Depeche Mode: SPIRITS in the Forest (koncert)

• Nový Zéland

• Austrálie

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2019, 95 min

Anton Corbijn

Reach out and touch faith! A o tom to celé je. Depešáky miluju prakticky od chvíle, co jsem na VHSce natočené z německého MTV a darované sestřenkou viděla klip k Enjoy the Silence. O věrohodnosti příběhů typu "probudím se z kómatu, nepamatuju si mámu, tátu, ale texty Depeche Mode znám pořád nazpaměť" si sice můžeme myslet svoje, to ale nic nemění na faktu, že jejich hudba spoustě lidí včetně mě opravdu pomohla překonat nejednu nelehkou chvíli. A koncerty? To je úplně jiná liga, jiný sport... Jakmile se ve filmu objevil záznam z Waldbühne zase jsem měla husí kůži všude, padala mi dolní čelist a samou radostí bych se skoro počůrala. Vyčítat někomu, že vypadá v určitém věku tak, jak vypadá, a tančí pořád jako zamlada, je docela trapné. Film je pro pravověrné fanoušky povinnost a nebudou zklamáni. Aspoň já už zase jedu ve sluchátkách skoro 24 hodin v kuse Personal Jesus ;)(26.11.2019)

Bylo to fajn, dokumentární část celkem taková dojemná a koncertní část byla hodně dobře natočená. Anton tam prostě sesříhal ty oprvadu vrcholné momenty z toho koncertu. Bohužel Daveovi už to nezpívá tak dobře jako v roce 1993, hudba je slabší, protože chybí zvuky od Alan Wildera a chybí tam prostě ten Alan celkově :) Místy to dokonce trochu připomíná spíše tribute band. Dave místy trochu přehrává a stává se z něj takovej mega showman na stará kolena. Zpívá dost falešně a zbytečně tlačí na pilu, někdy zpíval i off-tune (ale to byl asi záměr) I přes mírně negativní věci to byl pro mě velký zážitek a z klidem můžu zandat vysoké hodnocení. Protože mám ty tendence srovnávat s Devotional Tour a ten nikdy nic nepřekoná, nikdy...prostě nikdy chápete?? :)(22.11.2019)

Som skalný fanda a celé poňatie dokumentu bolo super, ale celkové spracovanie ma mierne sklamalo. Ani jeden zo šiestich príbehov totiž nebol nejako kvalitne ukončený aj keď potenciál tam bol. A ani forma zapracovania niektorých songov z koncertu nebola dostatočne úderná. Ale povinné zimomriavky pri NLMDA sa opäť dostavili...DM som videl naživo štyri krát, vždy to bol super zážitok a som zvedavý na záznam z celého koncertu. Za spravovanie dokumentu ale musím dať len 80%.(22.11.2019)

Dostal som presne to, čo som očakával. Desaťročia po 101 sme dostali opäť niečo podobné, ale predsa len trochu premyslenejšie a so zaujímavo nasnímanými zábermi z koncertu. Takže ten najsilnejší dojem z filmu bol taký, že sa nesmierne teším na koncertný záznam, dúfam že z oboch večerov. Corbijn umne prepája tematicky songy s tým, čo rozprávajú fanúšikovia, takže napríklad pri projekcii Walking in my Shoes rozpráva mladík o svojom coming oute, keď počúvame o revolúcii v Rumunsku, hoši nám hrajú Where´s the Revolution atď. Inak ma prehovory týchto šietich fanúšikov až tak nezasiahli, proste všetci DM zbožňujú, my tiež a aj preto sme išli do kina za také veľké prachy. Len nechápem, prečo tá sympatická Mongolka dostala oproti ostatným tak málo priestoru. A Just Can´t Get Enough by už chalani vážne mali nechať v ležať prepadlisku dejín, aj keď chápem, že na koncerte je to proste total guilty pleasure a veľká sranda, ale ako keby to títo päťdesiatnici nechápali.(21.11.2019)

Ohákněte se do nějaké černoprdelnické rychlé módy a bez otálení vyrazte na Depeche Mode. Nemá smysl zdržovat se zbytečným studováním počtů hvězdiček, které režisér Gorbijn nasbíral za svou koncertní točbu Gahana a jeho party. Zarytý, Ultra Depešák, který vám odrecituje texty i pozpátku, nasolí plnou pětku, nějaký prudící Violator dvojec a já, jakožto nezaujatý obdivovatel, který by si max. přál, aby jeho funus byla taková pěkná Black Celebration,....no sami vidíte, za tři. Proč? Snaha o pestrý výběr až za hrob věrných fans mě prakticky nijak neoslovil. Snad pouze pohrávání si s myšlenkou jak super musí být prohánět se po mongolské stepi a v peckách slyšet Enjoy The Silence, nebo v tv sledovat kulky trefující se do rumunského komanče Nicolae Ceaușescua a z magneťáku naslouchat svému neangažovanému Personal Jesusi. Navíc šestice oddaných nenechá svým řečněním dohrát prakticky jedinou hudební pecku do konce. Já vlastně vím, kdy dám za pět hvězd. Bude to v momentě až se Hoši od Černé řeky sami rozpovídají, zavzpomínají, zrekapitulují a to vše proloží i nějakým tím zábavným historickým home videem. P.S. Vedle sedící, výrazně mladší slečna po shlednutí projekce praví: ,,Než umřu, tohle musím vidět naživo." Já si jen pomyslím: ,,Máš svatou pravdu, maličká."(22.11.2019)