Krvavé účty

• Kanada A Score to Settle (více)

Frankie Carver (Nicolas Cage) si odpykal devatenáct let ve vězení natvrdo. Ale když mu zjistí smrtelnou chorobu, dostává se na svobodu. Zbývá mu už jen málo času, přesto se zoufale pokouší usmířit se synem, jehož kdysi opustil, a zároveň naplánovat krvavou pomstu, najít svůj starý gang a vyřídit si to s bývalými kumpány, pěkně s jedním po druhém... Starý kriminálník Frank, který byl odsouzený k doživotí za vraždu muže baseballovou pálkou, je v důsledku svého zdravotního stavu propuštěn z vězení. Před vězením na něho čeká jeho syn Joey. Frank s Joeym si vezmou taxíka, který je odveze k jejich starému domu, kde Frank vykope tašku plnou peněz. Následně se Frank s Joeym ubytují v luxusním hotelu. Hned toho večera Frank uvidí v restauraci luxusní prostitutku Simone. Frank se s ní na radu svého syna seznámí a rovnou s ní prožije noc. Po té, co se se Simone rozejde, vyrazí za starými kumpány, aby se dozvěděl, kde se skrývá bývalý šéf místních gangsterů, Max, kvůli kterému Frank skončil v kriminále. Frank totiž na sebe za svého šéfa vzal vraždu. Frank vyhledá jednoho z kumpánů Maxe, muže, kterému se říká Q, a chce se od něj dozvědět, kde se má Max skrývat. Ten mu řekne, že Max dostal mrtvici a zemřel. Nicméně o několik hodin později má Frank nepříjemné setkání s Jimmym Drakem, jedním z bývalých Maxových kumpánů. Jimmy, od kterého chtěl Frank potvrzení, že Max zemřel, se prořekne, že Max žije. Pak mezi muži dojde k těžké rvačce, při které je Frank dost nepříjemně Jimmym zbit. Jimmy následně z místa uteče. To, že Max žije, potvrdí Frankovi další z bývalých Maxových mužů. Toho Frank zabije přímo v jeho podniku. Vychází najevo, že Joey se Frankovi pouze zdá, protože je už řadu let mrtvý. Frankovy realistické sny, ve kterých Joeyho zachraňuje, když se Joey předávkuje v jakémsi feťáckém brlohu, nejsou reálné. Frank vzpomíná, jak na sebe za Maxe vzal jeho vinu za vraždu výměnou za to, že se mu Max o syna postará. Jenže Max nechal zřejmě Joeyho doslova popravit (zastřelit). Frank s Joeym (sny) navštíví hřbitov, kde na hrobě divák zjistí, že Joey je skutečně Frankovým snem. Frank ze hřbitova zamíří k Simone, které dá obrovskou sumu peněz, a vypraví se vyřídit si účty s Maxem. Maxe najde v jednom z domů s pečovatelskou službou. Ke svému úžasu Frank zjistí, že Max je více než patnáct let v kómatu. (TV Prima)

jioex13

Že bych se vysloveně nudil, to sice ne, ale zase na druhou stranu nejde o nic světoborného. Nick má rozhodně spoustu lepších filmů, které můžu vidět i vícekrát, tenhle ale mezi ně nepatří. ()

mdf

Jako drama to nebylo až tak špatné,Cage hrát umí,ale už asi nikdo neumí psát dobré pecky filmy.Velké hvězdy uhasínají,co na říci..... ()

Honza2211

Objektivní hodnocení je někde kolem 50%. Po podivném mafiánském úvodu, vypadala první polovina filmu dost dobře, hodně jsem se bavil. Hlavní hrdina návaže zpátky na svůj vztah se synem, vrací se z vězení zpět. Dynamika vztahu fajn, hodně nostalgie. Zabarvení filmu, i barva velice fajn, velice příjemné, dívatelné, hodně psychologie. Říkal jsem si jestli to tak půjde dál dám klidně i 80%. Jenže pak nastaly dějové zvraty, film se stal dost povrchní, a děj se úbíral úplně jiným směrem (krvavějším, deprimujícím směrem) než jaký by jste čekali. Z vedlejších postav na Karolínu byl skvělý pohled, prostě kočka jak má být se vším všudy. Děj se mohl vypracovat více do hloubky vztahů a dalšího děje mezi postavami samotnými, než jen pouhé povrchní vyřizování účtů (mnohdy nejasných) mezi postavami, kteří byli akorát tak otravní. Bohužel otřesný a deprimující závěr, který mě zklamal. Tj. s přimhouřením všech - Nicolasových i mých Nibiruánských očí dávám 60%. Energeticky mě to něco stálo.. ()

darius1706

Toto asi mělo být umění a zajímavý příběh, ale nějak se to zvrtlo. Trochu jsem to prokaučoval, kdybych si napřed přečetl popis, kde je shrnutý celý děj (doslova), tak bych rovnou správně vyhodnotil, že to je naprostá fantasmagorie a nedíval se na to. Místo toho jsem tedy poctivě celý film dokoukal a celkem jsem zalitoval zabitého času. Takhle - že to neskončí dobře, bylo jasné od samotného začátku. Že je vše kolem jeho syna vlastně fikce, to mě překvapilo, ale můžu to tu v klidu napsat, protože je to celé v popisu. A ten závěr, vůbec jsem nepochopil jednání té dcery toho kumpána, jehož jméno jsem zapomněl. Pro mě dost zklamání. ()