Aelliseu

• Jižní Korea Hotel aelliseu (více)

Epizody(16)

Vavča

Tady je teda rudo více, než v Kladně za minulého režimu, a přitom naprosto nedovedu pochopit proč. Následující komentář obsahuje spoilery, a ne nejsem magor, můžete se podívat na mezinárodní hodnocení zde https://mydramalist.com/35199-hotel-alice/reviews že nejsem sám komu se kvalita seriálu nezdá. Za prvé, odmítám řazení do ranku fantasy, zdejší představy o fyzice, matematice, cestování časem můžeme nazvat jako pseudo-scifi. Přitom to začínalo tak slibně, a vypadalo to na solidní guilty pleasure. Jak jsem psal už v seriálovém preview, když série začala, po prvních dvou dílech zajímavě nahozené univerzum. Agentura pověřená dohledem nad cestováním časem hledá knihu, která ohrožuje celý projekt, jsou v ní proroctví, kdo celý projekt ukončí. Začíná se ostře, akčně a svižně. Joo Woon jako bezemoční policista (nemoc letošní korejské sezóny, všichni musí být sociopati s dobrým srdcem, kteří se jednou rozbrečí, nebo opakovaně). Jo Woon má charisma i akční schopnosti a ve své roli mě baví. Kim Hee-seon je schopná herečka, její věk není žádnou překážkou hrát dvojroli, matka hlavního hrdiny, jeho mladší souputnice, přítelkyně, vypadá skvěle. To co vypadalo na solidní a zajímavý scénář se začne čím dál více rozpadat po díle 8, naprostý maglajz, hrdinové propadávají časem jak je napadne, nikdo neví proč a jak. O závěru škoda mluvit, myslím, že na scénaristu pošlu Greka, aby mu vysvětlil jak může univerzum fungovat. Přitom je to ultimátní recenzentův a kritikův sen, zjevně podvědomé incestní touhy hlavního hrdiny, Oidipův komplex jako hrom, to jsme ještě v korejském seriálu neviděli. Pravidla univerza o cestování čase nejsou pořádně vysvětlena, jsou nejasná, nebo je to porušováno, o to více mrzí, že to šlo nějak snadno vyřešit a koncipovat ve stylu Neeo, Matrix, protože náznaky tam na to jsou, ale holt si vzal debutující scénarista dovolenou v půlce, nebo nevím kdo to dělal, nevěřím, že ten samý člověk. Seriál baví hereckými výkony, romance jen velmi subtilní a jak jsem říkal dříve, neobvyklá, komické relief momenty ok, catfight check. Navíc mě totálně dostával instrumentální OST, který si jel tvrdé motivy v industriálním duchu, symfonické samply, klávesové rejstříky alá Vangelis, Jarré, občas nějaké zkreslené kytary, velice nápaditá práce. Tohle mohl být mnohem lepší seriál, než to co se z něj stalo. ()

Andrea1717

Bolo to skvelé, hlavný hrdina so zvláštnym výrazom v tvári si ma nakoniec získal. Cestovanie v čase milujem, zápletka bola dobrá a hodne premyslená do hĺbky včítane časových zmien, presunov postáv v čase aj medzi paralelnými svetmi bolo úžasné. Celým dejom sa tiahne hlavne motív lásky rodiča k dieťaťu a čo pre dieťa dokáže urobiť a naopak. Celý čas som sa záveru bála, lebo vývoj a dej dával tušiť záverečnú tragédiu. Bol však prekvapením aj nie. A to je tiež veľké plus, málokedy nedokážem odhadnúť záver a tu som to nedala, preto sa mi to viac páčilo. Škoda, že už je koniec. ()