Hořká chuť sedmikrásek

(seriál)
  • Španělsko O sabor das margaridas (více)

Série(2) / Epizody(12)

Policistka vyšetřující zmizení mladé dívky v pevně semknutém galicijském městečku odhaluje tajemství spjatá i s její vlastní těžkou minulostí. (Netflix)

bearmeedek

SÉRIE 1: Celkem bez výhrad. Dobrá kriminálka. Jednotlivé epizody mají na dnešní dobu až velkou délku. Děj je pozvolný, ale takovým způsobem, že to vůbec neubírá na poutavosti. A poslední epizoda najednou nabere tempo, jaké by si asi všichni přáli po celou dobu, a naprosto potvrdí zajímavost této minisérie. Překvapení na konci asi nemohl předvídat nikdo. SÉRIE 2: Tady jsem valil oči z něčeho jiného. Je to jiný film se stejnou hlavní postavou. Zamlžené kouzlo buranského venkova je pryč. V první řadě je to velké zklamání a pocity jsou hned na nižším hodnocení. Celé provedení je úplně jiný film. Ale pak jsem si zvyknul a přijal jsem, že se dívám na něco jiného. V tom případě jde o hodně akčnější sérii se spoustou překvapení. Jediné co mě štvalo, byly psychické stavy Evy - amnézie a schizofrenie. Které v první sérii nebyly nijak zvlášť předkládány. Tématem je druhá řada temnější a s nepříjemným tématem zneužívání nezletilých. Celkové hodnocení se mi ale vrátilo na úroveň první řady. Drobné výhrady k závěru samozřejmě mám. Hromadné vybití "škodné" na večírku zavánělo Marvelovkou a úplný konec s paní psycholožkou už bylo nepotřebné nastavování. ()

petikacka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak, další nadprůměr, který se vyloupl z té šílené záplavy espaňamovie na Netflixu. Napínavá krimi, která není ihned čitelná, je atmosférická a zajímavě propletená. Dobře ukočírovali i délku seroše, 6 dílů je tak akorát, aby nezačal nudit. Mě to příjemně překvapilo. Akorát nechápu ty sedmikrásky v názvu, protože se jedná o kopretiny, ale to je detail. Za mě 85% ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kromě jednořádkového obsahu jsem netušil, do čeho tady jdu, přesto (nebo právě proto) to pro mě byl velice příjemný zážitek. Užíval jsem si podivnou atmosféru malého města,ve kterém to byl jeden zmetek vedle druhého a jediným pevným bodem se tak stal nastupující penzista Albert. Příběh byl až na nějaké ty zbytečné chyby v samotném závěru výborný, děj měl velmi slušné tempo a já jsem téměř úplně spokojený. ()

coscarelli

Na španielsku 2-parádu, kde ta Prvá rozbieha zauzlovačky/rozuzlovačky (u nich zvykom, a pre mňa) v rýchlom spáde bez vaty a "podľa predpisov", Druhá sa viac odhalí, odbočí smerom kadekam, zmení heslo, pridá figúry, šlahne "mäsitú" tému ( inde v lepšej kazajke) a testuje v "krimi"odbore. V oboch prípadoch stredne väčšie Fayn, kde FULLku strhávajú "grimasy a pohyby" . Neskôr sa isto chlapci vykalibrujú. ()

Trajektt

Tak tu máme jedno z dalších překvapení z Pyrenejského poloostrova ve kterém se setkáme s velkém množstvím mrtvol, které čekají zakopané v zemi pěknou řádku let. Samozřejmě některé jsou čerstvější, ale některé hnijí pod zemí i neskutečných deset let. Příběh začíná nevinným zmizením jedné dívky na které pošle okresní policejní ředitelství jednu ze svých vyšetřovatelek, jelikož v té době má místní buňka četnické stanice mnoho práce s příjezdem papeže do poutního místa všech katolíků s názvem Santiago de Compostela, které sídlí nedaleko tohoto vidláckého města. Poručice Rosa začne vyšetřovat zmizení jedné dívky, ale u místních buranů doslova pohoří, protože jejich buranství je neskutečné, tak začne improvizovat a my se nestačíme divit kolik úchyláků a podivných deviantů nám vyleze ze dna pytle v této malebné galicijské krajině. Taktéž se zdá, že tato hlavní vyšetřovatelka to v hlavě nemá úplně srovnané o čemž se přesvědčíme v překvapivě zamotaném závěru tohoho překvapivě kvalitního seriálu překvapivě z produkce Netflixu. A jsem moc zvědavý, jaké překvapení mě čeká v druhé sérii tohoto vcelku tajemného příběhu ve kterém je všechno jiné než jaké se zdá být. Za milé překvapení a překvapivě kvalitní scénář, který je kvalitně natočen a zahrán dávám překvapivých prozatímních 90%. ()