Léto s matkou

• Velká Británie Days of the Bagnold Summer (více)

Sue (52) pracuje v knihovně. Daniel (15) jen chroupe chipsy a poslouchá Metallicu. Toto léto měl totiž strávit se svým otcem a jeho novou ženou na Floridě. Na poslední chvíli se však cesta zrušila a před Sue s Danielem je vyhlídka šesti dlouhých týdnů strávených společně. Na skromném bojišti jejich příbytku se tak v průběhu nekonečného léta rozzuří válka ve formátu „kdo s koho“, v níž se oba nejen vyrovnávají se svými osobními tragédiemi, ale také usilují o naplnění svých niterních tužeb. (Zlín Film Festival)

Aljak

Od začiatku som očakával ten suchý britský humor, a ono to napokon bolo vcelku vlažné, hoci mi veľmi prekážala taká výrazná bezemočnosť (hlavne z Danielovej strany k svojej mame). Aj keď bohužiaľ, aj to je čím ďalej, tým častejším prejavom súčasnej doby. To "čarovné" puto medzi Sue a Danielom vyznievalo väčšinou dosť ironicky - miestami z toho bola cítiť taká pasívna intimita, a občas žiaľ hnusná arogancia a neúcta. Mám z tohto filmu celkovo zmiešané pocity, ale určite stojí za pozretie a keď človek číta medzi riadkami, je to v podstate aj na zamyslenie. 3* ()

Ryuuhei odpad!

Naprosto zbytečný film o matce bez autority, sebevědomí a jejím nihilistickém, nevychovaném synovi. Nejvíc mě dostala scéna, kdy jim zemřel pes, kterého měli kdovíjak dlouho, ale bylo jim to fuk a ještě se vesele smáli debilním historkám. Vyloženě mi tenhle snímek lezl na nervy. Díkybohu, že po 80 minutách mé utrpení skončilo a následovalo ho další, když nastoupily extra pomalé závěrečné titulky. Škoda, že nemluvím sprostě, na tomhle bych se extra vyřádil. /// Viděno na Cinemaxu s českým dabingem. ()

Arsenal83

Súhlasím s tým, že sa tu skoro nič nedialo a vtipných situácií tu bolo ako maku. Keď ide o britskú komédiu, očakávam aspoň suchý sarkazmus, tu však bol k dispozícii len mastnovlasáč, ktorý sa nevie ako sa má chovať k matke. Všimol som si, že vo filmoch z posledného desaťročia sa stáva trendom nemať úctu k rodičom ani starším. A berie sa to ako prejav slobody. Pointou filmu je, že si metalový týpek umyje vlasy. To mi je už úspech. ()