poster

3 nindžové v zábavním parku

 • Česko

  Tři nindžové v zábavním parku

 • USA

  3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain

 • Slovensko

  Traja nindžovia v zábavnom parku

Rodinný / Akční / Komedie

USA, 1998, 91 min

Režie:

Sean McNamara

Kamera:

Blake T. Evans

Hudba:

John Coda

Producenti:

Yoram Ben-Ami

Scénografie:

Chuck Conner
(další profese)
 • husokachna
  *****

  Můj přítel Lukáš říká, dobré lidi špatné filmy nebolí....a tak si monstrozně delikatózně famózně vybral svůj narozeninový dárek a já musím psát tento komentář k jednomu z pilířů kinematografie devadesátých let, postmodernímu opusu, za který by se nemusel stydět ani Richard Kelly či David „Městečko“ Lynch. Na první pohled banální příběh třech malých divně vypadajících ninjů, pod povrchem sterilní devadesátkové rodinné demence skrývá komentář k Americe té doby, je zrcadlem v zrcadle nastaveným pop kultuře a člověku, a jeho snažení jako takovému. Je to opravdu rozmáchlé dílo a nepotřebuje k tomu monumentální stopáž jako buldozery typu Once upon a time in America. Ne, tohle je spíš švýcarský strojek v dokonalých hodinkách, kde vše zapadá na své místo a plní svůj konkrétní účel. Asi nebudu mít prostor, abych rozebral všechny aspekty, ale pojďme se podívat, alespoň na jednotlivosti, ve snaze vykreslit celý obraz tohoto majstrštyku. Na začátku se s ničím nezdržujeme a jsme nemilosrdně hozeni do výcviku třech hlavních protagonistů, který vede Egg Šen z Velkých nesnází v malé Číně (jestli je herec z nejlepšího film osmdesátých let využit náhodou nebo záměrně, již nechám na Tvé interpretaci, milý čtenáři), zde v roli dědečka….i když….dědečka? V dědečkovi se zrcadlí hned několik metafor. Za prvé jeho výcvikový kemp koncentrace, je v mých očích koncentračním táborem a malý ninjové jsou snad evropští židé, kteří prošli hrůzami druhé světové války, aby v kapitalistickém ráji (zábavní park….mindblown) našli vykoupení. Film mi v tomto ohledu dá ještě několikrát za pravdu. Dědečkův strach ze ztráty svých dospívajících vnuků (cituji: „je čas odložit dědečka na poličku“) značí úzkost generace otců malých ninjů, tedy i tvůrců tohoto filmu, z nástupu internetu a tzv. tekuté doby dle Zygmunta Baumana. Ale pojďme dál. Celým filmem se jako červená nit táhne Hulk Hogan (slovo „táhne“ ještě nikdy nebylo použito přesněji, protože rozhýbat svou horu skvělosti činí Hulkovi očividně problémy), který sám o sobě by vydal na jednu dlouhou stať. Hulk Hogan sošný jako Socha svobody a rigidní stejně tak, symbol starých pořádků, neustále padá k zemi a opět se zvedá, padá, zvedá, padá, zvedá….má snad být Hulk symbolem bílého muže a jeho bezmála kopulační vztah se z(Z)emí má být metaforou znásilnění americké přírody? Nevím, ale řeknu, že ANO! Mých povinných 2000 znaků se dávno naplnilo a tak si na závěr dovolím podívat se na film ještě nonkonformní optikou T. Texas Tramwaye. Podle ní, by tři malý ninjové mohli být otec, syn a duch svatý, tedy trojjediný Bůh, hlavní záporná blond pornohvězda, ďábel, dědeček Ježíš a Hulk Hogan by byl tramvají nebo jedinou ženou, kterou jsem opravdu miloval. Ale to bych se pouštěl na tenký led dohadů. A to bych nerad. Takže na to seru….Krásné narozeniny Luky.(21.2.2020)

 • orkadimenza
  *

  Hned při úvodní scéně jsem měl chuť to vypnout, ale chtěl jsem se dozvědět pravé pohlaví blonďatého hermafrodita s copánkem a náušnicí. Přiznávám, že mě většina hlavních postav donutila se smát tomu, jak jsou trapní a jak celý příběh, kde se desítky ozbrojených „ninjů“ místo nějaké banky rozhodnou přepadnout raději zábavní park. V průběhu celé supr čupr akční komedie jsem pociťoval ztrátu mých mozkových buněk, jelikož mi nedávalo smysl, jak můžou malé děcka přeprat ozbrojené dospělé lidi. A pak jsem si vzpomněl…no jóóó, vždyť oni měli na začátku ninja výcvik!! Hodlám věřit tomu, že pro malé děti to může být dobrá zábava, ale pro mě to byl absolutní bullshit, který by nabyl na významu, kdyby to byla parodie. Bohužel to tvůrci mysleli vážně. R.I.P.(5.3.2016)

 • vincent

  Nedá sa nezaradiť medzi Ztko. Je to asi prvý rodinný film, ktorý radím na dno kinematografie. Hulk Hogan pobehujúci v červených riťopleskách, tona nelogických situácií a hnusné malé deti, ktorým som prial aby niekde spadli a napichli sa cez anus na nejakú hrubú kovovú tyč. Keď to zrátame dostaneme z toho svojskú zábavu, ktorej človek musí prísť na chuť.(30.1.2006)

 • Standito
  odpad!

  Smrtonosná pasca pre najmenších, ale neručím za to, že to nebude mať na nich trvalé psychické následky. Že sa na natáčanie tohto projektu dali deti pochopím, ale IQ zvyšného štábu asi nepresahuje ani stovku (ehm, vlastne 50, ak prirátame mínusovú inteligenciu scenáristu). TOTO SA MUSÍ ZAPÍSAŤ DO ANÁLOV HISTÓRIE KINEMATOGRAFIE...(26.4.2009)

 • Torision
  odpad!

  Osmiletej fakan,kterej rozkopává teroristický držky, jako kdyby byly z porcelánu. Třináctiletá kráva, která je tak chytrá, že vidět ji Einstein, tak zbledne závistí. Hulk Hogan prohlašující takový rádobydrsný hlášky a komenty, který by byly pro smích i šestiletýmu dítěti. Spousta fakt zlejch teroristů v čele s kozatou dominou v latexu. Tak to je bomba !(18.11.2007)

 • - Max Elliott Slade si mal úlohu Colta zopakovať aj v tomto filme, no rozhodol sa radšej dokončiť štúdium, ktoré kvôli početným filmovačkám musel prerušiť. (m.a.t.o.)

 • - Film sa natáčal v zábavnom parku Elitch Gardens v Denveri a pre potreby natáčania bol kompletne prerobený. (m.a.t.o.)

 • - Jediný film série, v ktorom stvárnila zápornú postavu žena. (m.a.t.o.)