Reklama

Reklama

Bosý císař

  • angličtina The Barefoot Emperor
Trailer
Komedie / Drama
Belgie / Nizozemsko / Chorvatsko / Bulharsko, 2019, 98 min (Alternativní 95 min)

Obsahy(1)

Belgický král Mikuláš III. je při nešťastném incidentu v Sarajevu postřelen do ucha a probouzí se v chorvatském sanatoriu. Královo okolí se ho marně snaží ochránit před zprávami, že nedávná imploze jejich království způsobila rozpad Evropské unie. Křehký král se dožaduje okamžitého návratu domů, ale místo toho mu vedení sanatoria nařídí přísný režim odpočinku a rehabilitace. Z Vídně přijíždí delegace vedená významnou doktorkou Ilse von Stroheimovou, architektkou nacionalistického projektu Nová Evropa. Přináší bouřlivou zprávu, že poslední belgický král se stane prvním císařem Evropy. Král už má dost toho, že o jeho osudu rozhodují jiní, a rozhodne se vzít věci do vlastních rukou. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nemam rad, ked idu filmy takto vysoko  - hodne vysoko sa rube - Belgicko, belgicky kral, implozia, pricom  neviem ani kto, co, kedy, kde ako a preco  .. proste implozia a hotove. K tomu este  rozpad EU. Hovno mi to dalo, reziu to nemalo a jak  som coskoro zistil, tak ani dejovu liniu, komparz pochadzal pravdepodobne z belgickeho uradu prace   : 20 % ()

Reklama

Idego 

všechny recenze uživatele

"Ceaușescu, fix it!" Na rozdíl od King of the Belgians zmizel mockumentary rozměr, a je to myslím ještě lepší. Famózní směska absurdní deadpan politické satiry, tentokrát o nástupu fašistických tendencí v Evropě. Vtipy jsou opět místama tak subtilní a schovaný v metaforách, že jsou snadno přehlédnutelný, ale když to člověku dojde, jsou o to brutálnější. Na hodně místech jsem se fakt válel smíchy. "Holland! Put yourself between Bosnia and Serbia!" ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dlouhou dobu jsem nešáhnul po nějaké evropské kinematografii. Oko tak padlo na Bosého císaře. Námět a plakát mě docela zaujal, ale hned od začátku jsem si říkal, že mi to něco připomíná. Pak mi to také došlo. Bosý císař je přímé pokračování belgického filmu Belgický král. Ten mě ostatně na první dobrou také zaujal a pak to bylo tak trošku o ničem a bez vtipu. Tady je to o chlup lepší, ale ne o moc. Naštěstí je tu avantgardní Udo Kier, který nezklame nikdy a trošičku na(r)cistický námět, který je absurdní jako když si pustíte cokoliv od Nizozemce Alexe van Warmerdama. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama