Reklama

Reklama

Není zla mezi námi

  • Německo Doch das Böse gibt es nicht (více)
Trailer 5

Obsahy(1)

Každá země, která prosazuje trest smrti, potřebuje lidi, aby zabíjeli jiné lidi. Čtyři muži jsou postaveni před nepředstavitelnou, ale jednoduchou volbu. Ať se rozhodnou jakkoliv, přímo nebo nepřímo to naruší je samotné, jejich vztahy a celý jejich život. Ve čtyřech tematicky propojených epizodách vypráví Mohammad Rasoulof jejich příběhy, které jsou nevyhnutelně rovněž příběhy lidí v jejich okolí. (Film Europe)

(více)

Videa (6)

Trailer 5

Recenze (5)

HarryBlock 

všechny recenze uživatele

Jenda nepochopil zmysel prvej poviedky a tak ju samozrejme kritizuje. Režisér zámerne sleduje rutinu zdanlivo obyčajného človeka, popisuje jeho ľudské stránky (stará sa pekne o rodinu a ešte aj o vlastnú matku), aby nás v závere zabil krutou pointou. Je to dokonale využitá vyprázdnená narácia. ()

Jenda 

všechny recenze uživatele

Téma filmu je poměrně jasné. Autoritářské režimy zabíjejí vlastní lid podle libovůle vládnoucích. V Íránu k tomu pak používají obecnou populaci, která je vydírána k vojenské službě (když chceš v zemi oficiálně existovat - mít řidičák, pas, licence - musíš na vojnu). Nedivím se, že je tenhle film ve vlastní zemi zakázaný, je to přeci jen diktatůra. Téma odpovědnosti vůči vlastnímu svědomí ve vztahu k provedení státem nařízených poprav je tu sdělováno pomocí čtyř na sobě nezávislých povídek, které mají různou kvalitu. Zejména první povídka se extrémně táhne - s hlavní postavou jedeme autem do banky, vyzvednout ženu, na páteční nákup... režisér potřebuje nastolit obrázek zcela normálního muže od rodiny, aby se konečně dopracoval k pointě (aniž bych něco prozrazoval, doporučuji si všimnout scény se semaforem za jeho noční cesty do práce). Trvá mu to ale 40 dlouhých minut... Strach a nechuť některých postav k nařízenému úkolu se u mě projevila ve scéně, kdy voják vede odsouzeného dlouhou chodbou k popravě - film u mě již dlouho nevyvolal nějakou fyzickou reakci. Film nabobtnal na 150 minut, možná by stálo za to jej vydávat jako serii 4 krátkometrážních filmů. Budu jej doporučovat známým a rodině? Těžko. Film sděluje beztak jen to, co jsme už všichni dávno věděli. Popravy = špatné. [Rakkautta & Anarkiaa 2020] ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Snímok, ktorý na príbehu štyroch ľudí vykresľuje súčasné nastavenie iránskej "slobody" a vlastného presvedčenia toho, čo má robiť a čo nie. Je to film, v ktorom sa toho veľa nedeje, ale ktorý vám ponúkne takú atmosféru ťažkých rozhodnutí, že vás vtiahne priamo do deja a tá premrštená stopáž vám celkom rýchlo ubehne. Myslím, že slabé štyri hviezdy si tento snímok zaslúži a určite je to v istom zmysle pre mňa pozitívne prekvapenie, nakoľko z traileru som mal pocit, že to bude trošku prúser. 70 % ()

Galerie (21)

Související novinky

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

03.10.2020

Přehlídka toho nejlepšího z prestižních filmových festivalů z Berlína, Benátek a Cannes dokončila svého festivalového průvodce, a tím i seznam filmů, které mohou diváci letos očekávat. Přehlídka tak…

Vítězové 70. ročníku festivalu Berlinale

Vítězové 70. ročníku festivalu Berlinale

01.03.2020

70. ročník filmového festivalu Berlinale je u konce a cenu Zlatý medvěd za nejlepší film si letos nakonec odnesl iránský film Zlo neexistuje režiséra Mohammada Rasoulofa. Ten se přitom sám nemohl…

Reklama

Reklama