Epizody(21)

Jeoffrey

Na jednu stranu jsem nadšený z toho všeho (a nebylo toho málo), co jsem ve druhé sérii viděl. Na druhou stranu mě ale pořád trošku mrzí, že seriál nedostane od Myšáka víc prostoru, a tak to bylo už teď hodně zběsilé a někdy i trošku uspěchané. Ale jak zaznělo v jedné z posledních epizod této řady „Už nemáme dalších dvacet dílů…“ tedy bylo třeba to vše prostě popohnat a na mnohé, co autorka možná zamýšlela, se tak ani nedostalo. Trpí tím ale nějak celkový dojem? Dle mého moc ne, přeci jen – pořád se něco dělo, každý další díl přinášel nová zjištění a odhaloval nová tajemství a já si i proto ten příběh tak, jak ho tu pro diváky vymysleli, skvěle užíval (nebylo hluchých míst). Ono i to svižné tempo plné děje se dařilo dobře ukočírovat, vše působilo logicky, atmosféra fungovala, kouzelný svět si držel své nádherné kouzlo, postavy se dokázaly přirozeně rozvíjet a posouvat, prostě všechno mělo svůj smysl. Stejně tak rozvoj vztahů mezi jednotlivými postavami dokázal působit pořád uvěřitelně a procítěně, nic tu na mě nepůsobilo zkratkovitě. Jediné, co mě možná trošku mrzí, je fakt, že nedostal víc prostoru Collector, po pravdě si teď připadám, že o něm skoro nic nevím (možná je to moje chyba a špatně jsem sledoval) a tak netuším, jak moc (anebo proč) bych se ho měl bát. Po pravdě celé finále tím u mě trošku trpí a nepřišlo mi tak napínavé a velkolepé, jako třeba druhá polovina třetí série Amphibie, která běžela s touto sérií souběžně. Ale náboj to i tak mělo a jsem proto pořád zvědavý a natěšený na tu poslední třetí sérii, i když to mají být snad jen tři čtyřicetiminutové epizody. A protože tu nebyl žádný úsek, kdy by to u mě nějak drhlo, a i jako ocenění autorům, jak dobře dokázali celý příběh až sem odvyprávět a udržet můj zájem o to, jak to celé skončí, tentokrát těch 5* dám. 8,8/10 ()

ondyGAMESTV

Tak tohle byla šílená jízda. Zvratů tu bylo nespočítaně. Máme tu odhalení druhé Luz, Císařovi totožnosti a mnoho dalších super tajemných věcí. Nic se však nevyrovná Králově původu. Králův origin v prvních epizodách byl opravdu emotivní a měl skvělou atmosféru. Finální zjištění o tom, kdo doopravdy je, je mega promyšlené a na spadnutí čelisti. První LGBT pár v dětem přístupném obsahu, co funguje naplno. Eda se konečně naučila žít se svou kletbou. A Luz odhalila své mamce těžkou pravdu. Finále tak emotivní a fenomenální, že se nejde dočkat dalšího. Koho nepřesvědčila "odlehčená" první série, tak si ovšem tady určitě přijde na své 🦉 80% ()