Daman akeseo guhasoseo

• Jižní Korea 다만 악에서 구하소서 (více)

Zabiják Kim In-nam (Jeong-min Hwang) chce seknout s prací a přestěhovat se do Panamy. Jako poslední úkol přijme vraždu násilnického šéfa japonského gangu. Než však stihne odjet, dozví se od svého dřívějšího nadřízeného, že jeho bývalou přítelkyni v Bangkoku zavraždili a její malá dcerka Yoo-min (So-yi Park) se pohřešuje. Odlétá proto do Thajska, kde se dozvídá, že Yoo-min nejspíš unesli kvůli transplantaci orgánů. Závod s časem začíná a navíc je mu v patách zabiják Ray (Jeong-jae Lee), který touží po pomstě. (LangiJ)

xLIGHTx

Film trošku v niečom evokuje i legendárneho Leona (aj Muža v ohni), akási variácia, hlavne v určitých momentoch, nechcem veľmi spoilerovať. Záporák je dosť nepríjemný a pekne to vie v Deliver us from evil "rozjet" a hlavnému hrdinovi zavariť. /Inak, ak to ozaj takto chodí s obchodom s orgánmi, napr. v Thajsku, tak je prínosom, že film na to poukázal./ Pôvodne som myslel, že tak za poctivé štyri. Ale ten záver bol imho pomerne "kulervoucí", film je schopný si diváka dosť omotať okolo prsta, vie byť riadne dojímavý a nemohol som ísť zatiaľ pod päť. (PS To decko je setsakramentsky sympatické.) ()

topi

Po delší době se ke mě dostal snímek z Koreje a akční řežba se rozjela v plné parádě. Děj kombinuje drama o únosech dětí kvůli orgánům a mísí do toho mlátičky mezi gangy a mezi tím vším se proplétá hlavní příběh nájemného vraha Kima, kterému jde po krku vyšinutý magor s přezdívkou "Řezník", jemuž Kim oddělal bratra. Obě postavy parádně zahrané, ke konci film pěkně emočně tlačí na pilu. Je to super, ale přeci jen mě v takové brutální jízdě chyběly pořádné krvavé rubanice a mordy, když už nože a mačety svištěly vzduchem. Vše je z velké většiny mimo kameru, což je velká škoda, poněvadž u tohoto žánru to bývá nezbytné, kór v případě podobně laděné korejské kinematografie. Jinak bych neváhal s plným počtem ani na vteřinu. ()

verbal

Film s fonetickým názvem „Ťaman Akce-jóóó Gulashzepsehóóó“ je překvapivóó jen trochupoťouchlóóó a yi-nak setodostdááá! Sice kapku přeParkovaný, avšak poměrně lee-bový spektákl o tom, jaxe skoro penzionovaný nájmovrah s pevným morálním kodexem - Jenhoň-miň Wank - snaží vybrat svůj kýčovitý spermovklad z thajské orgánové banky a ve stopách od Hyundaie je mu prvotřídně slizký yak-uzák zcela bez morálních skrupulí – Jae-jseam Zmrt. Vcelku temné, solidně akční, nezvykle dobře končící a skoro bez obvyklých korejských o-pičáren, čili nezbývá, než napálit plnotučnou čtyřku a perfektní korejštinou panu režisérovi poděkovat. Tak kousatpsymidááá, Mr. Wok-chan Chei. ()

Lacike

Aj keď Kórejským filmom vôbec nerozumiem (pretože neviem Kórejsky), tak si sem tam nejaký pustím. Tentoraz tu máme po dejovej stránke variáciu na Man from Nowhere s rozvrhnutím postáv v štýle Dobrý, zlý a škaredý. Dobrým je elitný zabiják (do tejto úlohy sa absolútne nehodiaci Hwang), ktorému unesú dcéru a tak sa ju vydá do Bankgkoku hľadať. Zlým je potetovaný bezcitný ultrazloduch (famózny Lee), ktorému zabiják zabil brata. A škaredým je transexuál (neskutočne vtipný Park), ktorý robí zabijákovi sprievodcu po Bangkoku. O dej tu ale aj tak nejde. Nejaké emócie vôbec nefungujú. Celý film stojí na akčných scénach pri ktorých sa dvaja ústrední protivníci snažia zabiť. Ale keďže jeden z nich je nezničiteľný ako Robocop a druhý ako Terminátor, tak do finálneho a od začiatku očakávaného rozuzlenia budeme musieť počkať až do záveru. Popritom v tom množstve akčných scén vykynožia kopu zloduchov, ktorí mali tú smolu, že sa do toho priplietli. Legenda hovorí, že v tom období klesla kriminalita v Bangkoku na nulu. No a čo sa týka akcie, tak je zostrihaná v zbesilom Bourneovskom štýle, čo mne vôbec nesedí. Kľudne aj 4 strihy behom jedného chvatu. Bitky ma vôbec nebavili. V tom chaotickom štýle celkom fungovali aspoň prestrelky a veľká naháňačka. Finále už ale bolo prehnané jak v Indických filmoch, ale tu to mysleli vážne. Pripadalo mi to trápne. Výsledkom je typická jednohubka tohto scenáristu a režiséra na ktorú do zajtra zabudnem, ale kvôli pár pretstrelkám a vtipnému transexuálovi to za jedno pozretie stálo. P.S: neviem prečo sú skoro všetky krvavé scény mimo záber. Už ani v tomto smere sa na úchylných aziatov nedá spoľahnúť. 6/10. ()

PetrPan

Stylová akční jízda připomínající mnoho dříve natočeného filmového materiálu na téma hodný, zlý a malá holka. Teda třeba Bessonova Leona. Ovšem pohybujeme se na Dálném Východě,  všeho je tedy o kapku více. Krve, vystřelených střel, výbuchů, nožů, šrámů a mrtvých, těch především. Dva hlavní antihrdinové jsou jeden lepší  a charismatičtější než druhý a jediné, co mě vlastně trochu zklamalo, bylo finální zúčtování. Čekal jsem větší  a delší full contact.  Osvěžující akční podívaná, přesně za čtyři bodné rány v bříšku. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v Južnej Kórei, Japonsku a predovšetkým v Thajsku. (MikaelSVK)