malé haranty kung-fu. Samozřejmě projdou závěrečným testem. Pak se vrací domů - je konec prázdnin - a jeden z nich má náhodou narozeniny. A co chce? Jít do zabavního parku. Shodou okolností se vedle nich zrovna stěhuje do nového baráku jedna rodinka, přičemž tatík dělá do filmu a jeho dcera je hotový génius, nebo-li "Einsteine, styď se!" No a tak si jdou všichni čtyři užívat. Načež park přepadnou teroristi v čele s nějakou starou rachejtlí, která si myslí, že je "Miss Space" nebo co a celý ho uzavřou (nebojte, návštěvníci jsou v klidu - po celý den, dělají, jakoby se nic nestalo, teroristi neteroristi, jdu na kolotoč - naprosto dementní). Ta kráska ale nepočítala s tím, že tam budou čtyři malí caparti, kteří jí její velkolepý plán překazí. Takže desetileté děcka, které budou nejspíš ultrarozumné, tam mlatí "tvrdé" chlapy, kteří podle toho jak se chovají a jak jsou neschopní, asi ještě čůrají do plenek. Ohánějí se tam těma svýma nožičkama, kosí všechny nepřátelé a přitom nadšeně vykřikují "whoa-a" atpd. Hulk Hogan se tam občas mihne, někoho sejme a pak zas někdo sejme jeho - to se, dá se říct, pořád opakuje. No a nesmím opomenout nechtěnou účastnici v podobě holky s brýlema, kšiltovkou a batohem, ve kterém najdete helikoptéru, počítač a kdoví co ještě. Táta dělá u filmu a učí svoji dcerku po večerech hackovat a dělat různé finty (teď už si nic jiného nevybavuju), takže teďka je to naprostá borkyně, která umí hotové divy. No jak říkám, je to dementní, stupidní, blbovina, no hotová sračka. Jako ale nejde se tomu občas smát, protože tohle se jen tak nevidí - ty dialogy, postavy, naprostá nedomyšlenost.. já už fakt nevím co k tomu víc říct. Je to prostě sračka....(3.9.2007)

Můj přítel Lukáš říká, dobré lidi špatné filmy nebolí....a tak si monstrozně delikatózně famózně vybral svůj narozeninový dárek a já musím psát tento komentář k jednomu z pilířů kinematografie devadesátých let, postmodernímu opusu, za který by se nemusel stydět ani Richard Kelly či David „Městečko“ Lynch. Na první pohled banální příběh třech malých divně vypadajících ninjů, pod povrchem sterilní devadesátkové rodinné demence skrývá komentář k Americe té doby, je zrcadlem v zrcadle nastaveným pop kultuře a člověku, a jeho snažení jako takovému. Je to opravdu rozmáchlé dílo a nepotřebuje k tomu monumentální stopáž jako buldozery typu Once upon a time in America. Ne, tohle je spíš švýcarský strojek v dokonalých hodinkách, kde vše zapadá na své místo a plní svůj konkrétní účel. Asi nebudu mít prostor, abych rozebral všechny aspekty, ale pojďme se podívat, alespoň na jednotlivosti, ve snaze vykreslit celý obraz tohoto majstrštyku. Na začátku se s ničím nezdržujeme a jsme nemilosrdně hozeni do výcviku třech hlavních protagonistů, který vede Egg Šen z Velkých nesnází v malé Číně (jestli je herec z nejlepšího film osmdesátých let využit náhodou nebo záměrně, již nechám na Tvé interpretaci, milý čtenáři), zde v roli dědečka….i když….dědečka? V dědečkovi se zrcadlí hned několik metafor. Za prvé jeho výcvikový kemp koncentrace, je v mých očích koncentračním táborem a malý ninjové jsou snad evropští židé, kteří prošli hrůzami druhé světové války, aby v kapitalistickém ráji (zábavní park….mindblown) našli vykoupení. Film mi v tomto ohledu dá ještě několikrát za pravdu. Dědečkův strach ze ztráty svých dospívajících vnuků (cituji: „je čas odložit dědečka na poličku“) značí úzkost generace otců malých ninjů, tedy i tvůrců tohoto filmu, z nástupu internetu a tzv. tekuté doby dle Zygmunta Baumana. Ale pojďme dál. Celým filmem se jako červená nit táhne Hulk Hogan (slovo „táhne“ ještě nikdy nebylo použito přesněji, protože rozhýbat svou horu skvělosti činí Hulkovi očividně problémy), který sám o sobě by vydal na jednu dlouhou stať. Hulk Hogan sošný jako Socha svobody a rigidní stejně tak, symbol starých pořádků, neustále padá k zemi a opět se zvedá, padá, zvedá, padá, zvedá….má snad být Hulk symbolem bílého muže a jeho bezmála kopulační vztah se z(Z)emí má být metaforou znásilnění americké přírody? Nevím, ale řeknu, že ANO! Mých povinných 2000 znaků se dávno naplnilo a tak si na závěr dovolím podívat se na film ještě nonkonformní optikou T. Texas Tramwaye. Podle ní, by tři malý ninjové mohli být otec, syn a duch svatý, tedy trojjediný Bůh, hlavní záporná blond pornohvězda, ďábel, dědeček Ježíš a Hulk Hogan by byl tramvají nebo jedinou ženou, kterou jsem opravdu miloval. Ale to bych se pouštěl na tenký led dohadů. A to bych nerad. Takže na to seru….Krásné narozeniny Luky.(21.2.2020)

• Jacinda

Filmů se zábavným parkem je nezpočet. Kriminálka Myami, Las Vegas i New York řešila alespon jeden případ na pouti, pár lidí se v dalších snímcích snažilo pout rovnou odbouchnout (a nejlépe tu největší, nejtěší a nejfrekventovanější atrakci), přičiněním zlobivého chlapečka byl poblit Breakdance a Catwoman rovnou zachránila celé ruské kolo...Mají jednu věc společnou. Dalo se na to dívat (i v případě tý hrůzy Catwoman). Na tohle se ale nedá.(22.2.2010)

• Colonist

Normálně bych na to nekoukal, ale zdejší komentáře mě zaujaly. Tento film je ukázkou klasického laciného dětského filmu, který se dětem bude líbit (možná) a rodiče u něj budou trpět. Já jsem se teda bavil, protože jsem se musel pořád od srdce smát té hromadě trapností. Jenže to nebylo úmyslem tohoto filmu, takže odpad.(29.8.2007)

• Frosty_CZ

Rád bych dal tomuto veledílu, kterému nesahá Cameronův Avatar ani po kotníky, 5 hvězd, ale to bych opravdu musel být zdrogovaný héliem, neboť za střízliva mi po 5ti minutách mozek hlásil error 404. Jinými slovy pokud máte partu kamárádů, plazmovku a velké množství návykových látek či chipsů, můžete se u toho bavit. Já se ale nebavil. Varování ministerstva zdravotnictví: Sledování této megasračky způsobuje náhlý infarkt a dýchací potíže, vypadnutí očí z důlků, smrt.(15.1.2014)

• - Napriek tomu, že pri natáčaní bolo k dispozícii viacero dablérov, väčšinu kaskadérskych kúskov zvládli herci sami. (m.a.t.o.)

• - Film sa natáčal v zábavnom parku Elitch Gardens v Denveri a pre potreby natáčania bol kompletne prerobený. (m.a.t.o.)

• - Jediný film série, v ktorom stvárnila zápornú postavu žena. (m.a.t.o.)