Krvavé účty

• Kanada A Score to Settle (více)
Trailer 1

Frankie Carver (Nicolas Cage) si odpykal devatenáct let ve vězení natvrdo. Ale když mu zjistí smrtelnou chorobu, dostává se na svobodu. Zbývá mu už jen málo času, přesto se zoufale pokouší usmířit se synem, jehož kdysi opustil, a zároveň naplánovat krvavou pomstu, najít svůj starý gang a vyřídit si to s bývalými kumpány, pěkně s jedním po druhém... Starý kriminálník Frank, který byl odsouzený k doživotí za vraždu muže baseballovou pálkou, je v důsledku svého zdravotního stavu propuštěn z vězení. Před vězením na něho čeká jeho syn Joey. Frank s Joeym si vezmou taxíka, který je odveze k jejich starému domu, kde Frank vykope tašku plnou peněz. Následně se Frank s Joeym ubytují v luxusním hotelu. Hned toho večera Frank uvidí v restauraci luxusní prostitutku Simone. Frank se s ní na radu svého syna seznámí a rovnou s ní prožije noc. Po té, co se se Simone rozejde, vyrazí za starými kumpány, aby se dozvěděl, kde se skrývá bývalý šéf místních gangsterů, Max, kvůli kterému Frank skončil v kriminále. Frank totiž na sebe za svého šéfa vzal vraždu. Frank vyhledá jednoho z kumpánů Maxe, muže, kterému se říká Q, a chce se od něj dozvědět, kde se má Max skrývat. Ten mu řekne, že Max dostal mrtvici a zemřel. Nicméně o několik hodin později má Frank nepříjemné setkání s Jimmym Drakem, jedním z bývalých Maxových kumpánů. Jimmy, od kterého chtěl Frank potvrzení, že Max zemřel, se prořekne, že Max žije. Pak mezi muži dojde k těžké rvačce, při které je Frank dost nepříjemně Jimmym zbit. Jimmy následně z místa uteče. To, že Max žije, potvrdí Frankovi další z bývalých Maxových mužů. Toho Frank zabije přímo v jeho podniku. Vychází najevo, že Joey se Frankovi pouze zdá, protože je už řadu let mrtvý. Frankovy realistické sny, ve kterých Joeyho zachraňuje, když se Joey předávkuje v jakémsi feťáckém brlohu, nejsou reálné. Frank vzpomíná, jak na sebe za Maxe vzal jeho vinu za vraždu výměnou za to, že se mu Max o syna postará. Jenže Max nechal zřejmě Joeyho doslova popravit (zastřelit). Frank s Joeym (sny) navštíví hřbitov, kde na hrobě divák zjistí, že Joey je skutečně Frankovým snem. Frank ze hřbitova zamíří k Simone, které dá obrovskou sumu peněz, a vypraví se vyřídit si účty s Maxem. Maxe najde v jednom z domů s pečovatelskou službou. Ke svému úžasu Frank zjistí, že Max je více než patnáct let v kómatu. (TV Prima)

Trailer 1

blackJag

Námět není špatný. Dokážu si představit jeho áčkové provedení a snad proto umím odpustit spoustu i té béčkové, tedy této. Cage jede druhou ligu, to už je jasné několik let, ale má za sebou celou řadu skvělých kreací a na jednu insomniační z počátku kariéry (POLIBEK UPÍRA) teď bezvadně navazuje :-) 40% ()

Psycho.R

Ta čtvrtá hvězda je s odřenejma ušima, ale je tam. S první půlkou jsem usínal, ale jak došlo na druhou a nějaké ty zvraty, tak jsem se bavil. Dokonce jsem měl chvílemi i pocit, že soucítím s hlavní postavou. Námětem by se mohlo zdát, že jde o druhou Insomnii, ale nenechte se mýlit. Drama říznuté thrillerem a celkem dobrým Nicolasovým výkonem. Ps. Konečné rozuzlení se dá čekat od prvního výskytu záporné postavy, ale jinak ok. ()

Arsenal83

Cage natočí ročne takých filmov minimálne 5, to už je pásová výroba. A hlavne s nelogickou premisou. Človek, ktorý má smrteľnú chorobu sa snaží skôr veci urovnať a odísť dôstojne než sa snažiť ešte rýchlo o pomstu. A ešte že Nicolas je taký fešák, že ani prostitútka Wydra skoro od neho nepýta peniaze, taký to je kanec. No komédia. Ale čo, na ten céčkový filmový počin to stačí. ()

rublik05

Čím to je, že se většina těch starých herců, kteří své nejslavnější období měli zejména v 90. letech, nám každý rok servírují jednu sračku za druhou. Už se v tom opravdu ztrácím, nepamatuji si, kdy naposledy přišel Cage, Willis, Seagal a jim podobní s pořádným kvalitním akčním béčkem. Tohle je opět jeden z těch průserů, kterých se ročně točí desítky. Děj jednak nezajímavý, jednak trochu rozpačitý, příběh děravý jak ementál, plný nelogických scén a co se týká těch akčnějších scén, opravdu velký špatný, velký špatný. Co film zachraňuje a díky čemu si ode mě zaslouží alespoň nějaké hodnocení, je výkon hlavní postavy v podání Nicolase Cage. Jde vidět, že ač se na něm zub času neúprosně podepisuje, svůj herecký talent a um pořád zvládá dokonale. Škoda jen, že nemá moc šťastnou ruku při výběru rolí a objevuje se pouze v takových nízkorozpočtových hovadinách. 2/10. ()

DEXTER099

Další akční béčko s Nicolasem Cagem a zde si myslím,že kromě nosné myšlenky se to moc nepovedlo.Cage mi zde přijde ne tak uvěřitelný a pokud jde o akci tak ta tu skoro není.No a jinak je to film,který nemá něco co byste si z něj asi zapamatovali.Šlo to udělat určitě lépe.Film by mohl mít určitě menší stopáž,Jsou lepší filmy s Cagem i ty co točí aktuálně,škoda.Za mě tedy celkově 45% a dvě hvězdy ()