K2 vlastní cestou

• angličtina K2 My Way (festivalový název)

Klára Kolouchová jako první rodilá Češka zdolala před lety Mount Everest a v loni jako první Češka a teprve dvacátá žena světa vystoupala i na druhou nejvyšší horu světa – na nebezpečnou K2. Její výstup na „Ká Dvojku“ představuje nejen nebývalý sportovní výkon a úspěch, ale ukazuje i příběh nezdolné vůle, touhy a úsilí dosáhnout vysněného cíle. Co pohání ženu, manželku a matku dvou dětí do souboje s obávaným zabijákem? Kam až dosahuje právo splnit si svůj osobní sen? Mohou být vlastně ženy při jeho plnění stejně sobecké jako muži? Odpověď na otázky a pohled na jedinečnou cestu až na vrchol K2 přináší dokument renomované filmařky Jany Počtové, autorky ceněných dokumentů Generace Singles a Nerodič. Hlavní hrdinka a režisérka spolu po dva roky sdílely období náročných příprav, pochyby, těžká loučení, krize i předchozí neúspěšný pokus. Jana Počtová společně s kameramanem zachytila atmosféru a dění expedice až do základního tábora, film obsahuje úchvatné záběry hor i Klářiny autentické záběry ze samotného finálního výstupu. (Bontonfilm)

HickeyEarl odpad!

Nezajímavý a dost špatně natočený dokument. Jediný kdo si zaslouží maximální obdiv, jsou šerpové, kteří kvůli podobným jelimanům riskují život. Odvedou všechnu dřinu, natáhnou lana, vynesou náklad a potom ze stanu vyleze paní, která se v dokumentu hodinu a půl dojímá, šerpa ji dostrká na vrchol a šup, je hotovo. ()

Galgan

Dokument o tom ako človek potrebuje zdolať horu. Mám rád dokumentárne filmy o horách avšak tento by som zaradil skôr ku filmom do rodinného archívu. Pani Klára je určite silná osoba ktorej nechýba odvaha, avšak čo sa týka rozhodnosti a nejakej konzistentnosti v myslení, tak to jej absentuje. Bolo evidentné. že jej chýbal niekto kto by ju viedol. Výkon je však super a gratulujem k zdolaniu hory K2 s kyslíkom. ()

Dzunk

Dokument to byl prumerny a dal bych mu 3 hvezdy. Jednu musim strhnout za udeleni prostoru osobe jakou je hlavni protagonistka. Dokazu ji akceptovat asi jen jako protagonistku v dokumentu Katka. Akorat namisto drog je Kolouchova otrokem vlastniho ega. Vypravit se nekam, kde mozna zemre, zatimco ma doma dve male deti…proti VHT nemam vubec nic, ale myslim si, ze by si mel clovek rozmyslet, zda chce rodinu a nebo delat vrcholove zivot ohrozujici sport pro vlastni pobaveni. Bohuzel v dnesni dobe chteji vsichni vsechno najednou. ()