Asistentka

Film Asistentka sleduje jeden den v životě Jane (Julia Garnerová), čerstvé absolventky vysoké školy a začínající filmové producentky, která nedávno získala vysněnou práci asistentky vlivného magnáta působícího v zábavním průmyslu. Den tráví podobně jako ostatní asistentky – vaří kávu, mění papír v kopírce, objednává jídlo, rezervuje letenky, vyřizuje telefonní hovory a předává vzkazy. Čím hlouběji ale zabředává do své každodenní rutiny, tím více si začíná uvědomovat zneužívání, které záludně ovlivňuje každičkou stránku jejího pracovního dne. Když toto nedůstojné zacházení přesáhne únosnou mez, Jane se mu rozhodne vzepřít. Objeví však skutečnou sílu systému, do něhož vstoupila. (Cinemax)

SAINTS

Režiserka Kitty Green upozornuje na systemove zneuživanie žien na pracovisku v tejto silnej drame.Jane je mlada absolventka vysokej školy so snahou byt filmovou producentkou.Pracuje ako asistenka vykonneho producenta.Jej pracovny deň začina skôr ako všetkych ostatnych a konči dlho potom čo su ostatny preč.Objednava kavu a obedy planuje cestovne trasy.Zda sa že je neviditelna pre vyššich zamestnancov,ktori s nou hovoria iba vtedy,ked niečo potrebuju.Jej šef je ako tmavy tien,ktory šteka po nej alebo ju uraža.Asistenka,je vhodny strohy nepohodlny film,ktory podčiarkuje izolaciu Jane a to ake zakerne je zneuživanie moci vo filmovom priemysle. ()

mirkath1

Tak fakt netuším, jak mám tuhle kravinu hodnotit. Pro mě naprostá ztráta času. Holka, co se tváří od samého začátku jako ušlápnutá chudinka a ani se neusměje, spíše mi připomíná robota, což nakonec mohl být účel. Jde na osobní napráskat svého šéfa za sexuální harašeni, přičemž se nejedná o její osobu a ani si nikdo nestěžoval. Není schopná personálnímu vysvětlit, co vlastně ví, čí neví a netuší co vlastně chce aby s tím udělal. Když bych já makala od vidím do nevidím zřejmě bych se poohlédla jinde. Neřešila bych věci, které se mě osobně vůbec nijak netýkají. Jsem možná málo ženská,neboť, to co viděla ona ,já bych zřejmě nepostřehla anebo by mi to bylo fuk. ()

solisoli

Paranoidný výsek jedného pracovného dňa zo života filmárskej produkcie. K tomu hneď uštipačná poznámka, keď vnímať skutočnosť, zamyslieť sa nad tým, ako vypadá momentálna úroveň a neochvejná budúcnosť americkej kinematografie, ktorá začína byť alibisticky jalová. Nič na tom, aj tak Hollywood stále diktuje úroveň popularity z pozície svojej nadradenosti. ()

durkes

85 minút príšernej nudy, Julia Garner 85 minút sa poflakovala tam a späť bez akejkoľvek emócie....... Úplen zbytočný fim. ()

NikiVai

Do filmu jsem šla s očekáváním, že to bude nuda. Chyba lávky. Juliina show nenechala mé oči ani na vteřinu odtrhnout od obrazu a celé jsem si to maximálně užívala. ()

Zaks

Určite je potrebné byť pred pozeraním tohto ponurého a depresívneho filmu vhodne naladený, aby ste na konci tomu nedali „odpad“. Potom je možné očakávať silný zážitok zo života asistentky „neviditeľného“ šéfa v jednej nemenovanej producentskej firme, ktorá to psychicky schytáva doslova z každej strany, podobne ako v boxe, jedna rana za druhou. Inšpiráciou tejto skvelej sociálnej sondy do nášho súčasného života nemusí byť nutne len filmový priemysel, ale aj príbehy iných asistentiek z ďalších „kancelárskych“ povolaní. ()

sadsammy

Zkrátka řečeno tenhle snímek je o zoufalé holce, která se chce dostat do filmového průmyslu a je hotová strpět absolutně všechno. Celkově tenhle snímek působí nějak smutně, myslím to jakože pak máš nějaký divný deprimující pocit až po zkouknutí.. hudna tam není, pouze tmavá barva snímku a hlavně jde o ti lidi, jejichž postavy ukázaní podle mě výstižně. Naprostá realita života, holka, která nemá nic jiného než tuto práci, maká od rána do večera a nevidí nic jiného, pak začne přemýšlet jestli to za to stojí.. a jak se pak dozvídáme, že rozhodně to stojí za to. Protože ted je skoro každý pohlcen svoji práci a hlavně penězi a kariérou, což taky není špatný, jen na radosti obyčejného života nezbývá ani vtěřina. A na co pak ten život je. Ovšem, to je pouze moje malé přemýšlení, určitě každý má nějaký cíl v životě a neustále se snaží ho dosáhnout, na to taky klobouk dolu. Pro mě ten film nepřišel něco jako extra či něco, co by mělo být v TOP filmech 2020 roku, ale je to tak no. ()

McGuffin

Být Asistentka, The Assistant, filmového bosse toto americké, vystudované, upjaté děvče být nechce. Každým pohybem, slovem, pohledem dává minutu za minutou, za počítačem, u kopírky, v kuchyňce i do telefonu najevo opovržení kolegy, prostředím i úkoly, které plní. Dotkne se jí přijetí hezčí, hloupější a povolnější dívky na stejnou pozici a poprvé dá najevo své rozhořčení. Čím tedy chcete být, ptá se personální. Produkční, odpoví děvče. S asistentkou doplní si publikum. A zeptá se režírující autorky, čí je to biografie, Kitty Green? Nebo je to poučení, kdy a proč změnit práci? P.S. To jsou řádky o činech, ne o filmu okolo nich. https://www.macguffin.cz/ ()

ezop1012

Výborne zahraná asistentka a pohľad na divný život celkovo ľudí, od rana do večera v práci, toto by som presne nazval premrhany život, žiaľ toto je obraz dnešnej spoločnosti. @LiVentura - to bol asi vtip! ()