Reklama

Reklama

Jangsari: Yicheojin Yeongungdeull

  • Jižní Korea 장사리 : 잊혀진 영웅들 (více)
Trailer

Obsahy(1)

25. června 1950. S podporou sovětské armády zaútočila Severní Korea na Jih. Jih během měsíce ustoupil k řece Nakdong, do nejjižnějšího cípu země. Aby zatlačili nepřítele zpět, generál McArthur zahájil vyloďovací operaci v Inčchonua a zorganizoval k vytvoření zmatku i diverzní útoky ve Wonsanu, Jumunjinu, Kunsanu a Jangsari. Díky vysokým americkým ztrátám a nedostatku vojáků vyplula loď Moonsanse se 772 jihokorejskými studenty – vojáky z dobrovolnického batalionu. Ten vznikl jako nouzová rezerva po vypuknutí války. Mladí vojáci se měli vylodit na pláž Jangsari a diverzními operacemi odvrátit severokorejskou pozornost od Incheonu. Toto je jejich příběh natočený podle skutečných událostí. (Big Bear)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Film se vyšťaví během zhruba 50 minut pak už jsou to jenom kecy o tom jak se tam kdo dostal, že tam nemusel být a jaký měl život do toho si přidejte parodii na Mulan feministické sračky (v asijském filmu jsem to nečekal smutné). Škoda, že nesejmuly i toho tlusťocha těšil jsem se kolik z něho vyteče sádla. 60 procent ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Když jsem se o tento film začal zajímat, nejprve mne napadlo, že půjde o remake 71: Into the Fire z roku 2010. Tam také hrstka studentů vzdorovala komunistickým hordám Severokorejců. Ale chyba lávky. Halt občanská válka si žádá velké činy i velké oběti a tak to jsou v tomto filmu zase studentíci co jdou do prví linie vyzbrojeni spíše ideály, odhodláním a někdy i pomstou. Jedná se však o jiné místo a jiný čas než u výše zmíněného filmu. Jihokorejci válečné filmy umí to víme. Umí a to tak dobře, že nejdenou jsem si říkal, kolik tak asi těch herců roztrhaly pyro efekty, protože tady když vybuchne granát, tak to není aní ani před hercem, ani za ním, ale pod ním... Zpracování i bojové scény splnily očekávání, prostředek filmu se trochu táhne, ale to je pochopitelné. Někdy se ve válce prostě řeší, že ten chtěný šutr kde nic není jsme tedy dobili, ale co dál? Munice nula, zásoby nula, posily nikde a spojení v pr... Proti celá mocná armáda podporovaná navíc Rusáky a Číňany. Je vidět, že Jihokorejce konflikt stále trápí. Nechtějí jen glorifikovat hrdiny, ale poukazují i na fakt, že normálním lidem válka brutálně vstoupila do života a z některých rodin se tak jen namalováním čáry na mapě stali najednou nepřátelé. Bohužel film je docela protkán takovým tím asijským patriotismem a jistou afektovaností. Vím, že mají kucí rádi slzičky, ale tohle na mně bylo zase pro jednou moc... Jinak jsem už starej pitomec, já Megan nepoznal... Samozřejmě mi hned blila výstražná kontrolka když se ve filmu objevila ta krásná herečka navíc v armádním outfitu z 50s, kterej já tak rád. Říkal jsem si sakra tu tvářičku já znám, co je to jen za kočku ! Kouknu do obsazení a ona Megan... Tohle jsou role pro ní a ne ta transformerská série... Bože jak já bych s ní válečně korespondoval ! Sečteno podtrženo, válečný standard z JK na jaký jsme zvyklí. Mně to zase doplnilo informace o tomto válečném konfliktu, který vlastně trvá doposud... Jen si mohli odpustit toho Hueye. V té době byl možná jen mokrým snem nějakého amerického inženýra a zkrátka ještě neexistoval . Dávám za 3 poslední zásobníky. * * * ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Úvod je Kórejskou variáciou na vylodenie v Normandii. Síce to po filmárskej stránke na vyloďovacie scény z Vojaka Ryana nemá, ale stále sa jedná o solídny vojnový nadpriemer, ktorý fanúšikov žánru uspokojí. Bavila ma aj prostredná časť, ktorá sa venuje vzťahom medzi vojakmi. Tá banda teenagerov, ktorý nakopali severokórejské zadky súdruhov mi proste prirástla k srdcu s ich osobnými príbehmi. O to prekvapivejšie pre mňa bolo, že príliš nefungovalo finále v ktorom veľa z nich zomrelo. Možno keby v ňom išlo o nejaké hrdinské bitky namiesto obyčajnej nie príliš vydarenej evakuácie. No a ešte ma štvala zbytočná línia s americkou reportérkou v podaní otrasnej Megan Fox, ktorá moralizuje nad konaním jak juhokórejskej tak americkej armády. Tá tam bola jak päsť na oko. Ale väčšina filmu sa mi páčila a aj napriek vlažnému záveru som celkom spokojný a určite si to ešte niekedy pustím. 7/10. ()

Mikecat 

všechny recenze uživatele

Film podľa skutočnosti o neúspešnej operácii o zabratie pláže Jangsari občiansko americko ruskej vojny 1950. úvod trochu pripomína okopírované vylodenie v Zachrante vojína Rayena, ale ono vlastne každé vylodenie býva podobné. Najviac sa mi tu páčilo zachovanie reality a prežívania vystrašených vojačikov po 10dnovom výcviku, ktorí sa prihlásili ako dobrovolníci do povstania. Suché pery bez kvapky vody, hlad, dochádzajúca munícia (cvak cvak) - samé plusové body. časť kde holobriadkovia rozprášia trénovanú armádu nebola úplne zvládnutá, trochu by chcelo doladiť detaily, kde veľká časť armády odrazu zmizla...všetko nappraví srdcervúci záver ústupu na americkú loď, aj s množstvom obetí. A samozrejme aj hrdinskou obetou dvoch "kamarátov""proč si se vrátil?""vrátime se domú společne", obetujú svoj život pre záchranu ustupujúcich súkmeňovcov. Obhajoba obetného baránka - veliteľa, ktorý ich viedol a celý neúspech zvalili na jeho hlavu: "kdyby neumreli, urcite by žili..." ws ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Velká epická bitva u Jangsari, která je proslulá tím, že Jižní Korea vyslala 700 studentů pouze s 2 týdenním tréningem, aby čelila mocné SeveroKorejské obraně. Úvodní vylodění připomíná Normandii a je to rozhodně nejlepší a nejvíce strhující scéna z filmu. potom zaujme i samotné válečné finále. Trošku mě zklamalo, že jsou zde pouze dvě větší akční scény a výplňi mezitím chybí emoce. Natočeno poutavě i nádherně a rozhodně pro fanoušky Válečných filmů povinnost, ale Korea už v minulosti předvedla lepší kousky. Třešničkou je však Megan Fox. 6/10, ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Rovnako ako dej filmu tak aj jeho natáčanie prebiehalo v pobrežných častiach Južnej Kórei. (MikaelSVK)
  • Počas bitky sa na zásobovaní mladých juhokórejských vojakov podieľa americký vrtuľník typu UH-1 Iroquois. To však v skutočnosti nebolo možné, keďže prvý prototyp tohto vrtuľníka, známeho najmä z vietnamskej vojny, vzlietol prvýkrát až 6 rokov po tejto bitke, a to v roku 1956. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama