Reklama

Reklama

Western Stars

  • USA Western Stars (více)
Dokumentární / Hudební
USA, 2019, 83 min

Obsahy(1)

Hudební dokument Western Stars je filmovou verzí posledního stejnojmenného alba Bruce Springsteena, které se těší ohromnému mezinárodnímu úspěchu. Film nabízí fanouškům z celého světa jedinečnou příležitost přijmout pozvání do hudebníkovy historické katedrály, slavné stodoly staré téměř sto let, a vychutnat si všech 13 zbrusu nových písní, které zde Bruce Springsteen představuje v doprovodu své stálé kapely i symfonického orchestru. Přestože nás Springsteen ve svém prvním studiovém albu po pětileté pauze zavádí do zcela nových míst, vrací se zároveň ke svým kořenům. Dokument, který se dotýká témat jako jsou láska, ztráta, osamělost, rodina a neúprosné plynutí času, evokuje vzpomínky na americký západ a kombinuje archivní materiál a vyprávění Bruce Springsteena s písněmi z jeho poslední desky. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Album je skvělé, tahle jeho filmová podoba je téměř skvělá. Měl jsem totiž trochu problém s Bruceovými propojovacími monology, které - ač určitě upřímné - se občas přece jenom zakymácely na hraně kýče. Ale výsledku to neuškodilo, slyšel i viděl jsem výbornou muziku v krásném prostředí a stoprocentní hudební legendu v akci._____P.S. Čekal bych, když už se film dostal do české distribuce, že bude mít titulky také u písní. Ale bohužel. ()

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Prečo toto nenapadlo nikomu pred tým? Spojiť vydanie nového albumu s komorným koncertom a filmovým dokumentom, v ktorom Ti sám majster okomentuje každú jednu pesničku. Ako k nej precitol. To všetko krásne nasvietené, farebné, spomalené. No proste také malé pohľadenie na duši. A ešte sa mi páčilo vidieť niekoľko desiatok člennú kapelu + celý orchester hrať v starej stodole. To na mňa malo až že wowefekt. "Do svojich dvadsiatich rokov som sa učil ako rozumieť umeniu hudby a myslel si, že to postačí. Až teraz som pochopil, že nič, čo sa môžeš naučiť nikdy nebude to, čo Ťa môže vykúpiť." ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"V New Jersey jsem měl holku, co mi zlomila srdce, roztrhala ho na kousíčky, pošlapala ho a poslala mi ho na dobírku zabalené v papíru." Bruce jsem měl vždycky rád a proto nerad vidím a slyším, že už začal bilancovat svůj život. Navíc mi ty jeho promluvy nepřipadaly nijak zvlášť zajímavý. Takže to zachrání hudba? Za mě tak napůl. Naprosto parádně to totiž zní, má to skvělou atmosféru a vůbec se mě to nedotýká. Asi to odhalilo, že nemám dostatečně westernový srdce. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Solidní představení, i když Bruce není a asi nikdy nebude mít top zpěvákem. Co mi trošku vadilo, bylo zapojení orchestru při některých písních, to mi přišlo až moc umělé a myslím si, že to ani nemá ve svém věku zapotřebí. Na druhou stranu poslechově v pořádku a možná si album někdy pořídím do svého MP3 přehrávače. No, a teď si jdu pustit Counting Crows, na nich teď naprosto bezostyšně ujíždím. A tenhle vcelku vydařený koncert na tom ale vůbec nic nezměnil. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Stodola u Springsteenů opět ožila. Sedmdesátiletý Bruce těžce bilancuje. Miluje svou Ameriku a je to znát. V tomhle věku jsou hity jako Born in the USA a rebelování dávno pryč, je to ale pořád o slušné muzice. Místy možná hodně nostalgické, ale na to má v těch letech právo. Koncert je to rozhodně zcela v pohodě...80% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama