Epizody(12)

Jeoffrey

Tak trochu japonská kreslená verze The Big Bang Theory, ovšem s tím, že tomu chybí nějaká ta "blbá" blondýna... A tak je to hlavně o tom, jak v romantice nezkušení vědci se snaží dokázat co to láska vlastně znamená a na vše se jde s hromadou nejrůznějších teorií, které v praxi, kdy s vámi lomcují city a bouří se všemožné hormony, působí docela komicky a vzhledem k faktu co zde zkoumáme někdy i naprosto šíleně. Ano, dozvíme se několik zajímavých poznatků, možná to někoho i obohatí o různé nové odborné pojmy, teorie, postupy a principy, ale pokud nejste zrovna ten "vědecký typ" pak se spíš budete jen bavit tápáním inteligentních lidí nad věcmi, které vám přijdou přirozené a normální. Opravdu je nutné lásku vědecky dokazovat? Není lepší jí dokazovat svými činy? Možná na to zdejší vědecký tým jednou přijde, ale dnes to ještě nebude... A tak je láska těžká pro Otaku, ale nyní už i pro pragmatické intelektuály a ani Jeoffrey jí naprosto nechápe, ale zase - má se láska chápat? Na zajímavý konflikt mezi rozumem a citem tu také nakonec dojde, ale většinu času jde jen o zábavný sitcom s hodně sympatickými postavami, kdy to zamilování hlavní dvojici přejete a možná i některé z vedlejších postav zaujmou. Na pobavení i odreagovaní dobré a za ten vědecký přesah, který z toho dělá o něco víc než jen průměrnou romantickou komedii nakonec dám přesně 7,16897899851 z 10. ()

Hees

Čo keby existovalo niečo čo sa vedecky až tak veľmi nedá vysvetliť? Niečím takým môže byť napríklad láska. Dobre veľa procesov, ktoré sú prítomné sa dajú vysvetliť, ale celkovo láska nie. V tomto anime sa hlavný predstavitelia snažia prísť na to ako zaľúbenie funguje. Povedal by som, že je anime až na pár aspektov dosť priemerné, ale zas inde vyniká svojou nadpriemernosťou. Postavy sú napísané výborne a nikde sa netlačí na pílu čo sa týka zobrazovania nahých tiel. Anime má vynikajúcu gradáciu deja a najviac ma zaujalo to, že z toho čo vyzeralo ako bezstarostné anime sa im podarili vykúzliť aspoň nejakú drámu na koniec a to viac veľmi dobre za sebou nadväzujúcimi vyvrchoľujúcimi dielmi. Takže máme dobrý romantický koniec, ale čo ostatné? Gradácia deja je aj v celom anime smerujúcemu k prednáškam, kde sa naši predstavitelia zapotia pri vysvetľovaní ich téz. Netreba zabudnúť na veľmi dobre viditeľnú pridanú hodnotu tohto anime a to, že vysvetľujúci medvedík dozaista robí toto anime aj náučným anime. Nebude to náučné anime práve pre deti, lebo tie problémy, ktoré sú vysvetľované sú skôr zo strednej školy a vlastne človek sa naučí len to čo chce, ale ak niekoho niečo zaujme môže ísť na internet si tie vysvetlenia potvrdiť. Jednotlivé postavy majú svoj rozum a nevybočujú zo svojej vlastnej logiky. Celkovo sa mi zdá, že v tomto prípade sa podarilo vykúzliť z minima maximum. ()