Petra a Viktor (E04) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2019, 52 min

Scénář:

Hana Třeštíková

Kamera:

David Cysař
(další profese)
 • Autogram
  ****

  Život na dedine sa zdá oveľa jednoduchší, aj keď sa treba o niečo viac starať o bývanie, naštiepať drevo, a podobne. Nie sú k dispozícii psychológovia, vzťahoví kouči a tak si párik musí poradiť sám a celkom sa im to darí. Hlavne, aby mal každý svoj termofor, a Viktor dokažal spočítať presný počet pív a cigariet za rok. –––– Mně zaujalo, že jsme si jako dost podobní. Že dokážeme být oba takoví dost okouzlující a taky, že dokážeme být oba dost nesnesitelní. . –––– Takhle to člověk pěkně veme a takhle to spadne přímo do toho kyblíku a takhle si to hnedka dáš!(15.12.2019)

 • NinadeL
  **

  Petra a Viktor zastupují docela zajímavý příklad lidí, kteří si vystačí. Na druhou stranu jemu vadí nízký plat, ale řešením samozřejmě není cokoli řešit na úkor pohodlí. A ona jako učitelka na gymplu si nebyla schopná během těhotenství přečíst ani ty nejzákladnější příručky o mateřství a divila se poporodní depresi. Tomu říkám kritické myšlení a kvalitní práce s informacemi. Tak hlavně, že si vystačí s tou svou czenglish, moravským děckám to beztak bude jedno. Jako člověk může být Petra světice, ale obrazu učitelky dobrou reklamu skutečně neudělala.(15.12.2019)

 • chrispe
  ****

  Musím se přiznat, že z toho, co jsem zatím viděla mi Viktor asi sedl nejmíň a nebyl mi moc sympatický. Ale je to jen můj dojem z těch kraťoučkých střípků, kterými jsme mohli nahlédnout do života další dvojice. Bydlení bych s nimi teda neměnila, i když to tam mají krásný. :-) Velký obdiv mám k Petře, která úspěšně studovala i s malým dítětem. Doopravdy respekt. Doufám, že jim vztah vydrží a že se jich bude držet jen to dobré.(13.12.2019)

 • Marze
  ****

  Od začátku jsem tipoval, že jim to vydrží. Tolik vřelosti a projevování citů...Jen jsem se bál, že ona nevydrží na vesnici jak bylo obvyklé v díle náš venkov věnující se jak vztahy dopadly. V dokumentu nevyla žádná hluchá nezajímavá místa a rychle to uteklo.(30.3.2020)

 • BigBang
  *****

  Ocenil jsem loajalitu autorky ke svým protagonistům. Ukazuje v dokumentu i jejich slabší chvilky (třeba když Viktor se ofrňuje s pomocí manželce s novorozencem při topení v domě). Celkem snadno by mohla na takových věcech epizodu zdramatizovat a ukázat protagonistu jako tyrana. Ale v této sérii není cílem nikoho skandalizovat, ale spíš pochopit a dát šanci i těm dobrým stránkám. Hlavně se mi líbí vyznění, že život v tradiční rodině v páru je těžký, ale je to osudová hluboká věc.(10.12.2019)