Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

Stegman

Vypadá to jako klišé, jak tam popíjejí vínko při západu slunce a řeší akorát kdo s kým a za kolik. Kdo ale někdy v létě pobýval v kopcích střední Itálie, tak mi dá za pravdu, že to prostředí člověka k řečenému přímo svádí (tím spíš, když jde o mladý kolektiv). Všichni jen lenoší a užívají si to, i když by to do sebe jinak neřekli. SPOILER: A je taky pravda, že i tahle idyla se přejí a člověk pak zase touží po šedivém městě. Přesně jak to bylo zachyceno ve filmu. Dal bych i 5*, kdyby to jen všechno do sebe tak okatě nezapadlo. Čímž nemyslím, že mi vadily náhody nebo to, že si k sobě zamilovaní po letech zase našli cestu (vyplývá to z jejich romantického založení). Myslím tím spíš detaily, které kazí celkovou věrohodnost filmu, jako např. žádné nevhodně vzkypělé emoce, trapné chvíle ticha, nedořečené věty. Tady má všechno svůj smysl, každá pomlka je významná, všichni se navzájem chápou. Rohmer tohle uměl líp (věrohodněji). ()

tomtomtoma

Film, který je postaven na ukazování hezké tvářičky Liv Tyler v roli Lucy. Lucy přijíždí na italský venkov, aby se mohla přeměnit z naivního romantického dítěte v dospělou krásnou ženu, po které všichni slintají. Film, kde kromě své vysněné lásky (to je jejím hnacím motorem pobytu zde, protože nemůže zapomenout na polibek, který zde dostala před 4 lety a chce mu roztáhnout nohy. Naštěstí brzy zjistí, že to byl klam a najde toho pravého, kterému může dát věneček), nalezne také svého biologického otce. Film, kde hraje Jeremy Irons a Jean Marais. Dalo se na to koukat jen kvůli hezké tváři Liv Taylor. Nechápu, že něco takového může být přijímáno tak vřele, myšlenka, děj, kulisy o ničem. Bertolucci, styď se! ()

venison

Hodně poklidný příběh o skupince umělců na letním bytě, ve kterém je nejsvůdnější asi muzika. V podstatě se jedná o zachycení osudu dívky, která pátrá po smrti matky po svém biologickém otci a zároveň se snaží ztratit panenství.. Slunná Itálie, horké léto a tajemná minulost dodávají filmu zvláštní kouzlo, ale nic hlubšího jsem tu bohužel nenašla :-( ()

Jermann

Z nějakého důvodu řadím tenhle snímeček mezi své nejmilejší. Je to jeden z těch bezdějových filmů, kterým stačí jen atmosféra, aby divákovi učarovaly. U Stealing beauty mám téměř pocit, jako bych seděl na zahradě na vyřezávané lavičce, bosýma nohama čechral trávník a spolu s Jeanem Maraisem z povzdálí pozoroval ty malé bezvýznamné příběhy všech obyvatel onoho toskánského sídla.. prostě pohoda, jazz. Na příjemně namíchaném soundtracku zazní mj Portishead, Hoover, Hole .. a také časem ověřené goldies Niny Simone, Billy Holiday či Stevieho Wondera. ()

andrii

Sluncem, létem, Itálií a tím pravým kavalírem políbená Liv Tyler v bertolucciovském atmosferickém obřadu ozdobné lehkosti bytí. Toskánský parfém bohémství prochvívá opojnost odpočinkového bezčasí umělecké smetánky. Slastná oáza líbivosti ovívá věk nevinnosti i sladce mámivou euforii oduševnělosti. Charisma bytí svléká onu virtuozitu nedotknutelnosti, onen vzrušující vánek času malin /ne/zralých. Excentricky živočišná, toužebně dráždivá rozkoš prchlivosti laská svůdný třepot erotična, opojný stisk milostných něžností a chválu oslav půvabů krásy de luxe ve všech jejích barvách a podobách. ()

• Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)
  • Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)
  • Celosvětová premiéra proběhla 28. března 1996 v italském městě Siena. (BMW12)