Libovky Pepy Libického

Publicistický
Česko, 2019, 15 min

Účinkují:

Josef Libický

Pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit, ale neví z které strany se do toho pustit, připravila televize Prima nový hobby pořad Libovky Pepy Libického. V každém díle se moderátor Pepa Libický bude věnovat jednomu projektu – od výroby stylové kuchyňské linky či pokládky kamenné dlažby na pergole až po výrobu jídelního stolu s řekou z pryskyřice. Divákům v návodech a postupech ukáže, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké materiály a technologie zvolit, aby se dílo podařilo. Navíc je připravena stálá rubrika Minutový manžel, která divákům ukáže, jak si doma poradit s drobnými opravami či úpravami. Komu by se přece chtělo kvůli výměně lustru čekat dva měsíce na elektrikáře, když to zvládne doma jednoduše sám? V jednotlivých dílech pořadu minutový manžel ukáže, „Jak na to“. A to ať už jde o protékající splachování u toalety, výměnu zásuvky i starého lustru za nový, nebo přípravu zdi na malování. (TV Prima)

SOLOM.

Kutilové všech zemí zbystřete! Přichází Pepa Libický, těžký frajer, který vám ukáže tolik zlepšováků, že by se i Kutil Tim začervenal závistí. Rozhodně si vede lépe nežli takový Ládík Hruška, ale u něj zase máte strach, aby si u toho neublížil. Budete-li se držet jeho pokynů, klidně v dnešní době vyražte do Hobby marketů (když už nám je během nouzového stavu otevřeli) a můžete kutit… ()

Marze

Pořad je důkladně návodný jak si něco udělat. Radši se budu věnovat pořádně jiným věcem a tyto práce si nechám udělat od profesionální firmy. U nás zdá se pokračuje tradice z dob komunismu , kdy si každý dělal všechno sám. Určitě z důvodu pozdního zapojení naší země do procesu globalizace a z toho plynoucích současných nízkých platů. ()

nudlis odpad!

Sice to není tak moc debilní jako Hruška, ale stejně je to debilní. Pán se snaží vystupovat a mluvit "lidově", ale v televizi to fakt nejde. Jemu to nejde. A konečně by mu moh někdo říct, že čepice kšiltem dozadu se nosily v devadesátkách. Dneska je tak nosej už jen debílkové a (kdovíproč) malý děti v primáckejch seriálech. ()

Mamutol odpad!

Viděl jsem náhodou několik dílů tohoto pořadu, protože když je v neděli u nás k obědu pečená kachnička se zelím a bramborovým knedlíkem nebo knedlo vepřo zelo, tak si dám potom prostě pivko a místo toho, abych šel něco sám dělat, tak si zapnu telku a relaxuju. No asi takhle, pořad není žádná sláva ani revoluce, každý kdo má rodinný domek nebo chatu, tak si to stejně dělá po svém a tuten pořad je pro něj naprosto zbytečný. No a současná generace jůtůberů, instáčů, followerů, lajkerů, TikTokářů a onlajn gejmrů nějaká vrtačka nebo kutilství vůbec nezajímá. Chtěl jsem dát alespoň dvě hvězdy za snahu, že nedostatek řemeslníků je stále více aktuání problém, ale ty jeho svěšený kšandy pod zadkem, kdy je pouze otázka času, kdy o něco zavadí a strhne na sebe nebo na někoho jiného něco a způsobí zranění, to celé posílá do odpadu. A to nemluvím o dalších jiných prohřešcích proti bezpečnosti práce. Sorry. ()

knihovna

Tak na rovinu - Pepa Libický bydlí asi 250m ode mě. Netušil jsem to, vlastně ho vůbec neznám, ale kolegyně z práce se kterou chodil do školy mi to prozradila. Takže je možné, že jsem někde v záběru. Pokud ano, poznáte mě podle toho, že jsem nebezpečně krásný. Takže mě Pepa nejspíš vystřihl, zastínil bych ho. Pro ty, kteří neví kde Pepa bydlí, prozradím pouze to, že v naší obci se setkali dva géniové naší historie - Karel Čapek a Jára Cimrman. Bronzová deska je toho důkazem. A teď hledejte zvědavci. ()