Vojenská pilotka

• Indie Gunjan Saxena: The Kargil Girl (více)

Ctižádostivá pilotka Gunjan Saxena získala hodnost leteckého poručíka a zapsala se do historie. Během kárgilské války sloužila jako první indická bitevní pilotka. (Netflix)

Mikecat

"Buď silná, pracovitá, poctivá pilotka a budeš aj dobrý vlastenec!" Ďalší výborný indický film, ktorému trochu pokulháva technické spracovanie, ale vyvažuje to spracovanie mentálne. Dej sa zozačiatku slabo odvíja sen a následne sklamania, potom so začínajúcim výcvikom sa trochu rozbehne a drží si tempo až do konca. Film vyžaruje zo seba pokoj, nádej a teplo rodinného kozuba, tiež je dôkazom toho, že sa dá natočiť excelentný film aj bez holých pŕs a zadkov aby mal grády. Obrovskú úlohu tu zohráva otec, ktorý všetko vie, správne smeruje, podrží a podporí, keď je všetko beznádejné.: "řešení není zavrít se do klece, ale rozbi ju a leť!" málinko lepšia kamera a málinko viac akcie či zápletky a tento boj mladej silnej ženy s predsudkami chlapov pilotov by si odniesol 5*. ws ()

a0001

Nechcem kategorizovať, ale filmy z Inde majú svoje vlastné, originálne čaro. Film pôsobí nadmieru sympaticky a harmonicky. Veľmi príjemný, dobrodružný príbeh s občasne vtipnými situáciami. Pozitívne tiež hodnotím atmosféru a spracovanie. Príjemná zmena oproti ostatnej svetovej produkcii, aj keď naivita príbehu je značná, avšak vyvažuje ju svojský optimizmus. ()

rigby

Svižně a živě natočený film. I když se jedná o indickou produkci, v tomto případě se povedlo přizpůsobení západnímu divákovi a film by mohl uspět. Navíc ještě Netflix, že. A závěrečná scéna je jak vystřižená z Ramba. ()

jjjerry

Za mě až přílišná vlastenecká agitka pro Indickou armádu. Takový "Top Gun" v sukni z Bollywoodu. Čekal jsem trošku více. Je to takový pohodový film ale moc od něj nečekejte. ()

bonovox

Indický životopisný snímok o prvej pilotke v armáde s typickou indickou atmosférou, už som len čakal, kedy začne nejaké tanečné číslo...ale našťastie nezačalo. U mňa priemerné ()

Heywood

Sice jistá naivita příběhu tam byla (to okázalé vlastenectví a ty podobnosti s armádou USA), ale jinak rozhodně zajímavě udělané a nakonec vyhapyendované. Přesto si to s ohledem na legendární pilotku Indie zaslouží ocenění i jako film, zvláště pak ty sekvence z vojenského výcviku, kdy to mužské "zatemnění" bylo ukázkou reality doby. Možná, že Janhvi Kapoor mohla mít ve více případech uzavřená ústa a možná i více úporně soustředěný pohled, protože vypadala stále jako když se učí hladce/obrace, ale asi si režie vybrala něco mezi hezkou a filmově pro pilotku přijatelnou herečku. Dávám čtyři, ale už teď si za ně trochu nadávám... ()

Grázl83

Bitevní scény velmi slabě natočeny, jinak velmi dobré. Délka filmu se blíží dvoum hodinám, ale nenudil jsem se. Hlavní herečka sympatická. ()

CHYREN

Skvěle obsazený film, dobře udělaný a hlavně - podle pravdy. :) Bravo! Indická produkce podobných filmů je skvělá. ()

Sopholojong

Neverim vlastnym ociam! Bollywood, ktory trva menej ako dve hodiny a nie je v nom jeden jediny tanecek. Zato ale zostali konske davky patosu, sentimentu a vojnovych agitacnych klise, horsich ako v snimkach Michaela Baya. Hlavna hrdinka je prilis krasny baby face na to, aby som jej veril ostrielanu pilotku. Najlepsie to vystihuje podarena scena pretlacania, ze vo vojne vyhravaju ti s fyzickou silou, nie so slzami. ()

NikiVai

Tak to byl velmi pozitivní filmový zážitek. Příběh je o síle a odhodlání. O touze a cestě za splněným snem. A o silné otcovské lásce. Moc hezky zpracovaný příběh jedné silné a statečné indické ženy. ()