Pouze zvěř

• Francie Seules les bêtes (více)

Pohřešuje se žena. Po sněhové bouři bylo její auto nalezeno na cestě na náhorní plošinu, kde se snaží přežít jen několik odlehlých farem. Zatímco policie nemá žádné stopy, pět lidí ví, že jsou spojeni s jejím zmizením. Všichni mají svá vlastní tajemství, ale nikdo z nich netuší, že celý příběh začal daleko od této hory bičované zimními větry, na jiném kontinentu, kde neustále svítí slunce a kde chudoba nebrání touze určovat své vlastní zákony. (Cinemax)

Sopholojong

"Only the humans", dalo by sa lepsie povedat. Zhubnost socialnych sieti a nevernost v mrazivom (i letnom africkom) francuzskom obale. Rozbehne sa to ako napinave krimi s jednym skvelo zahratym partom (ne)vernej manzelky-poistovacky Laure Calamy, nasleduje weird linka s mrtvolou pod senom, naruzive lesbenie mladsej a starsej (Valeria Bruni, ach tie kozy), aby to nakoniec vypalilo uplne inak ako divak ocakava (internetove zlociny a ich dopady na vsetkych dookola). Vyborne vystavany obsah, aj ked by som chcel viac Josepha a najma tej utlej zenusky Calamy. Ti ma bavili najviac. Africka linka vsadepritomnej chudoby a nenaplnenych snov najslabsia, ale pre pribeh najdolezitejsia. ()

StaryMech

Věrohodnost Mollovy skládačky v poslední čtvrtině prudce klesá, až v posledních záběrech dosáhne takřka nuly - přesto jsem si ji docela užil. Jako nejsilnější argument pro třetí hvězdičku vidím nápad konfrontovat první a třetí svět skrz ten čtvrtý, padělaný. ()

Nikol45

Kdybych nevěděla, že je to Francouzské, tak bych tento film tipovala na ponurý severský thriller. Atmosférou a přírodou to tomu napovídalo. Za mě dost dobře zpracované. ()