Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Policistka vyšetřující zmizení mladé dívky v pevně semknutém galicijském městečku odhaluje tajemství spjatá i s její vlastní těžkou minulostí. (Netflix)

Recenze (27)

Pokri 

všechny recenze uživatele

Prvá séria prakticky bez výčitiek, zaujímavé prostredie, postavy, zamotaný príbeh a nakoniec aj skvelé rozuzlenie, hoci s otvoreným koncom pre druhú sériu, ktorá napokon celkové hodnotenie stláča dole. Mnoho skvelých postáv sa z deja vytratilo, a hoci sa to celé snaží byť vážnejšie a temnejšie, štyri a pol dielu sa v podstate nič zásadné nedeje. Na konci sa na seba vrství jeden zvrat za druhým, no z hľadiska logiky a uveriteľnosti je napokon poriadne na/za hrane. ()

Dr.dogous 

všechny recenze uživatele

Scénář 1, herci 1, režie 1 výprava 3 tj. , celkem 6, hodnocení 30 %, Zápletka výborná, překvapivá až překombinovaná koncovka, obchod s bílým masem, 2. série vyloženě slabá, nastavovaná kaše, spíše jako jihoamerická telenovela, nelogičnosti, bizarnosti, erotický seriál až softporno, hlavní postavy nelogicky mizí - asi měli herci práci v jiných seriálech, jako např. vyšetřovatel z první série, je zabit ve vězení apod. nelogičnosti. Zábavy málo, možná trochu společenský osten - jako že, zhýralá plutokracie už neví, jak se zabavit.? Byrokratické instituce ovládané meritokracii, korupcí prolezlá policie???, Uvedený skutek se nestal, jedině silně motivovaný vyšetřovatel si poradí se zločinným spolčením. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kromě jednořádkového obsahu jsem netušil, do čeho tady jdu, přesto (nebo právě proto) to pro mě byl velice příjemný zážitek. Užíval jsem si podivnou atmosféru malého města,ve kterém to byl jeden zmetek vedle druhého a jediným pevným bodem se tak stal nastupující penzista Albert. Příběh byl až na nějaké ty zbytečné chyby v samotném závěru výborný, děj měl velmi slušné tempo a já jsem téměř úplně spokojený. ()

aznaho 

všechny recenze uživatele

Je to parádní příběh z Galicie. Maloměsto plné zmetků. Během sledování přestáváte věřit všem. Komorní, tajemné, skvěle vystavěné drama. Rozhodně musíte Velkého pitavala z malého města po galicijsku vidět! PS: Vím, že to bylo malej pitaval:-) Ale tohle přirovnání se nabízí. Dávám 5 hvězdiček a těším se v pátek 2.4. na druhou řadu. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

SÉRIE 1: Celkem bez výhrad. Dobrá kriminálka. Jednotlivé epizody mají na dnešní dobu až velkou délku. Děj je pozvolný, ale takovým způsobem, že to vůbec neubírá na poutavosti. A poslední epizoda najednou nabere tempo, jaké by si asi všichni přáli po celou dobu, a naprosto potvrdí zajímavost této minisérie. Překvapení na konci asi nemohl předvídat nikdo. SÉRIE 2: Tady jsem valil oči z něčeho jiného. Je to jiný film se stejnou hlavní postavou. Zamlžené kouzlo buranského venkova je pryč. V první řadě je to velké zklamání a pocity jsou hned na nižším hodnocení. Celé provedení je úplně jiný film. Ale pak jsem si zvyknul a přijal jsem, že se dívám na něco jiného. V tom případě jde o hodně akčnější sérii se spoustou překvapení. Jediné co mě štvalo, byly psychické stavy Evy - amnézie a schizofrenie. Které v první sérii nebyly nijak zvlášť předkládány. Tématem je druhá řada temnější a s nepříjemným tématem zneužívání nezletilých. Celkové hodnocení se mi ale vrátilo na úroveň první řady. Drobné výhrady k závěru samozřejmě mám. Hromadné vybití "škodné" na večírku zavánělo Marvelovkou a úplný konec s paní psycholožkou už bylo nepotřebné nastavování. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní hrdinka (María Mera) používá v obou sériích stejné vozidlo značky KIA. V první sérii má dané vozidlo registrační značku 1449 JYC, avšak ve druhé sérii má registrační značku mírně odlišnou, a to 1449 JVC. (Muffino)

Reklama

Reklama